Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Opel vs ...
  • pete4ever

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2008

  • Mesaj Privat
In curand trebuie sa plec dupa o masina in germania , am avut un nr mare de solutii din care sa aleg , dar am ajuns la astea 2 care credeti , pareri ... teste
Skip ads

  • Haurar

  • Mesaje scrise: 131
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Z20NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Clar Vectra 3.0 CDti , dar sa fie Euro 4...ca altfel taxa e...UAU...enorma! depinde si de an de fabricatie...Sa gasesti una cu de toate ar fi super...BAFTA...Smile
  • Mihay

  • Mesaje scrise: 194
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Vectra, dar de ce trebuie sa fie 3.0 si nu alta motorizare mai mica, cum ar fi 1,9 cdti.

Bafta!
  • pete4ever

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2008

  • Mesaj Privat
calatoresc mai mult in exterior , am nevoie de putere... iar motorina nu o platesc eu Laughing asa ca...


Ultima modificare facuta de pete4ever la Mar 05 Feb, 2008 1:00 am, modificat de 2 ori in total
Skip ads

  • elegance

  • Mesaje scrise: 3,088
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2000 Y 17 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Superbul e un passat mai scump si mai greu... Rolling Eyes
  • pete4ever

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2008

  • Mesaj Privat
am si eu o rugaminte daca se poate , poate sa afiseze cineva datele tehnice la vectra c 3.0 cdti sau macar la o vectra normala , multumesc anticipat
  • deleted-5946

  • Mesaje scrise: 1,737
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Vectra 3.0 Cdti
http://www.buyacar.co.uk/te...tionyq13056.jhtml

Superb 2.5 Tdi
http://www.globalcar.com/da...rb_2.5_V6_TDI.htm
  • bertone

  • Mesaje scrise: 2,294
  • Locatie: buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Trebuie sa tii cont de faptul ca Superbul este un model imbatranit , de ceva timp pe piata , iar schimbarea modelului este iminenta . Ceea ce inseamna o valoare de revanzare mai mica fata de cea de achizitie .
Personal l-am condus . Este foarte confortabil pe gropi . In curbe este foarte instabil . Se apleaca cu totul magazia aia fara Cx Laughing . In rest te baga in scaun ca orice diesel .
Vectra 3.0 n-am condus-o . Insa am condus alte modele . Opelurile in totalitate , din ce am observat eu , se remarca printr-o suspensie cu veleitati sportive , o directie mai ferma si o cursa la volan mai scurta . Sincer eu am preferat dintotdeauna tipul asta de masina , fata de tipul mai greoi dar mai elegant , cu o directie de limuzina si cu stabilitate mai slaba in curbe ( ca deh nu poti sa le ai pe toate ) .
In incheiere iti spun ca am o astra cu ids+ . Se poate merge si pe gropi foarte bine , insa daca drumul o impune si este ca in palma ai apasatr IDS-ul si masina s-a intarit instant . Gaseste un V6 cu IDS+ . Ar fi ideala combinatai asta . Pe cand superbul n-are asa ceva ...
  • Y-GreK

  • Mesaje scrise: 1,280
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Vectra e mai superba ! Very Happy
  • pete4ever

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2008

  • Mesaj Privat
http://www.autovit.ro/html/8/6/6/3/788663.php , ce parere aveti ...
am mers cu un superb astazi prin oras ce este drept , nu am avut unde sa ii dau si oricum era de 1,9... ca impresie mi-a lasat una foarte buna masina fiind full , pasagerii din spate daca au sub 1,70 ii cam pierzi prin masina , scaunele sunt foarte confortabile gropile nu se simt ca in opelul astra h de il am eu acum , de remarcat am facut o trecere de pe banda 1 pe banda 2 mai brusca si nu a raspuns cum ma asteptam , parca a avut o intarziere intai sa aplecat si dupa aceea a luat curba , la parcari ce sa zic avand in vedere ca la firma mai merg si cu un hilux pot sa zic ca sunt obisnuit Laughing , calitatea finisajului interior este sub passat , manerele de la usi se luase vopseaua dupa ele , la fel si in interior pe fata de usa a soferului , totusi masina este laurin&klement echiparea cea mai scumpa si nu avea cine stie ce km doar 110 mii reali!... In principiu superbul e o masina ok , dar parca nu raspunde exact cum mi-as dorii eu. Sa vad cum imi intind antele sa probrez o vectra cu ids sa vedem cum se comporta.
  • bertone

  • Mesaje scrise: 2,294
  • Locatie: buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2005

  • Mesaj Privat
vezi ca nu toate cu pachet sport au si ids+ . pachetul sport consta in esp , servo cu cursa redusa sau astea + ids . sunt doua variante asa ca fii atent .
Orice skoda Laurent Klement ( chiar si octavia 1 ) are un interior superb . insa ma nemultumeste glume de genul cotiera de piele curatata sau tapiserie crapata de zici ca-i geaca de vinilil de la turci .
un plus pt skoda : am vazut un superb cu 17.000 reali cu jantele strambe . stii de ce ? pt ca amortiza foarte bine gropile , incat omul mergea intins prin toate hartoapele , insa apoi se oparise ca cica e masina proasta ca i s-au strambat jantele .
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Opel vs ...

Chestionar

Vectra vs Superb
Vectra 72%
Superb 27%
37 voturi

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR