Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • elegance

  • Mesaje scrise: 3,088
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2000 Y 17 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Ti-a intors papucul in fata fara sa semnalizeze, a schimbat melteanul cu ceafa groasa banda si te-a bagat in sant... sau alte asemenea magarii si ai scapat teafar? Te enervezi? Normal (oare?!) Urli prin geam sa fie atent? Te dai jos la semafor si il iei de gat?
Va aduc in atentie 2 cazuri asemanatoare al doilea fiind ceva mai vechi si va intreb: Ce rost are?

Nervii sunt întinºi la maxim pe ºoselele din Cluj-Napoca. Doi tineri s-au luat la bãtaie în plinã stradã pe bulevardul Nicolae Titulescu, în apropierea Clinicii Interservisan, miercuri, în jurul orei 14.00.

Cei doi tineri conduceau un automobil marca Dacia Logan, respectiv un Opel cu numere provizorii. Cei doi ºi-au "cãrat" pumnii în plinã stradã, în timp ce maºinile treceau pe lângã ei. Se pare cã motivul bãtãii ar fi o manevra greºitã a ºoferului Daciei, care ar fi putut duce la un accident.

Incidentul a fost aplanat de un al treilea tânãr, care se afla în automobilul marca Opel ºi care a intervenit între cei doi scandalagii. ªoferii au urcat rapid în maºinã ºi au demarat în vitezã." din clujeanul






Bãtaie ca-n filme în Piaþa Cipariu
Traficul din oraº i-a adus pe ºoferii clujeni în pragul disperãrii. Un taximetrist a fost agresat vineri dupã-amiazã, în jurul orei 13, în Piaþa Cipariu, de un conducãtor auto, probabil nemulþumit de felul în care taximetristul conducea.

ªtefan Simon, ºoferul maºinii Taxi Nova cu indicativul 248, a fost luat la bãtaie de un alt ºofer chiar în mijlocul intersecþiei din Piaþa Cipariu. El a fost trântit pe portbagajul maºinii ºi lovit cu pumnii în zona capului ºi a gâtului. A fost nevoie de intervenþia unor alþi ºoferi pentu ca cei doi bãtãuºi sã fie despãrþiþi, iar circulaþia sã fie reluatã.

Colegii taximetristului afirmã cã incidentul ar fi fost provocat chiar de ºoferul bãtãuº. “ªoferul i-a tãiat calea taximetristului ºi acesta l-a întrebat ce face. Supãrat, celãlalt ºofer s-a dat jos din maºinã ºi a început sã-l loveascã”, susþine Olimpiu Oltean, directorul Taxi Nova.

Reprezentanþii Poliþiei susþin cã nu au fost sesizaþi cu privire la acest incident.

“Incidentul nu a fost raportat nici la secþia numãrul 3, de care þine Piaþa Cipariu, nici la dispeceratul poliþiei municipale ºi nici la numãrul de urgenþã 112. Poliþia nu a fost sesizatã în legãturã cu acest scandal”, a declarat pentru clujeanul.ro inspectorul Adnana Ilieº, purtãtor de cuvânt interimar al IPJ Cluj.

Taximetristul agresat intenþioneazã sã obþinã un certificate medico-legal ºi sã depunã plângere la poliþie împotriva ºoferului bãtãuº.













Sunt foarte curios ce pareri aveti legate de acest fenomen mai ales dupa ce am vazut mesajele legate de taximetristi, tiristi sau incepatori.
Skip ads

  • Gabi.B.HD

  • Mesaje scrise: 3,439
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Asemenea incidente nu ar trebui sã existe. Un vechi proverb spune: cel mai deºtept cedeazã. În prezentat de tine, nici unul nu îndeplinea condiþia de a ceda.
  • mihai_39

  • Mesaje scrise: 833
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Nu are nici un rost. Totusi, ramai mirat la cati nesimtiti sunt in trafic. Multi se cred cu un ou in plus. Merita mustrati cumva, dar nu asta e solutia. Mai mult rau iti provoci, daca il iei la bataie pe ala. Asta, daca nu dai de vreunul cu pistol sau altceva!
  • G_S_C

  • Mesaje scrise: 817
  • Locatie: Prahova
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Aceeasi chestie am patit si eu aseara, 06.02.2008, cand de pe un drum lateral o dacie logan a intrat in intersecie fara sa se asigure, la 2-3m in fata mea, moment in care am tras de volan concomitent cu frana si era sa ajung pe trotuar, dar m-am oprit in bordura, mai aveam si familia in masina.
Respectivul nu s-a sinchisit, l-am depasit, l-am intrebat din semne ce-a avut in cap , dar spre surprinderea mea tot el cu gura mare si claxoane. La vreo 200m de locul incidentului o masina de politie cu radarul, eu opresc si le povestesc intamplarea, imi cer buletinul, dau si nr masinii implicate si ii intreb: dar nu dati prin statie sa-l opreasca un echipaj, poate era baut , dorgat, etc, dar ei nu aveau timp de asa ceva radarul era mai important. Il vom chema maine sa vedem ce s-a intamplat. No comment.
In concluzie, politia nefacandu-si datoria de felul ei, oamenii incearca sa-si faca dreptate in felul lor, adica prin violenta.
Skip ads

  • indy

  • Mesaje scrise: 1,093
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2007

  • Mesaj Privat
Regula de baza: geamuri ridicate, portiere blocate, stai frumusel inauntru. CIne iese din masina lui si vine spre tine nu vine sa te felicite, ci sa ti-o dea. Deci, afara din cazul cand esti foarte bazat pe tine, stai cumintel inauntru. Eventual ii tragi niste poze cu telefonul. Si ii notezi numarul masinii.
Daca loveste masina...depinde...aici situatia e mai dubioasa...
  • ZouZou

  • Mesaje scrise: 715
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2004 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2007

  • Mesaj Privat
niciodata nu sunt cel care se da jos din masina sa se duca spre celalalt. dar cand il vad venind, atunci nici nu ma dau inapoi. Pan acu am intalnit doar doua situatii cand respectivii soferi au vrut sa-si faca dreptate cu pumnul. Primul a calculat gresit nevazand ca noi eram doi in masina, si a coborat nervos indreptandu-se spre masina mea. Cand am coborat si noi a ramas putin uimit, a spus ca de fapt doar ne claxona sa il lasam si pe el sa treaca si a fugit in masina cu toate ca noi nu aveam nici o intentie de a sari la bataie daca nu era el primul.

Cazul al 2-lea a fost putin mai distractiv, pt ca de data asta eram dotat cu o chestie de genu asta. Asa ca respectivul, desi era mai solid ca mine, s-a gandit sa nu riste si s-a urcat inapoi in masina. M-a urmarit pana la urmatorul semafor, dar apoi a plecat brusc. Am presupus ca a vazut numarul masinii Smile

Nu-s un om violent, si-s destul de "firav" dar faptul ca am crescut intr-un oras si un cartier rau famat si-a cam lasat amprenta. De acolo si anumite "ustensile" pe care le am pt protectia personala.
  • rastafarianul

  • Mesaje scrise: 513
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Sa imi zica mie cineva ca dupa o zi sau mai multe la serviciu , care pe langa munca de birou presupune si iesit cu auto in trafic, seara cand te indrepti spre casa, ''pachet de draci'', intalnesti nesimtitii in intersectii, ca nu ii vine sa le rapa capu'-n doua sau ca nu se ia la injuraturi .
Acum mai e si partea cealalta, oi avea eu probleme la etajul superior.Very HappyVery HappyVery Happy
  • cozmino

  • Mesaje scrise: 992
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mar 2007

  • Mesaj Privat
@rastafarianul - Total de acord cu tine, cred ca amandoi avem probleme la mansarda .
Acum vreo 2 luni, eram pe Trafic Greu , stateam in coloana(a -6, a 7-a masina) la primul semafor cum vii dinspre Razoare . Ma uit in oglinda si il vad pe unul care venea lansat pe contrasens .
Numai ce se pune verde, respectivul nu a apucat sa intre in intersectie si noi nu l-am lasat sa intre in coloana . De pe contrasens, pe banda pe care se afla respectivul, au venit 2 masini(o dacie papuc si o miniutilitara,ambele fiind masini de firma) astfel blocandu-l . S-au dat cei 2 soferi jos din masini si au inceput sa injure indreptandu-se spre masina(nu mai retin exact ce marca) respectivului . Aici s-a rupt filmul Sad , deoarece era verde si trebuia sa inaintez . Oricum , sper , daca nu i-au tras o mama de bataie sa-l invete minte , macar sperietura sa o tina minte .

Pana acum nu am avut altercatii fizice in trafic si sper ca pe viitor sa fiu ferit de astfel de intamplari .
@ZouZou - Eu am un spray paralizant si antifurtul de volan, inainte sa-l incing il las sa aleaga Laughing .
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR