Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • mctoto

  • Mesaje scrise: 1,846
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Calibra 1993 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mai 2006

  • Mesaj Privat

Skip ads

  • mctoto

  • Mesaje scrise: 1,846
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Calibra 1993 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mai 2006

  • Mesaj Privat
O blonda isi suna iubitul si-i spune:

"Te rog, vino si ajuta-ma! Am un puzzle nenorocit si nu stiu de unde sa incep"

Tipul intreaba: "Si ce-ar trebui sa iasa?"

Blonda: "Dupa poza de pe cutie, un tigru"

Tipul se hotaraste si pleaca spre iubita lui. Blonda ii arata masa unde stateau toate piesele. El se uita la piese, se uita la cutie si zice:

"In primul rand, orice ai face, nu ai cum sa asamblezi piesele astea sa arate ca si tigrul de pe cutie."

Apoi ii ia miinile si-i spune:

"In al doilea rand, vreau sa ne relaxam. Sa bem o cana de ceai, si apoi...", ofteaza!... "ne apucam sa punem inapoi cerealele in cutie".
  • ovidiutm

  • Mesaje scrise: 3,502
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 1992 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Very Happy imi place ca nu te-ai suparat, unii s-ar agita pe aici. Oricum era doar o parerea personala iar pararea mea nu e obligatoriu (si nu are cum) sa fie una generala! Smile Oricum faina poza cu "I hate you guys!... Seriously". I'm a very terrifieing... terrorist! Very Happy
  • ovidiutm

  • Mesaje scrise: 3,502
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 1992 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Se duce Maria la preot :

- Parinte am avut aseara un vis si vreau sa ma spovedesc.
- Spunde fiica mea...
- Parinte am visat ca a venit Ion aseara, a intrat la mine in camera si m-a sarutat.
- Cum fiica mea... asa? (si preotul o saruta).
- Da, da parinte si apoi mi-a dat bluzita si fustita jos.
- Cum fiica mea... asa? (si preotul o dezbraca).
- Da, da parinte si apoi mi-a dat si lenjeria intima jos.
- Cum fiica mea... asa? (si preotul ii da fetei lenjeria intima jos).
- Da, da parinte si apoi am facut sex.
- Cum fiica mea... asa? (si preotul se pune pe treaba).
Dupa ce termina treaba, Maria ii zice preotului:
- Da, da parinte si apoi mi-a dat 100 de euro.
- Vise fiica mea... vise...

Sotia unui tip naste o fetita - si spre mirarea lui fetita se naste negresa - ei fiind amandoi albi. Suparat ii cere sotiei explicatii iar aceasta ii explica ca ea cand era mica era prin africa si mama ei nemaiavand lapte sa-i dea san a dat-o la o negresa sa suga si de aceea a iesit acum copilul negru, sotul fericit ca a lamurit misterul si totul este ok, pleaca in vizita la parintii lui, acestia nerabdatori sa vada copilul cand il vad au un soc, sotul insa, fericit le explica si lor explicatiile sotiei, la care mama lui ii spune :
-Adevarul ca si eu cand ai fost tu mic nu am mai avut san si am completat cu lapte de vaca dar nu credeam ca o sa iesi asa bou !


Intrebare? Ce iti inspira un tigan fara maini?
Raspuns: Incredere!
Skip ads

  • elegance

  • Mesaje scrise: 3,088
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2000 Y 17 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
http://filme-video.ro/2008/...6/proasta-anului/ Embarassed
  • lupu_sandu

  • Mesaje scrise: 622
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Aug 2007

  • Mesaj Privat
elegance a scris:http://filme-video.ro/2008/01/16/proasta-anului/

Laughing Laughing Laughing
Deci nu ma mai pot opri din ras.
  • sabinilie

  • Mesaje scrise: 350
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Numai mie nu imi merge linku'? ( http://filme-video.ro/2008/...6/proasta-anului/ )
Crying or Very sad
  • Sezran

  • Mesaje scrise: 1,183
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jun 2004

  • Mesaj Privat
da
Skip ads

  • sabinilie

  • Mesaje scrise: 350
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Romanii n-au nevoie de credite mai multe ºi mai uºoare, ci de un curs de planning!
Sãptãmâna viitoare majoritatea vom primi prima de porc.
Odatã cu asta, veþi observa ºi românismul în acþiune.
"Bãi, când intrã banii pe card, cã vreau sã îmi fac niºte planuri?"
"Ce primã micã, ãºtia iar îºi bat joc de noi!"
Sã o luãm metodic.
Prima e o primã. Ea vine ca o adiþie a salariului. Nu e normal sã îþi faci planuri în funcþie de primã. E ca ºi cum ai spune cã viaþa ta depinde de câºtigul de la loto de luna asta. Eu unul, mi-am achitat costul vacanþei de revelion din noiembrie ºi probabil nu conteazã foarte tare cât va fi prima.
Þin minte acum câþiva ani, prima fusese un salariu. Un salariu întreg! ªi nu, nu eram curvã la stat. Anul urmãtor, surprizã, primã un milion. Dezamãgire totalã. Lumea îºi fãcuse planuri de Veneþia cu banii aia.
E doar un exemplu.
Pe stradã sunt din ce în ce mai agasat de reclamele lucioase la tot felul de bãnci ºi bãncuþe, toate îmi îndeasã în ochi credite mari ºi usoare. Dupã ce se terminã bãncile cu credite, apar magazinele. Cu de toate. Bãtrânii spun cã era mai bine pe vremea Împuºcatului, când n-aveau nimic. Cozile imense au fost înlocuite de magazine pline. Unde românul îºi poate face praf creditul. Final ºi irevocabil. Cã doar de aia l-a luat. Sã îºi ia mobil în rate. Sau televizor mare. Sau mai ºtiu eu ce minuni.
Românii nu au nevoie de credite. Romanii au nevoie de consultanþi cu biciul în mânã.
Gigel, nu o duci prea bine, e cazul sã consumi mai puþin ºi sã munceºti mai mult. Numai aºa vei reuºi în viaþã. Da, lasã berea jos când îþi vorbesc. De fapt, las-o jos de tot. Nu trebuie sã bei 3 beri în fiecare searã, ca sã uiþi cã ai un salariu mizer, o nevastã proastã ºi o fiicã cu tendinþe de curv.... haifaiv. Trebuie sã pui mâna la muncã. Nu e vina lu’ Bãsescu cã tu n-ai ce mânca. Dacã faci economie la bere, Libertatea ºi þigãri, poate aºa vei ajunge departe. Eventual sã nu mai bei în timpul programului. Doar dacã se poate. Dacã vrei tu.
Marcel, lasã dracului creditul pentru a treilea televizor, nu ai nevoie de el. Sau de computer superperformant ca sã se joace ãla micu’ (care are 18 ani ºi n-a muncit nici o zi în viaþa lui)! Mai puþine distracþii, mai multã muncã! Mai multã muncã, mai mulþi bani!
Costel, copilul tãu în vârstã de 8 ani nu are nevoie de mobil, cã nu se pierde pe drumul de la ºcoalã spre casã. Nici fiica ta, nici nevastã-ta care stã acasã, nici tu care lucrezi în fabricã! Ce dracu, v-a fãtat pe toþi boieri ºi civilizaþi? Pe cine dracu’ sunã toatã lumea ºi cum comunicau oamenii acu’ 20 de ani? Toþi muncitorii, toþi copiii, toþi fomiºtii (nu mã înþelegeþi greºit, dacã ai 5 milioane salariu ºi ai ºi mobil personal, eºti un prost ºi un dobitoc ºi un fomist ºi probabil nu citeºti blogul asta) au mobile, nene! ªi plãtesc abonamente ºi dacã tot le au, vorbesc la ele, ºi aºa se taxeazã prostia ºi fudulia!
Nu v-ar plãcea un asemenea consilier?
Mor pe românii care stau toatã noaptea în oraº ºi dimineaþa îi vezi cu ochii umflaþi de somn în metrou. ªi când ajung la muncã îºi fac o cafea ºi pânã la doiºpe nu fac nimic ºi sorb din ea la þigarã ºi îºi aduc aminte cum asearã au stat pânã la 11 în club ºi dupã aia au plecat cu taxiul acasã, chit cã au 7 milioane salariu! Come on, când ai salariu de abia poþi ieºi din casã, nu îþi trebuie stat în bar! Îþi trebuie încã un loc de muncã! Ca sã nu mai stai cu pãrinþii pânã la 30 de ani! Pentru cã ºtii ce se întâmplã? Agãþi una care e la fel de proastã ca ºi tine ºi va rezulta un copil la fel de prost, care va avea aceeaºi soartã mizerã. Eventual, vã veþi înghesui toþi 5 într-un apartament de 2 camere ºi o sã faceþi coadã la pãrerile de genul "statul nu mã ajutã cu nimic". Ca sã te ajute, trebuie sã fii un membru productiv. Când o freci 5 ore din 8 la muncã, nu eºti productiv. ªi imagineazã-þi cã aia care trebuie sã îþi construiascã þie casã fac la fel. Sau ãia care trebuie sã consume ce produci tu la fel.
Da, sunt rãu ºi dur.
Dar cred cã viaþa nu trebuie lãsatã la voia întâmplãrii. E frumos sã te aventurezi, sã faci chestii nebuneºti, dar mulþi se trezesc la 30 de ani fãrã o realizare decentã ºi se întreabã pe ce ºi-au irosit tinereþea, în timp ce colegii lor cu un dram de inteligenþã deja conduc maºini strãine.
Concluzia textului de mai sus e una simplã: nu e nevoie numai de noroc ºi de pile ca sã reuºeºti în viaþa. Ci de multã muncã, de dedicaþie, de un scop ºi de o motivaþie.
  • lupu_sandu

  • Mesaje scrise: 622
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Aug 2007

  • Mesaj Privat
http://www.trilulilu.ro/o_fata/e9112644f87abb
LOOOL
  • goganfelix

  • Mesaje scrise: 61
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 1993 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jun 2007

  • Mesaj Privat
merita vazute


  • Byke

  • Mesaje scrise: 3,358
  • Locatie: Cluj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2007

  • Mesaj Privat

Cum isi aleg chinezii numele viitorului copil?
- Dau drumul unui lighean pe scari si noteaza ce aud


Skip ads

  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
http://www.trilulilu.ro/o_fata/2efdb9f66a72b2
http://www.trilulilu.ro/cos...sh/d6077a6340c856
  • 16V

  • Mesaje scrise: 151
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 2000
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Apr 2006

  • Mesaj Privat
http://www.youtube.com/watch?v=1TbW5pO4sD0
  • Sorin_S

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Aug 2007

  • Mesaj Privat
http://www.youtube.com/watc...p;feature=related
  • ovidiutm

  • Mesaje scrise: 3,502
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 1992 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2007

  • Mesaj Privat
femeile si parcarea!
http://www.youtube.com/v/S08NIa5fquY&rel=1
  • GODLESS

  • Mesaje scrise: 282
  • Locatie:
  • Masina: Calibra 1993 C20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2007

  • Mesaj Privat
sabinilie a scris:Numai mie nu imi merge linku'? ( http://filme-video.ro/2008/...6/proasta-anului/ )
Crying or Very sad


uite sa-ti mearga !



Bine ca nu a murit ! era pacat ...
  • Mr.hat

  • Mesaje scrise: 449
  • Locatie: Cluj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Oct 2004

  • Mesaj Privat
nici la mine nu a mers pana acuma , nu stiam eu de ce v-ati amuzat voi asa tare Smile . Ce o fi zis aia catre dulap "Vino aici iubire, ia-ma pe toata ..." Laughing
  • Vinti

  • Mesaje scrise: 886
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Nov 2005

  • Mesaj Privat
http://link.brightcove.com/...?bctid=1318904141
  • octav13

  • Mesaje scrise: 2,072
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Vectra 2003 y 22 dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Un popa trecea pe drum.vede un cioban,si ii spune:Buna ziua ciobane.
Ciobanul:Servus colega
Popa nedumerit:De cand colegi coibane?
C:Parinte pastoresti?
P Da.
C:Atunci suntem colegi.
Popa nedumerit.
C:Parinte esti pastor?
P Da.
C:Atunci suntem colegi.
Popa nedumerit
C:Parinte ai turma?
P Da.
C:Atunci suntem colegi.
P Pi... ma-tii, ciobane, suntem colegi cand f... si tu jumate de turma

Un credincios merge la preot sa se spovedeasca:
- Parinte, am pacatuit...
- Cu cine, fiule?
- Stii parinte, nu pot sa-ti spun... imi este forte greu...
- Cu femeia primarului?
- Nu...
- Cu femeia veterinarului?
- Nu parinte...
- Dar cu cine?
- Parinte, nu cred ca sunt inca pregatit sa ma spovedesc, voi veni in alta zi...
iesind de la spovedanie, omul nostru se intalneste cu un prieten care-l intreaba mirat:
- Ce ai facut la spovedanie?
- Am luat niste adrese utile...

Odata, unui rabin ii este anuntata o inspectie de la Ministerul de Finante. Isi pregateste rabinul toate registrele si in ziua anuntata il primeste pe inspector care era un tinerel, plin de ifose.
- Ia zi, tataie, cum iti gestionezi tu finantele in sinagoga, esti cinstit sau ba?
-Se poate fiule, sint cinstit si pot justifica tot ce fac pina la ultimul leu.
-Serios, ia spune tu ce faci cu resturile de paine sfintita care s-au invechit?
- Le trimit inapoi la brutarie si din cand in cand ei imi trimit cate o cutie de pesmet.
- Mda, suna bine! Da' ia spune ce faci cu mucurile de lumanari care raman de la slujba?
- Le trimit inapoi la fabrica de luminari si din cand in cand ei imi trimit cate o cutie de luminari.
- Mda, suna bine! Da' ia spune ce faci cu pielea pu++ care ramane de la taiatul imprejur?
- Pai, o adun intr-o cutie pe care o trimit la Ministerul de Finante si din cand in cand ei imi trimit cate un pulete, asa ca tine in inspectie!

La poarta Raiului ajunge un inginer. Sf. Petru Il intreaba:
- Tu cine esti?
- Sint inginer si vreau sa intru.
- Nu aici, locul tau e JOS.
Ajunge inginerul in Iad. Cum se plictisea, incepe sa mestereasca: scari rulante, aer conditionat, piscine, pune la punct o retea Internet.
Peste o vreme Cel de Sus discuta cu Talpa Iafddului la telefon.
-Si ce mai e nou?
-E exceptional. Am un inginer care a facut minuni (si-i povesteste inventiile). Dumnezeu evident agasat ii raspunde:
Dar ce cauta acolo un inginer, locul lui e aici la Mine. Sa stii ca te dau in judecata!
La care Talpa Iadului ii raspunde:
- Si unde crezi ca vei gasi un avocat!

Un preotel era la prima lui slujba. Emotii mari,frisoane etc. Mai marele lui care trebuia sa-l observe ii zice sa ia o gura de votka. Asta bea sanatos un pahar si pleaca la slujba.
Slujba are un succes nebun in rindul enoriasilor, numai mai marele lui noteaza ceva nemultumit. Il cheama cind termeina si-i zice:
- Sa tii minte: sunt cele zece porunci, nu "top 10". Este vorba despre "Tatal, Fiul si Sfintul Duh, nu de "Mosul, fecior-su si fantoma"...

Un popa juca golf cu un prieten. La un moment dat loveste prietenul bila cu crosa dar nu nimereste gaura si zice:
-Fu+u-i, ce gherla am dat!
Popa zice:
-Nu mai vorbi asa ca te trazneste D-zeu!
Mai joaca ei ce mai joaca, iar nu nimereste asta gaura si iar injura:
-Fu+u-i, iar am dat o gherla!
Popa zice iar:
-Ti-am mai zis sa nu injuri ca te trazneste D-zeu!
Mai joaca ei un pic, iar nu nimereste omul si iar zice:
-Fu+u-i, ce gherla am dat din nou! la care se deschide cerul si pica un fulger direct pe popa si-l omoara. Iar o voce de sus:
-Fu+u-i, ce gherla am dat!
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR