Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel - Classics
  3. Opel Kadett
  • mind_hunter

  • Mesaje scrise: 173
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Kadett 1982 13s
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2007

  • Mesaj Privat
stie cineva ce radiator nou mai ieftin s-ar potrivi pe un kadett din '82 motor de 1.3s?
Skip ads

  • ffwd

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Kadett 1980 12 s
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jan 2008

  • Mesaj Privat
pai de ce vrei un radiator mai nou? eu zic ca ala al lui e foarte bun(daca nu e spart). si se gaseste in dezmembrari.
  • mind_hunter

  • Mesaje scrise: 173
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Kadett 1982 13s
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2007

  • Mesaj Privat
pai cred ca e spart avand in vedere balta de antigel de sub el...ai nici nu imi raceste lichidul bine ca imi sta pe rosu temperatura...ma gandeam sa pun unul de dacie poate s-a potrivi si e mai ieftin
  • Z_Junior

  • Mesaje scrise: 112
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Kadett 1986 16DA
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Dec 2007

  • Mesaj Privat
punei unul de kadett-e ca nui scump . vezi shi u pe la dezmembrari km cat costa.creq in jur de 60lei unul de 1.3.bafta
itzi zic sai pui macar de opel (model asemanator) pt ca shi kadetul meu a avut o perioada in care nui mai puneam piese originale shi am obs ca nu mai dadea randament desi este diesel, numi placea cum merge.acum sper ca intelegi ce am vrut sa zic.
Skip ads

  • SUPERDRAGOS

  • Mesaje scrise: 2,680
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 2001 3.O DI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Si eu sunt de ac. parere cu Z_Junior,numai ca un radiator de kdt nu e 60 ron nici de frica.Mie mi-a cerut 250,diesel,e adevarat,si la cineva `campion`la scoruri.Cred ca gasesti undeva la 100-150 max,ideal ar fi cu garantie.
  • ffwd

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Kadett 1980 12 s
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jan 2008

  • Mesaj Privat
am eu radiator de kadett . al tau e OHC? daca da,cred ca s-ar potrivi. fa eventual poza la al tau,si el comparam. oricum,piesele astea nu sunt atat de scumpe in dezmembrari. nu cred ac iesi mai ieftin cu unul de dacie,unde mai pui si bataia de cap pe care o ai cu modificarile.
  • dsand86

  • Mesaje scrise: 43
  • Locatie: iasi
  • Masina: Kadett 1991 CN16Z
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jan 2007

  • Mesaj Privat
ffwd a scris:am eu radiator de kadett . al tau e OHC? daca da,cred ca s-ar potrivi. fa eventual poza la al tau,si el comparam. oricum,piesele astea nu sunt atat de scumpe in dezmembrari. nu cred ac iesi mai ieftin cu unul de dacie,unde mai pui si bataia de cap pe care o ai cu modificarile.

de la ce model ai radiatorul?
s-ar potrivi pe un 1.6i?
monopunct C16NZ
  • Dancila Adrian

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Kadett 1986
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2008

  • Mesaj Privat
am siu radiatorul spart sau asa cred,meg cam 1000 de km si mi se goleste apa din borcan.Adevarat ca iese abur dar nu de vede vreo spartura eu am un opel kadet 1,7D 86.
Skip ads

  • mind_hunter

  • Mesaje scrise: 173
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Kadett 1982 13s
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2007

  • Mesaj Privat
e ohc 1.3s motorul..intra te rog pe messenger sa vb
  • hmalex87

  • Mesaje scrise: 364
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Meriva 2005 z17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Salut, am si eu nevoie de un radiator pentru un kadett E din 86, motor OHC de 1.3.
  • dodo_f2k

  • Mesaje scrise: 91
  • Locatie: Galati
  • Masina: Kadett 1988 13NB
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jan 2006

  • Mesaj Privat
fratilor de ce tot incercati sa improvizati cand se poate comanda nou de la orice magazin de piese auto-import si dureaza cam 48 timp de livrare.
pret informativ-in jur de 2mil
  • blackdevil

  • Mesaje scrise: 1,817
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Dec 2006

  • Mesaj Privat
dodo_f2k/ poate nu are omu atatia bani./ in plus unul de la dezmembrari intreg nespart/cred ca face acelasi lucru ca si unul nou doar ca este mai ieftin Very Happy ///
Skip ads

  • SUPERDRAGOS

  • Mesaje scrise: 2,680
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 2001 3.O DI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Da,dar ala intreg/nespart de la dez. poate fi infundat la fel ca cel de pe masina..poate de atata stat.Ideal ar fi unul nou,dar sunt pazite..!Poti sa iei de la cineva de incredere,care-ti va restitui banii in caz de ceva,sau sa incerci sa pui de ceva pe aproape.Cel de Dacie s-ar putea sa fie prea inalt,sa loveasca in capota.Nu stiu insa ce calitate are.Cred ca cel de Golf 1 s-ar potrivi,cel de Diesel,care este 90 ron/nou.(asta vara)
  • blackdevil

  • Mesaje scrise: 1,817
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Dec 2006

  • Mesaj Privat
perfecta dreptate iti dau dragos /depinde ..ce are de gand domnul.. ..daca vrea sa adapteze ..daca nu. ..oricum ii urez mult succes Wink
  • dodo_f2k

  • Mesaje scrise: 91
  • Locatie: Galati
  • Masina: Kadett 1988 13NB
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jan 2006

  • Mesaj Privat
parerea mea :decat sa dai banii pe o piesa sh si sa nu te tina prea mult mai bine ei din prima nou si fii sigur ca nu o sa se mai defecteze cat mai circuli tu cu masina.(daca era o masina construita acum 5-10 ani mai spuneam sa pui sh ca se merita, dar masina e veche de 20-26 ani ce garantie sa mai ai in piesa sh pe care o cumperi)
EU sunt patit si stiu ce vb; m-am calicit la 85 ron cand am schimbat cureaua de distributie si nu am mai schimbat si pompa de apa si dupa ceva timp incepuse sa pierda considerabil lichid de racire.Fiind perioada iarna -primavara eram nevoit sa completez cu antigel care m-a costat aproape cat dadeam pe pompa.Am schimbat-o la un momendat si a mai trebuit sa dau inca 100 ron pe manopera.De cand am schimbat-o + radiator nou si vreau sa zic ca nu am mai perdut lacrima de antigel si am aproape 2 ani.
acum calculeaza si tu daca se merita sau nu.radiatorul banuiec ca-l montezi tu ca nu e mare inginerie.Apropo cred ca se potriveste radiator de la orice motorizare ce s-a pus pe kadett cel putin benzina chiar daca radiatoarele sunt de dimensiuni diferite.Din cate stiu are 2 gauri jos in bara ptr 2 dimensiuni radiatoare 1.3-1.6 si 1.8-2 iar pe ochelar are mai multe gauri de prindere.
  • Suller Istvan

  • Mesaje scrise: 434
  • Locatie: turda
  • Masina: Kadett 1986 1,3
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Inainte de a cumpara o pieasa de la dezmembrari interesati-va si pe la magazine, pt ca in unele cazuri e chiar mai ieftin ala nou de la magazin!
  • Fumanchu

  • Mesaje scrise: 273
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Kadett 1987 1.6i C16LZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jul 2005

  • Mesaj Privat
exact...de cele mai multe ori e mai scump in targ decat in magazin..hai sa au exemple...

praguri SH cerea unu 2 milioane pe bucata.....le-am luat de pe colentina cu 1.3 mil bucata nioi noutze...la fel am luat si kit-ul de reparatie pentru aripa spate si m-a costat 550.000 bucata....multi am vazut ca si la praguri si la aripa spate improvizeaza si le fac din diverse table...si arata ca dreaq....

oglizni...cineva imi cerea 1mil pe bucata cu tot cu sticla SH.....le-am luat noi din magazin cu 700 de mii..noi

capac delco....vroia 1.5 mil pe el..am dat 900 de mii de la alpadrino... (atentie sa nu va dea de cielo..e putin mai scurt in rest arata identic..si cand il strangeti o sa ii spargeti carbunele si nu vi-l mai schimba...sunt patiti)

etc.....deci fugiti de sh cat puteti..in mare parte o sa va arunce pastila ca nu se mai gasesc etc...ca ce minune ca are el..si sa-l luati repede ca el mai are clienti.....are pe dreaq...
  • Fumanchu

  • Mesaje scrise: 273
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Kadett 1987 1.6i C16LZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jul 2005

  • Mesaj Privat
si inca ceva...hai sa scapam dreaq de ele.... Smile) si sa ne luam masini noi fie ele si logan Smile)) m-am saturat de trusa de scule din portbagaj Smile))))
  • Suller Istvan

  • Mesaje scrise: 434
  • Locatie: turda
  • Masina: Kadett 1986 1,3
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Apr 2007

  • Mesaj Privat
In legatura cu masinile noi nu sunt de acord cu tine de loc, dar fiecare cu parerea lui. Ca sa-ti iei o masina noua care sa aiba si un pic de personalitate 3 sa-ti vinzi casa, si pe langa asta te usuca astia la bani la revizii de iti vine a f**e. Recomand mai bine masini proaspat iesite din garantie, deoarece tot ce era de schimbat a fost schimbat in garantie si nu mai ai treaba cu reviziile.
  • Fumanchu

  • Mesaje scrise: 273
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Kadett 1987 1.6i C16LZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jul 2005

  • Mesaj Privat
pacat ca tot ce nu trebuie sa cada cade dupa perioada de garantie....iar vis-a-vis de persoalitate iarasi nu sunt de acord....kadett nu a fost niciodata o masina de colectie....
un mercedes 2xx un bmw 3xx sunt masini care mai au ceva de aratat..kadettul a fost o masina low-cost..un fel de logan la nemtilor....asa ca nu stiu ce personalitate are...doar GSI-ul sa zic ca mai are ceva de zis...dar si ala pica comparativ cu un golf 2 GTI
Skip ads

  1. Home
  2. Opel - Classics
  3. Opel Kadett

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR