Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • Bestie

  • Mesaje scrise: 69
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Aug 2004

  • Mesaj Privat
Stiu ca nu e Opel dar... poate stie cineva ceva!

S-a furat un BMW Seria 5 de prin 92, era argintiu, geamuri fumurii (fata + spate), jante CMS, avea "kit optic" pe faruri, adica un fel de pleoape. Masina arata impecabil.. deci nu bine... IMPECABIL. Avea nr de inmatriculare V - 37 - VTM. Era parcata pe strada Laborator din zona Dristor. Era 525 daca nu ma insel. Nu stiu datele exacte pt ca baiatul caruia i-a fost furata mi-a lasat mesaj pe messenger si eu eram offline si nu am putut sa ii cer detalii mai exacte. Cand aflu ceva mai concret despre masina, si eventual niste poze o sa postez iar. daca cineva poate oferii informatii in legatura cu furtul astept sa ma contacteze. Va multumesc mult.
Skip ads

  • roBERT

  • Mesaje scrise: 1,724
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Imi pare rau sa aud ca inca se mai fura masini in stilul acesta...
Asta imi aduce aminte ca acum patru ani, unui prieten de-al meu i-au furat masina de langa ghereta unui paznic pe care il cinstea el sa aiba grija de ea...
Masina tot un seria 5 (din '91) acum patru ani, aceeasi culoare, optiuni... din pacate cu toate interventiile (a ajuns la seful Politiei de atunci) nu a mai recuperat-o Sad
Sper ca prietenul tau sa aiba alta soarta si sa reuseasca sa o gaseasca totusi.
  • io

  • Mesaje scrise: 284
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jan 2005

  • Mesaj Privat
mda, eu eram stresat la inceput sa nu mi se fure masina dar m-am mai linistit pe parcurs desi la 50 m de unde o parchez eu i-a fost furata cu vreun an in urma masina unui cunoscut de-al meu. si n-a mai gasit-o. si avea tot numar de provincie ca si mine.

singura chestie care ma linisteste oarecum e ca masina lui era dacie si ca eu mai am si alarma. dar sunt pregatit psihic pt orice in directia asta.

cat despre hotii de toate felurile... eu unul i-as lasa fara instrumentele folosite in actul furtului.
  • Bestie

  • Mesaje scrise: 69
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Aug 2004

  • Mesaj Privat
Acum am primit mail de la proprietar cu mai multe date:
"masina : Bmw 525 i model E34 - 1993 , gri metalizat , geamuri laterale fatza spate + luneta fumurii , parbriz crapat pe toata lungimea de la stanga la dreapta , kit optic pe faruri , coditza aplicata pe capota portbagaj, jante aliaj usor marka CMS pe 5 spitze , etriere+ tamburi vopsite galben aprins , fara emblema pe capota fatza aceasta a fost inlaturata definitiv inainte de a fi vopsita in totalitate , pe spate are emblema bmw + M5 in partea dreapta . Masina nu prezenta lovituri , zgarieturi sau defecte optice cu exceptia parbrizului crapat pe toata lungimea .

Cam asta e descrierea pe scurt a masinii , poate sare in ochi la cineva , asta daca masina mai exista si inca nu au dezmembrat-o sau nu e scoasa din bucuresti . "
Skip ads

  • sandumbogdan

  • Mesaje scrise: 887
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Sep 2004

  • Mesaj Privat
CASCO!!!
Mie daca mi-o fura chiar ma bucur, imi da asigurarea 10 mii euro.
  • GabyOpel

  • Mesaje scrise: 128
  • Locatie: Suceava
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2005

  • Mesaj Privat
ce sa intamplat? s`a mai gasit masina? vad ca nu s`a mai discutat nimic? Surprised
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR