Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • AcidMan

  • Mesaje scrise: 642
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Apr 2004

  • Mesaj Privat
Cred ca au mai fost astfel de discutii dar din ce am vazut eu s-a ajuns in alta parte.
Eu vreau sa va cer parerea vis-a-vis de un Astra Classic 1.4 16V 90CP 5 usi pe care vreau sa mi-l iau la 0 km de la dealer. La el vreau sa adaug electric pack ( geamuri faxa + oglinzi electrice si incalzite ) + Family Pack ( A/C , volan si scaun sofer reglabile pe inaltime si inchidere centralizata)

Acum daca se poate, as intreba posesorii de astfel de masini ce parere au. merita asta sau merita aia cateva sute de euro in plus pt 1.6?
Ce probleme pot aparea?
Daca cineva din bucuresti s-a bagat la leasing, ce probleme pot aparea? cum e cu casco?
recomandari?
Skip ads

  • sandumbogdan

  • Mesaje scrise: 887
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Sep 2004

  • Mesaj Privat
Atat masina cat si toate cele trei motoare sunt foarte bune si reusite.
Eu as alege insa ori 1.7CDTI ori 1.6 benzina, 1.4 are cuplul cam mic, si ma enerveaza.
  • AcidMan

  • Mesaje scrise: 642
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Apr 2004

  • Mesaj Privat
mai revin cu o intrebare Rolling Eyes
Costuri de intretinere? ce cade la ea? consumabile?
  • Daniel

  • Mesaje scrise: 2,832
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2012 A17DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Dec 2004

  • Mesaj Privat
eu am de la serviciu astra clasic combi cu motor 1.4, 90cp ( fac dec 2004). in oras merge frumos ( asta dupa ce am trecut de 5000km, ca la inceput consuma de rupea). trage bine. dar daca dai si drumul la AC se simte tare. trebuie sa-l turezi mai mult ca sa miste mai repede. la drum intis se descurca binisor. i-am dat 150 si mai avea ceva. e drept ca nu creste spectaculos in viteza, dar nici pretentii mari nu poti avea.
ce ma enerveaza la el: cand pun frana brusc, se aude un zgomot in usi. e ca si cum s-ar modifica forma caroseriei si automat usile nu se mai potrivesc in locul lor. un fel de scart intre chedera si tabla.
acest lucru nu se intampla la masina personala ( facuta in germania). sa fie din cauza ca asta e fabricata in polonia...? ca-i pt romani si oricum e mai buna ca dacia...? la asta chiar ca nu am gasit raspuns.
Skip ads

  • AcidMan

  • Mesaje scrise: 642
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Apr 2004

  • Mesaj Privat
Multam Daniel.
Mai astept pareri si poate saptamana viitoare la un drive-test, daca e loc
  • GabyOpel

  • Mesaje scrise: 128
  • Locatie: Suceava
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2005

  • Mesaj Privat
http://ford.masini.ro/forum...wtopic.php?t=1905 - sorry pt. reklama.. dar sper sa te pot ajuta
  • AcidMan

  • Mesaje scrise: 642
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Apr 2004

  • Mesaj Privat
Ne pare rau, pagina ceruta nu exista pe acest server!

ma ajuti cu pagina?
  • GabyOpel

  • Mesaje scrise: 128
  • Locatie: Suceava
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2005

  • Mesaj Privat
da click stanga pe acel link... nu`l copia sau mai stiu eu ce... e de pe alt site...
cu riscul de a suporta consecintele dar cu intenii de a ajuta omul in luarea unei decizii.. acceseaza siteu masini.ro ..intra pe forum.. cauta Opel.. si gasesti acolo un subiect de vreo 18 pagini despre aceasta masina...super detaliat.. Wink Rolling Eyes
Skip ads

  • AcidMan

  • Mesaje scrise: 642
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Apr 2004

  • Mesaj Privat
Am reusit. multumesc.
  • GabyOpel

  • Mesaje scrise: 128
  • Locatie: Suceava
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2005

  • Mesaj Privat
sper sa gasesti ce ai nevoie pe acolo... raspunsurile la toate intrebarile tale... Wink
  • bmihai_2005

  • Mesaje scrise: 66
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1,4 twinport
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Feb 2007

  • Mesaj Privat
am Astra Clasic 1,4 din 2007, am facut 17.000 de km...pot sa spun ca sunt multumit de aceasta masina (de consum si de ''performantele ei''), intradevar este loc si de mai bine dar la pretul asta nu cred ca sunt alte variante
  • AcidMan

  • Mesaje scrise: 642
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Apr 2004

  • Mesaj Privat
multumesc de pareri. o am si eu de ... 3 ani aproape si 30.000 km aproape. multumit.
Skip ads

  • Astralagiu

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Astra Classic II 1.4 TwinPort, versiunea de caroserie cu 5 usi (sau hatchback)...Masina al carei potential nu conteneste sa ma uimeasca. 20000 km, cu o singura problema. Hilara, dar, nasol cand apare si afara ploua marunt, iar parca toti partenerii de trafic iti arunca in parbriz tot noroiul de pe sosea: s-a infundat filtrul pompei de spalat parbrizul/luneta.
In rest, nimic! Reviziile (2 la numar), benzina, uneori o presiune in pneuri, rareori un aspirator inauntru si o spalare exterioara... si cam atat...
Ultramultumit!
Ptiu-ptiu! Sa n-o deochi!
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR