Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • cula

  • Mesaje scrise: 25
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2003 y19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jul 2009

  • Mesaj Privat
Salutari la toti opelistii de pe ClubOpel! Sunt nou pe forum si bine v-am gasit. Acum am si eu o problema pe care n-ui dau de capat si a-s avea nevoie mare de ajutorul vostru.....Posed un Opel astra G 2003 si cat de curand m-i sa spart radiatorul de apa, am ramas total fara lichid de racire(antigel)in rezervor, ca sa pot ajunge in parcare cu masina am completat cu apa de canal cam 3-4 L. Acum problema este ca maine voi schimba radiatorul cu unul nou si din spusele celor ce zic ''ca stiu'' am aflat ca ar trebuii evacuata cantitatea de apa don blocul motor pentru a putea baga antigel nou. Acum va rog mult daca stiti unde se afla butonul acela de eliberare ca sa pot da drumul apeii.Multumesc mult!
  • fan_florea

  • Mesaje scrise: 627
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2001 Y17 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Nu cred ca este musai sa golesti tot motorul de apa dar ca sa stai linistit in privinta concentratiei antigelului cumpara si un litru de antigel concentrat si rezolvi problema ( nu cred sa ramana in motor mult lichid de racire dar asa poti sta linistit )
  • cula

  • Mesaje scrise: 25
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2003 y19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jul 2009

  • Mesaj Privat
Ok merci mult.....asta am si facut si sa rezolvat Smile multumesc inca o data pentru ajutorul acordat Very Happy Multa bafta!
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR