Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri
  • napster

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jan 2008

  • Mesaj Privat
am o astra h din 2005 , 1o1 cp , provenineta Germania .
omul mi-a zis k trebue schimbata bieleta antiruliu si proiectorul stanga .
shtiti un service bun in galati unde sa fac aceasta operatie , la un pret decent si al o calitate la fel ?
si pt viitor m-ar interesa un service ca lumea .
poate sa fie si din focsani service-ul .
galati-focsani-tecuci-
aste-s orasele .
si neste preturi informative la cele doua piese (bieleta si proiectoru') sa nu iau teapa cum am mai patit Sad.
Skip ads

  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
napster, renunta la limbajul de chat
  • napster

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jan 2008

  • Mesaj Privat
cred ca renunt la tot forumu Rolling Eyes
k nu prea se ajuta lumea pe aici .
  • iso

  • Mesaje scrise: 1,347
  • Locatie: Galati
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mai 2005

  • Mesaj Privat
... daca nu ti'a raspuns nici un galatean inseamna ca n'ai sa gasesti nici un service care sa merite recomandare , mergi la Radacini Braila - s'a mai discutat ... Idea
Skip ads

  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
pretul unei bielete incepe de la 50 ron in sus, acea bieleta, daca ai cunostinte minime de mecanica o poti schimba singur, altfel te poti duce la un service de cartier(nea vasile) si ti-o vor schimba ei contra sumei de min 30 ron
proiectorul ce ai cu el? e spart? incearca sa-l repari singur, sau cumpara altul si schimba-l singur, dar se pare ca proiectorul va trebui sa-l cumperi de la reprerzentanta, un magazin de piese mai mare, sau de la dezmembrari

LE: nu vreau sa te demoralizez, dar in romania nu prea gasesti service serios si de calitate
  • zambi

  • Mesaje scrise: 71
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Oct 2007

  • Mesaj Privat
sal .in galati am schimbat rulmentii fata si filtre +ulei la Zetec . e pe strada Pacii vis-a-vis de Spiact . nr nu-l stiu .manopera rezonabila ex :schimbat rulment stinga fata-40ron
  • ionutz05cti

  • Mesaje scrise: 65
  • Locatie: Galati
  • Masina: Corsa 2003 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Feb 2005

  • Mesaj Privat
Nu recomand sub nici o forma Gold&Platin... La Zetec am fost cu ocazia unui schimb de ulei care era gratuit pt. faptul ca am cumparat uleiul de la magazinul lor; ai acces tot timpul la masina, vezi exact cum decurg operatiile... cred ca m-as mai duce la ei ... Sa revenim la G&P: am fost pentru o diagnoza pe tester , sa vad daca totul e ok, le-am specificat ca suspectez EGR-ul ( Corsa 1.2 16V 75CP 2003); la final, mi s-a spus ca a iesit ok, insa modelul acesta de masina nu are EGR Laughing , stiam clar ca are , vazusem pe forum cum arata si unde e amplasata; din lipsa de timp eram in timpul serviciului,...si cred ca si amuzament , le-am multumit si am plecat.
Acum incerc sa-mi dau seama cum as putea cataloga acest fapt: incompetenta, prostie sau nesimtire ?
Sa auzim de bine!
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
ionutz05cti in 2003 Opel a produs o serie de motoare fara EGR adica el fals montat ca asa era motorul, soft schimbat si totul pe baza unor catalizatoare "mai performante". Evident a fost un fiasco si au revenit la versiunea veche cu EGR. Poze cu el ai la sectiunea Agila EGR Agila Z10XE, Z12XE
Skip ads

  • ionutz05cti

  • Mesaje scrise: 65
  • Locatie: Galati
  • Masina: Corsa 2003 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Feb 2005

  • Mesaj Privat
dancuciureanu a scris:ionutz05cti in 2003 Opel a produs o serie de motoare fara EGR adica el fals montat ca asa era motorul, soft schimbat si totul pe baza unor catalizatoare "mai performante". Evident a fost un fiasco si au revenit la versiunea veche cu EGR. Poze cu el ai la sectiunea Agila EGR Agila Z10XE, Z12XE

Salutare! Stiu ca sunt off topic , insa inainte sa postez am vazut cam toate link-urile referitoare la EGR Corsa si Agila; pozitionarea este identica si va asigur ca acel EGR pare adevarat, de aceea am facut afirmatiile postate anterior, motorul meu e Z12XE (EURO 4), masina e fabricata in noiembrie 2002, insa l-a RAR mi-au trecut an de fabricatie 2003. Cred ca o sa-mi comand garniturile si ma apuc de desfacut .
  • ionutparaschiv1981

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Tulcea
  • Masina: Vectra 2001 dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jun 2008

  • Mesaj Privat
E PROSTIE MARE LA G&P /GL IONUT am fost si eu pe la aia si am fost dezamagit de absolut tot .... am fost pt tester ,la un moment dat m am trezit cu un mecanic in sala de asteptare unde eram si ma intrebat ce are masina .normal k i am raspuns-pai nu stiu deasta am adus o aici
si l am lasat asa sa vad ce face, la care el iar la mine - pai nu fuge ,ce are ? si i am zis -domle am probleme cu abs ul , se aprinde becul dupa ce parcurg cativa km...buuun ,a plekt inapoi la masina , mi a venit dupa o juma de ora cu rez tester "defectiune abs" .... m am enervat si am plekt , am mai dat si 60 lei k sa mi zik ce stiam deja
  • gabonne

  • Mesaje scrise: 1,302
  • Locatie: braila
  • Masina: Vectra 1993 1.7TD
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Sep 2006

  • Mesaj Privat
recomand atelierul service ZETEC; baietii seriosi si priceputi, peste asta si cu simtul masurii la buzunar...
  • cristisonu

  • Mesaje scrise: 90
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2002 Y 20 DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Nov 2007

  • Mesaj Privat
service IULIZENI de pe centura ,langa opel,e subtire la bani,si sunt niste baieti tare inimosi acolo,care chiar fac treaba buna.la orice masina ,nu doar opel.
Skip ads

  • ciuci

  • Mesaje scrise: 26
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2002 z16se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Am fost si eu la iulizeni,,,am schimbat distributia si toate filtrele cu tot cu ulei,,,nu am avut probleme pana acum,,,,si la zetek am fost,, baieti de treaba si ca meseriasi si ca preturi,,,,in rest nu am fost la altii sa nu am ceva surprize....
  • alexgalatzi

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie: Galati
  • Masina: Zafira 1998
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2014

  • Mesaj Privat
Buna ziua! Dețin o meriva 2008, 1,3. Masina are pe consola butonul BC, dar la apãsarea lui pe display îmi arata "no function".
Am inteles ca sa poate activa la reprezentanta!
A mai activat cineva in zona Galati-Braila?
Aveți idee cat costa? Mulțumesc!
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR