Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • 34KLA

  • Mesaje scrise: 4,398
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Corsa 2008 Z13DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Sep 2004

  • Mesaj Privat
1. Detin vectra b 2.0dth 100miikm incantat (o mai pastrez)
2. Mai am nevoie de inca o masina iar toate calculele mele duc catre o Astra GTC

Stiu ca opc este o bestie, stiu ca sunt f rare dar inca sunt destul de scumpe, din 2006 sh aprox 20mii e
Apreciez: scaunele recaro, kitul de opc, volan +skimbator, bordul care sunt deosebite, dar nu o sa ma pot incadra in acesti bani
Ce tip de motorizare imi recomandati? nu am intereseaza nimic sub 150cp si daca se poate pune kitul opc ulterior, accept si varianta diesel Smile




masina o sa fie neagra
Skip ads

  • octav13

  • Mesaje scrise: 2,072
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Vectra 2003 y 22 dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Nov 2006

  • Mesaj Privat
tocmai am vizitat site-ul autohus si am gasit asta...
nu stiu daca esti fan caravan...dar asta chiar mi-a placut
  • 34KLA

  • Mesaje scrise: 4,398
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Corsa 2008 Z13DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Sep 2004

  • Mesaj Privat
multam de link dar nu vreau decat coupe dupa 2006
  • bertone

  • Mesaje scrise: 2,294
  • Locatie: buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2005

  • Mesaj Privat
cdti sub 15.000 de ero nu gasesti decat din 2005 , eventual 2006 , cu km foarte multi ( in acceptiunea mea asta inseamna peste 40.000 )
drept care daca vrei peste 150 de CP ramane Z20LER - LEL .
mai bine ai spune bugetul in care vfrei sa te incadrezi si optiunile la care tii neaparat .
Skip ads

  • bertone

  • Mesaje scrise: 2,294
  • Locatie: buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2005

  • Mesaj Privat
revin . mi s-a parut interesant :
http://www.autovit.ro/html/3/4/4/8/793448.php

observatii :
1. daca km sunt reali chiar merita ( la H nu se pot modifica fara sa indice ecu acest lucru )
2. te uiti sa fie gumele originale din fabrica si iti dai seama si de conditiile de rulare ale masinii .
3. la 13000 de km de-abia adusa , cand dai roata jos n-are voie sa fie pic de rugina .
suna-l pe cetatean si vezi ce si cum . vand navigatie , ids+ , clima....
si 500 de euro negociere la valoarea asta e de bun simt .
in rest tot ce e turbo sau cdti din 2005 , pe autovit , sare de 100.000 de km
  • 34KLA

  • Mesaje scrise: 4,398
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Corsa 2008 Z13DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Sep 2004

  • Mesaj Privat
sigur vreau gtc, negru, peste 150cp, nivel: cosmo sau sport, jante 17
60mii pt un diesel nu ma deranjeaza
cel mai importantsa pot adauga kitul de opc, deci daca ar avea opc1(adica praguri si eleron ar fi perfect)

bertone: ma intereseaza parerea ta despre un opc negru Smile) si ce posibilitati am sa gasesc unul la max 18mii
  • maiandrei

  • Mesaje scrise: 4,711
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2018 B20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2004

  • Mesaj Privat
O cautare pe mobile.de mi-a returnat 4 GTC-uri negre, cu climatronic, sub 15kEUR - 3x1.9CDTI + 1x2.0T
Cel mai interesant mi s-a parut acesta:


URL-ul cautarii este acesta
Din experienta, stiu ca socoteala de pe mobile.de nu e totuna cu realitatea. Dar merita incercat, nu?
  • love4cars

  • Mesaje scrise: 1,440
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2005

  • Mesaj Privat
Pana in 18k poti lua un gtc nou cu 1.8 140, cosmo, jante 17 si poate chiar opcl 1. Vorbeste cu un dealer si daca o iei pe firma, reducerea ajunge pana la 8%. iNtrebarea este daca iti permiti devalorizarea suferita in primii ani de viata Embarassed
Skip ads

  • pony_burn

  • Mesaje scrise: 273
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2006

  • Mesaj Privat
imi place discutia asta, o sa particip si eu la ea
si pe mine ma atrag ambele idei...adica 1= gtc si 2= negru, insa o sa vand vectra actuala, ca sunt deja multe masini
si eu sunt multumit de vectra...o am de aproape 2 ani, da' masinile mai trebuie schimbate, ca sa nu ne plictisim de ele

@bertone, mie unu mi se pare suspect gtc-ul ala din muresc cu 13 mii de km facuti in 2 ani, dintre care 2000 ca sa il aduca in tara.

si chiar daca ma uit dupa gtc, am pus ochiul si pe ceva H-uri frumoase
asta cum vi se pare:
http://www.autovit.ro/html/8/8/0/9/788809.php


despre baiatul asta stie cineva ceva?
http://www.autovit.ro/html/3/8/0/2/783802.php

cred ca vad masina asta la vanzare de cel putin 6 luni incoa'
  • love4cars

  • Mesaje scrise: 1,440
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2005

  • Mesaj Privat
A doua masina are cam multi km iar daca au fost facuti si in forja... ar trebui sa te astepti la multe probleme de la o masina cu 100k km.
Nu mai punem la socoteala ca si-a bagat mana prin ea.
Tu erai acum vreo doua zile, dimineata, pe la parcul IOR?
  • calfianu

  • Mesaje scrise: 525
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mar 2006

  • Mesaj Privat
cu riscul de a comite o blasfemie:



AICI
  • 34KLA

  • Mesaje scrise: 4,398
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Corsa 2008 Z13DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Sep 2004

  • Mesaj Privat
multumesc pentru interes si raspunsuri
nimeni nu zice nimic de opc negru? http://www.autovit.ro/html/6/8/2/4/776824.php
Skip ads

  • pony_burn

  • Mesaje scrise: 273
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2006

  • Mesaj Privat
@love4cars ma gandeam si eu la nr de km si"umblat" prin ea.
ma gandeam ca poate dau pe aici pe forum de vreun cunoscut al proprietarului, sau de cineva care cunoaste masina.
De H-ul ala nu zice nimeni nimic?
PS: da, eu eram. mai nou ala e drumul meu spre servici. am recunoscut masina ta, desi nu cred ca ai vreun sticker pe ea (sau nu ma trezisem eu bine). m-am uitat si in interior, da' nu am apucat sa te vad bine (da, e clar, nu ma trezisem)...si atunci m-am dus

@calfianu
GT-ul ala de la alfa arata bine, da' pt mine cel putin e mai sus decat suma pe care o am....si daca as dispune de ea cred ca ar fi alte modele care ar avea prioritate

@kla
e un 1.9 cdti de 150 cp gtc-ul ala, dar la 20.000e cu 150 km si fabricatie 2008 (desi nu cred, in cel mai bun caz e facuta in noaptea de revelion Smile ) deja mi se pare ca se pierde ideea de SH...
  • bertone

  • Mesaje scrise: 2,294
  • Locatie: buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2005

  • Mesaj Privat
KLA - Ala nu e OPC . E o combinatie . Fiti atenti :
Linkul dat de tine cu 200 de CP si motyorina . Asta inseamna ca masina e resoftata . Foarte frumos pana aici , dar unde sunt pozeele reale ? Pt ca alea-s poze de pe mobile , de la opc de vanzare cu 240 de CP benzina de la Munchen . Asa ca ceva e putred aici .
Pe de alta parte la 17.000 cat e masina aia , nu-ti iei un opc de 50.000 de km si 2006 . cel mai ieftin era la 18000 neanmatriculat .

@pony - mie nu-mi inspira incredere masina aia cu 245 de CP si Z20LER din fabrica . Stii de ce ? Pt ca la sistemele care le are , e prea mult pt ea si 200 de CP , dar 245 de CP...... Crede-ma ca e o bomba pe roti asupra careia n-ai nici un control . La OPC e altceva . Sistemele de siguranta lucreaza altfel . Chiar tin cu brio aia 241 de CP pe tractiune fata si pe sosea .
  • pony_burn

  • Mesaje scrise: 273
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2006

  • Mesaj Privat
@bertone
avand nr de BZ, ma gandeam ca poate cunosti "vinovatul"
OPC ala e o "amestecatura" cum zici si tu, dar e 17.000 CIP (+ TVA= 20.000)
  • 34KLA

  • Mesaje scrise: 4,398
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Corsa 2008 Z13DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Sep 2004

  • Mesaj Privat
am sunat sa intreb la galati (nici eu nu cred ca pozele sunt reale) si mia zis ca e gtc diesel cu kit de opc

oricum opc negru arata demential Smile
  • Haurar

  • Mesaje scrise: 131
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Z20NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Sub 18.000 E iti iei din Germania Opel Vectra 2.0 T 2006 facelift cu kit OPC si bixenon cu AFL.....si la km putini...Smile
  • 34KLA

  • Mesaje scrise: 4,398
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Corsa 2008 Z13DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Sep 2004

  • Mesaj Privat
nu vreau 2 vectre Smile incerc sa raman focusat pe gtc spre opc Smile
  • bertone

  • Mesaje scrise: 2,294
  • Locatie: buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2005

  • Mesaj Privat
DJ34KLA a scris:am sunat sa intreb la galati (nici eu nu cred ca pozele sunt reale) si mia zis ca e gtc diesel cu kit de opc

oricum opc negru arata demential


reiau : masina aia e de vanzare la un handler din Munchen . Cu aceleasi numere , cu tot . Si e de vanzare sub numele de opc 2.0 ( 240 de cp ) si nu cdti sau alte balarii .
@pony - sunt multe masini de buzau care nu le stiu ca nu-s din buzau Very Happy . chiar am gasit la radacini un gtc de buzau diesel , care mergea ca un utb 650 si scotea fum rau de tot . o baga un mecanic in service pt resoftare ( a se citi segmentare ) . si era 2006 saracuta .

@all - pe autovit sunt multi tepari . era un twintop rosu de la suceava cdti cu 19.000 de euro . m-am ofticat , am vorbit cu un amic de-al meu si si-a intins antenele in germania . masina era de vanzare la un dealer din dortmund si pozele erau din germania . Masina era intr-adevar 18-19000 , dar fara TVA .
am sunat la suceava si mi-a zis ca in ziua aia pleca dupa ea ( caterinca Very Happy ) . si ca intr-adevar pretul era fara TVA , fara adus (700 euro ) dsi fara prima inmatriculare .
unii fac afaceri stand pe net . adica vinzi o masina care nu e a ta , care nu e nici macar in tara folosind internetul . ce-or avea in cap ? Laughing
  • 34KLA

  • Mesaje scrise: 4,398
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Corsa 2008 Z13DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Sep 2004

  • Mesaj Privat
bertone: care este sfatul tau referitor strict la achizitia unui gtc sport supa experienta cu TT shi H ambele benz de min 170cp
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR