Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • NiceGuy

  • Mesaje scrise: 92
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2004

  • Mesaj Privat
Sa ars siguranta care e pe plafoniera si am schimba-o, in acelasi timp am scos si becu de la plafoniera centrala care ma cam enervant se aprindea mai tot timpul cand deschideam usa, dupa un pimp l-am pus la loc si acum nu se mai stinge deloc. Inainte dupa ce inchideam usile mai statea 2 sec si se stingea incet. La panoul cu sigurante este un releu care tacane cand ar trebui sa se stinga becu dar doar tacane si atat becu ramane aprins in continuare si releul incepe sa se incalzeasca.
Cum pot verifica care este buba, sa fie releul dus, sa trebueasca resetat ceva din calculator?
Ma poate ajuta cineva?
P.S. Contactele de la usi merg ca altfel ar fi facut alarma urat cand o armam.
Skip ads

  • florinike

  • Mesaje scrise: 1,582
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2005

  • Mesaj Privat
Pai de ce nu incerci sa resetezi calc??? Scoate bateria, las-o 15 min si apoi vezi ce face.........sau.....
Verifica si tu sa nu ai vreun senzor care sa nu faca bine contact ...eu de exemplu ieri am obs ca ramanea becul aprins de la plafoniera....dupa ce am mai verificat amanuntit am observat ca era de la volan.....nu facea bine atingere si cand claxonam se aprindea plafoniera.....
Incearca vezi ce iese Rolling Eyes
  • kapix

  • Mesaje scrise: 680
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 2002 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jan 2005

  • Mesaj Privat
Am patit o chestie asemanatoare... Am umblat doua saptamani cu plafoniera aprinzandu-se mai ales in timpul mersului, la prima vedere aleator. Ca apoi sa realizez ca nu era bine inchisa capota si cum am un intrerupator legat la alarma impreuna cu cele de la usi, acesta facea cateoadata contact (probabil la gropi). Siu ca este o chestie stupida dar doua saptamani nu am stiut de unde se trage...
  • arthurro

  • Mesaje scrise: 832
  • Locatie: Miami Florida
  • Masina: Omega 1996 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Aug 2004

  • Mesaj Privat
vezi daca nu e tras cumva de comutatorul de la lumini asa am patit si eu. Am umblat ieri si am alimentat detectorul de la unul din intrerupatoarele de la plafoniera, am scos si becul, pe urma dupa ce am montat tot la loc nu se mai stingea. Pana sa-mi dau seama ca era tras de comutatorul de lumini am mai demontat de 2 ori plafoniera Smile Vezi poate asta e.
Skip ads

  • kapix

  • Mesaje scrise: 680
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 2002 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jan 2005

  • Mesaj Privat
arthurro a scris:vezi daca nu e tras cumva de comutatorul de la lumini asa am patit si eu


Mie in schimb mi-a trebuit aproape un an pana sa realizez ca se poate aprinde de acolo... Cand aveam nevoie de lumina ori deschideam usa ori puneam contactul si aprindeam cele doua lampi mai mici Very Happy
  • arthurro

  • Mesaje scrise: 832
  • Locatie: Miami Florida
  • Masina: Omega 1996 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Aug 2004

  • Mesaj Privat
Laughing Laughing Laughing Laughing Tare de tot asta Laughing Laughing Laughing Laughing

Ps: comutatorul lampii aleia mici din stanga are o functie speciala acuma : ( intrerupe alimentarea detectorului Wink )
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR