Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • bogdan23

  • Mesaje scrise: 131
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 1994 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Va salut. Problema este simpla. Trebuie sa schimb cutia de viteze si ma gandeam sa-i pun un F13 cr.

Nu am vazut si nu am auzit la nimeni sa aiba asemenea cutie pe acest motor

Acum am F13 wr. Care ar fi avantajele si dezavantajele cutiei F13 CR pe acest motor ?(slabut de altfel).
Skip ads

  • naniacostin

  • Mesaje scrise: 1,277
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2000 x20dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mar 2007

  • Mesaj Privat
cr e foarte buna in oras.e chiar ideala dar ce te faci atunci cand pleci in afara lui?cu wr la 2500 ai 95 la ora reali iar cu cw ai 3000 la 100.depinde in ce privinte fo;osesti masina
  • bogdan23

  • Mesaje scrise: 131
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 1994 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Deci sa inteleg ca ma v-a afecta la consum.folosesc masina 80 la suta in oras dar totusi..

Ma mai gandesc... deci CR-ul are cursa mai scurta.
  • naniacostin

  • Mesaje scrise: 1,277
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2000 x20dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mar 2007

  • Mesaj Privat
da.daca vrei iti dau niste rapoarte.wr 1-3.54,2-1.95,3-1.30,4-0.89,5-0.70 rapoarte identice cu f10.cr 1-3.72,2-2.13,3-1.41,4-1.12,5-0.89.deci teoretic la cr pierzi o treapta.a 4 a de la wr e egala cu a 5 de la cr
Skip ads

  • Ursu/\82

  • Mesaje scrise: 1,947
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2008 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Pai si cum e mai bine?La motorul meu si masina mea eu de care am wr sau cr?
Mersi.
  • Ursu/\82

  • Mesaje scrise: 1,947
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2008 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Imi poate spune cineva ce cutie am eu, wr sau cr?Daca as schimba cutia de viteze si as pune una de c16nz sau c18nz s-ar imbunatati demarajul sau top speedul eventual consum?Cum aflu de care cutie am eu?Multumesc


P.S. Am cautat si acum caut si nu gasesc Sad
  • naniacostin

  • Mesaje scrise: 1,277
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2000 x20dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mar 2007

  • Mesaj Privat
eu sincer cred ca nu cauti absolut deloc.iti place doar sa pui intrebari.in 10 min max poti gasi raspunsul la toate intrebarile tale puse pe acest forum.trebuie doar sa dai o CAUTARE!.te rog frumos sa incetezi cu acest "mura in gura"!
  • Ursu/\82

  • Mesaje scrise: 1,947
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2008 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Intr-un final aseara pe la 12 am gasit si eu ceva dar dupa ce am citit cam vreo 30 de posturi.Oricum multumesc ca esti asa dragutz.oricum ce nu inteleg este daca stii de ce nu scrii?In loc sa scrii observatii mai bine scriai raspunsul, ca tot atatea litere foloseai, sunt sigur.Dar in fine unora le place sa se afirme, sau sa sara in ochi la altcineva.Eu zic ca este un forum ptr informatii si ajutor nu ptr obesrvatii si urecheli.Adica tie iti vine mai usor sa te iei de mine in loc sa ma ajuti.Ii bun si asa, dar altadata te rog nu te mai lua de mine si nici nu ma mai ajuta.Mersi, o zi buna.


P.S. Totusi este o invidie si o raca si o rautate aici, ca in viata de zi cu zi, cum e si la munca, si in societate si peste tot.In loc sa te ajuti te iei de om, in loc sa fii bun esti rau.Eu aveam o vorba :" Cand iti aduci aminte ca trebuie sa mori, atunci incerci sa fii mai bun.SFAT: Incearca mai des". In fine, poate eu sunt cel vinovat aici, dar nania a iesit invingator ca mi-a atras mie atentia in loc sa ma ajute, si a castigat ce?
  • naniacostin

  • Mesaje scrise: 1,277
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2000 x20dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mar 2007

  • Mesaj Privat
te-ai gandit ca ai cautat in cele 30 posturi datorita unora ca tine care intrebau ceva fara sa caute?si auomat functia cautare a gasit 30 posturi.daca se continua discutia pe un singur post nu crezi ca ar fii fost mai usor si pentru tine sa gasessti ce cautai?tocmai de aceea ti-am spus sa cauti!pt ca data viitoare sa fie mai usor si pt altii useri care vor gasii ce cauta in mai putine posturi si auomat in mai putin timp.nu m-am luat de tine cu rautate.dar tu n-ai observat ca la majoritatea intrebarilor tale nu ti-a raspuns nimeni?si asta nu pt ca suntem noi rai ci pentru ca stim ca subiectul s-a mai discutat!si sa iti spun concret.ai cutie F13 WR.toate c14nz aun avut cutie WR.cutia f10 s-a pus pe astra f o perioada scurta de timp.pana in 93 parca.
  • Ursu/\82

  • Mesaje scrise: 1,947
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2008 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Sep 2007

  • Mesaj Privat
hai sa-ti zic si cu cautatul asta nu-i usor.Adica eu am dat cautare la 'cutie viteze astra f' si mi-a gasit 4 pagini cu topicuri parca.Dai si tu cautare si ai sa vezi ca gasesti topicuri diferite si cu nici o legatura cu ce am eu nevoie .Si de ce?Ptr ca daca unu a scris itr-un post cutie, mie mi-a luat tot topicul drept ce caut eu, asa prin urmare eu il deschid il citesc mai are si vreo 2-3 pagini si sa aflu ca nu e nimic concret ca ala a scris cutie de cartoN. Apoi am dat cautare f13 si abia atunci am gasit si eu cate ceva bineinteles dupa 3 pagini de topicuri ca atatea iti gaseste.Eu nu zic sa nu folosesti cautarea dar in unele cazuri mai tare te afunda fata de problema ta, ca iti geseste zeci de topicuri si mai bine din jumate nu-ti sunt tie la subiect.

Pe o parte ai si tu dreptate dar ptr unul nou care nu stie dar eu pierd ore intregi si citesc topicuri si din 2005 2006 fara nici o rezolvare si la un moment dat te plictisesti sa tot citesti.Si cum s-ar zicemai actualizam si noi problemele sa fie mai infata cum s-ar zice sa mai sara in ochi la lume ca iti spun putini se duc sa citeasca din paginile vechi.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR