Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  • rahmaninov

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2008

  • Mesaj Privat
octav13 a scris:ce legatura are "a mea e din 1900 toamna si are/nu are ESP"
nu conteaza ce varianta de echipare are sau ca este gts,sedan sau caravan.....
cand se cumpara o masina(germania)sau mai nou si la noi...clientul face un configurator....si alege ce muschii lui vrea din lista de optionale.....
deocamdata ESP inca nu este obligatoriu....cum este air bag si abs-ul...si altele

eu zic ca pretul de 10-11k e cam mic,daca se tine cont de km-traj,daca fugi in DE la bani astia cu tot cu taxe si drum iei o tarta de 200k km.


zi-mi te rog aprecierea ta referitoare la cat face?
Skip ads

  • octav13

  • Mesaje scrise: 2,072
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Vectra 2003 y 22 dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Nov 2006

  • Mesaj Privat
stii ce ceri tu?...sah orb!
daca ai fi pus si ceva poze cu masina in speta...era mai bine,dar sa luam in considerare faptul ca masina e rulata putin, chiar si in ro,asta e un atu.
poti face o comparatie cu piata germana...cauti dupa aceleasi criterii,an ,motor,km,optiuni etc.
defapt voi face eu asta....
uite aici preturile ,la care adaugi drumul ,taxa......


acestea sunt optiunile pt un Elegance:
Sistemul automat de climatizare , Sistem de navigare, Plafon glisant electric, Asistent de parcare, Velur, Balustradã de protecþie la plafon, program electronic de stabilitate, Sistem antiblocare, Controlul tracþiunii, Jante aluminiu, Telecomandã, Dispozitiv de imobilizare , Telefon, Radio / CD, Magazie de CD-uri, Calculator de bord, Lemn, Airbag faþã, Banchetã spate fracþionatã, Scaun ortopedic al conducãtorului auto, Încãlzire scaune, Cotiera centralã, Tetiere, Capac la compartimentul de încãrcãturi, Servodirecþie, Închidere centralizatã, Lãmpi de ceaþã, Tempomat, 4 macaralele electrice de ferestre, Oglindã exterioarã reglabilã electric, încãlzitã, etc..sursa..dat autohus
navigatia si trapa sunt optionale..chiar si la varianta elegance...
vectra mea are tot ce e scris sus, in afara de navigatie,trapa,parktronic si scaune incalzite,are in plus parbriz heliomat,senzor de ploaie,oglinzi anti-orbire cu senzor de iluminare automata a bordului..
  • rahmaninov

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Octav13, multumesc pentru ajutor in privinta preturilor de pe autohus si a celorlalte informatii utile.sper sa o scot pe la 11.000..cred ca ar fi un pret aproape corect..
  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
octav, noi vorbeam despre o anumita echipare, in cazul in care nu ai inteles.
Skip ads

  • octav13

  • Mesaje scrise: 2,072
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Vectra 2003 y 22 dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Nov 2006

  • Mesaj Privat
biela-manivela a scris:octav, noi vorbeam despre o anumita echipare, in cazul in care nu ai inteles.

care?
  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Elegance!
Din cate observ exista diferente la acelasi nivel de echipare. Eu nu am asistent de parcare, incalzire scaune, telefon si magazie de cd-uri. De fapt am magazie, dar a fost montata ulterior.
  • octav13

  • Mesaje scrise: 2,072
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Vectra 2003 y 22 dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Nov 2006

  • Mesaj Privat
daca zici ca nu am inteles, inseamna ca tu nu stii sa citesti... Laughing
pai eu despre ce varianta am scris mai sus Wink
  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Ai scris despre elegance in timp ce te prefaceai ca nu intelegi despre ce se discuta. Nu am chef sa initiez un flame!
Skip ads

  • octav13

  • Mesaje scrise: 2,072
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Vectra 2003 y 22 dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Nov 2006

  • Mesaj Privat
biela-manivela a scris:Ai scris despre elegance in timp ce te prefaceai ca nu intelegi despre ce se discuta. Nu am chef sa initiez un flame!

asta e parerea ta.
nu ma prefac si nici nu am chef sa fac asta.
am inteles si inteleg tot ce s-a scris in acest topic.
te rog sa nu mai rastalmacesti si nu atrage atentia userilor cu privinta la inscrierile lor,daca ai o parere personala si la subiect,poti sa o scrii,fara sa mai insinuezi si alte lucruri.
  • Mircea KDT

  • Mesaje scrise: 336
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jan 2005

  • Mesaj Privat
salutare

Si eu m-am uitat chiar astezi pe mobile.de la un vectra de prin 2004-2005, diesel sa vad care e pretul. o sa ma duc in germania anul asta sa-mi iau o masina si am inceput sa testez piatza.

Am gasit modelul asta foarte accesibil la pret pentru o masina din clasa asta. Ma uit prin comparatie si la Golf V si BMW seria 3 (stiu ca sunt din clase diferite). Vectra ma atrage un pic mai mult pentru ca ofera mai multe dotari la acelasi pret sau poate chiar mai mic. inca nu m-am decis 100% ce o sa iau!

am vazut ca sunt 2.0 si 2.2 si diferenta de CP e considerabila intre ele, nu ca mi-ar trebui mie sa alerg insa e masina mare si grea ma gandesc. de asemenea, tre sa recunosc ca nu am nevoie de o masina asa de mare precum vectra pentru ca o sa o folosesc mai mult prin buc si drumuri de 120km la sfarsit de sapt aventual. voi care aveti ce ziceti?

uite aici o masina care mi-a atras atentia si care e poate relevant si pentru cel care a deschis discutia, ca sa faca comparatie! ca asta, sunt sute! cine are curiozitatea stie unde sa caute.
http://suchen.mobile.de/fah...&pageNumber=2
  • rahmaninov

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Mircea KDT a scris:salutare

Si eu m-am uitat chiar astezi pe mobile.de la un vectra de prin 2004-2005, diesel sa vad care e pretul. o sa ma duc in germania anul asta sa-mi iau o masina si am inceput sa testez piatza.

Am gasit modelul asta foarte accesibil la pret pentru o masina din clasa asta. Ma uit prin comparatie si la Golf V si BMW seria 3 (stiu ca sunt din clase diferite). Vectra ma atrage un pic mai mult pentru ca ofera mai multe dotari la acelasi pret sau poate chiar mai mic. inca nu m-am decis 100% ce o sa iau!

am vazut ca sunt 2.0 si 2.2 si diferenta de CP e considerabila intre ele, nu ca mi-ar trebui mie sa alerg insa e masina mare si grea ma gandesc. de asemenea, tre sa recunosc ca nu am nevoie de o masina asa de mare precum vectra pentru ca o sa o folosesc mai mult prin buc si drumuri de 120km la sfarsit de sapt aventual. voi care aveti ce ziceti?

uite aici o masina care mi-a atras atentia si care e poate relevant si pentru cel care a deschis discutia, ca sa faca comparatie! ca asta, sunt sute! cine are curiozitatea stie unde sa caute.
http://suchen.mobile.de/fah...&pageNumber=2


vad ca Vectra din anunt e 10450 euro...mi se pare putin cam multisor...sau se poate negocia pana in 10.000?...sa zicem ca o scoti la 10.000, atunci ajungi la un pret in tara cu tot cu inmatriculare de 12200 euro (p-acolo). Nu ti se pare cam scumputa pentru an fabricatie 2004?(chiar cu 75000 km)
  • Mircea KDT

  • Mesaje scrise: 336
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jan 2005

  • Mesaj Privat
eu nu am facut decat sa arat cam cat costa o vectra din 2004, 2.2DTI cu doar 75.000 km in germania. Omu' a intrebat daca merita sa dea, mi se pare, 11.500 pe Vectra de la prietenul lui care 90.000km si e 2.0DTI, model 2004.
daca te duci sa ti-o iei de acolo tre sa mai pui inca 300-400 de euro drumul si cheltuielile aferente.
de negociat, se mai poate negocia, depinde de cat timp o are la vanzare si cat de repede vrea sa scape de ea. De obicei, se lasa 500 de euro, la suma aia.

eu zic ca merita sa dai 10.500-11.000 pe masina prietenului, daca stii ca totul e ok! Sa mai scada si el un pic ca sa fie toata lumea fericita Very Happy
Skip ads

  • oplvec

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2004 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Salut! cred ca este un pret bun. E posibil sa aiba si ESP. Si chiar si fara e un pret bun. Si este o masinuta forate buna, raport calitate-pret-fiabilitate. Parerea mea. Daca o cumperi iti doresc multi kilometri cu ea si fara probleme majore!
  • rahmaninov

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2008

  • Mesaj Privat
oplvec a scris:Salut! cred ca este un pret bun. E posibil sa aiba si ESP. Si chiar si fara e un pret bun. Si este o masinuta forate buna, raport calitate-pret-fiabilitate. Parerea mea. Daca o cumperi iti doresc multi kilometri cu ea si fara probleme majore!


Multumesc.Nu cred ca e gaura in cer ca n-am ESP.Sper sa o scot in 11000, maximum 11500.Imi convine ca stiu istoricul masinii.Depinde si de evolutia taxei de mediu(prima inmatriculare).
  • mishum03

  • Mesaje scrise: 40
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Vectra 2003
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Mar 2007

  • Mesaj Privat
pretul nu mi se pare mare la masina din anuntul de pe mobile.de - si mai are si cutie automata care ridica pretul; asta daca are intradevar doar 75 000 de km. si de ce nu ar avea? poate e masina unui mosulica sau poate masina de weekend a unuia care prefera transportul in comun
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR