Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • maRR1

  • Mesaje scrise: 0
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Feb 2008

  • Mesaj Privat
salutare..am o Corsa C si as vrea sa-i pun praguri de plastic care vin peste cele ale masinii..stie cineva de unde pot lua si cam cat costa?
multumim anticipat celor ce raspund.
Skip ads

  • mitza_viola

  • Mesaje scrise: 103
  • Locatie: Timis
  • Masina: Corsa 2001 X10XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Intra aici si intreaba:https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=19437&highlight= ca sa nu te mai deplaseszi pana la un magazin de piese auto si poti sa le comanzi direct de pe forum.
  • bavarezu

  • Mesaje scrise: 524
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2007

  • Mesaj Privat
maRR1 a scris:salutare..am o Corsa C si as vrea sa-i pun praguri de plastic care vin peste cele ale masinii..stie cineva de unde pot lua si cam cat costa?
multumim anticipat celor ce raspund.


http://www.premixautoparts.ro/
  • petrecila

  • Mesaje scrise: 1,096
  • Locatie: Bacau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Apr 2007

  • Mesaj Privat
@maRR1 trebuie sa tii cont ca pragurile de plastic aplicate, reprezinta cancer. La conditiile actuale din Romania, cand astia dau cu toate prostiile corozive pe asfalturi in vederea dezghetarii si antideraparii, cand nu exista pic de respect pentru detinatorii de autovehicule, ai toate sansele ca pelicula umeda si coroziva care stagneaza intre ornament si prag sa-l atace, cat o fi el de Opel.Eu personal nu as risca de dragul impopotanarii. Dar poate te-ai gandit si tu. E doar o parere.
Skip ads

  • elegance

  • Mesaje scrise: 3,088
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2000 Y 17 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Daca te'ai fi uitat vreodata sub o astra g ai fi observat ca acele praguri nu au rol doar estetic ci chiar protejeaza masina de cancerul mentionat de tine. Smile
  • petrecila

  • Mesaje scrise: 1,096
  • Locatie: Bacau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Apr 2007

  • Mesaj Privat
@elegance fii convins ca am vazut.Eu vorbeam de spatiul care este minuscul intr-adevar dar care ramane intre ornament si prag. Ornamentul in acest caz trebuie sa cada etans pe toata suprafata pragului. Daca faci acest lucru e bine dar de regula nu se intampla asta. Ai vazut vreodata un ornament de prag ce poate aduna sub el? Cred ca nu, ca te vad prea convins.
  • elegance

  • Mesaje scrise: 3,088
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2000 Y 17 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Am vazut ce poate aduna dar am obiceiul de a spala masina destul de des (chiar prea des dupa altii Laughing ) si o spal si pe dedesubt. Embarassed Eu m'am referit mai mult la pietrisul care sare de la roti si ciobeste vopseaua, mi se pare mai periculos decat un pic de noroi.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR