Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • florinike

  • Mesaje scrise: 1,582
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2005

  • Mesaj Privat
Salut...pe scurrt......am gasit la un prieten jante aliaj , firma Km....cu tot cu cauciucuri 2 Dunlop , 2 Yokohama pret 10 mil.
Firma din cate am aflta de pe net e turceasca.....nimeni care le-a folosit nu a avut prob cu ele....
Jantele arata bine, are una singura o zgarietura exterioara, dar putin vizibila.....aproape de caucius....

Inca una mai are o strambatura.....nu mare ...ci putin lovita...dar pe interiorul jantei.....in schimb sunt super....inca mai au luciul acela de jante noi.....
Proprietarul le are de mai putin de 6 luni...are si certificatul de garantie la ele....

Merita sau nu...ce parere aveti de astea turcesti......
Skip ads

  • horheus

  • Mesaje scrise: 115
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2004 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2004

  • Mesaj Privat
pai eu zic ca cel mai important e sa le verifici daca nu cumva sunt descentrate.. (ma gandesc la lovitura de pe interior).. daca postai si tu o poza, ne faceam o idee mai obiectiva.
  • kata

  • Mesaje scrise: 586
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jul 2004

  • Mesaj Privat
hai Florinike .. daca inca ai garantzie pe ele, de ce te mai intrebi ?
Totusi, 10 mil e ceva ...
  • radu

  • Mesaje scrise: 342
  • Locatie: craiova
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Apr 2004

  • Mesaj Privat
si OZ e firma turceasca de jentzi si din cate stiu eu e cea mai tare.
10mil cu cauciucuri nu e mult (la mine e intre 8 si 12 milioane un cauciuc daca-l iau nou), dar eu nu stiu modelul si fara o poza si mai multe detalii(dimensiunile lor) nu stiu ce sa zic.
Skip ads

  • florinike

  • Mesaje scrise: 1,582
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2005

  • Mesaj Privat
Am incercat sa bag o poza ....acuma sa vedem ce iese.....
http://img298.echo.cx/my.php?image=img156ek.jpg

Cauciucurile sunt de 2 tipuri
Dunlop care am vazut ca au carne...nici macar nu se compara cu ce am eu acuma pe masina ....iar cele Yokohama sunt si el bune...poate chiar mai bune sau echivalent egale in carne ca cele care le am acuma....
Sunt pe 195/50/15 ...nu sunt taiate....nu au galme.....au profil de viteza din cate mi-am dat eu seama (au acele V-euri la profil )

Jantele sunt cele din imagine....nu am reusit sa ii fac o poza mai buna ca nu am aparat si ceea ce am e luata de la un coleg de-al lui de munk....eu cu tipu am muncit mai de mult cand eram la Nike si il cunosc....de asemenea sta si prin cartier
  • Mr.hat

  • Mesaje scrise: 449
  • Locatie: Cluj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Oct 2004

  • Mesaj Privat
nu se vad pozele Smile , sau cel putin nu le vad eu , acuma de pret nu stiu ce sa zic ca nu le-am vazut , dar dc tu zici ca-s faine , eu zic sa le iei ca dupaia poate o sa regreti Smile , eu am vazut cu 250E niste jenti pe 15 bestiale si aveau si cauciucurile in stare excelenta , si dupa cum am spus am le-am vazut ca sau luat , pacat ca nu am avut bani Smile
  • arthurro

  • Mesaje scrise: 832
  • Locatie: Miami Florida
  • Masina: Omega 1996 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Aug 2004

  • Mesaj Privat
la pret sunt FOARTE bune dar design-ul nu prea imi place sincer ( oricum nu le cumpar eu ) mie imi plac alea mai aerisite.

Btw ai grija cu cea indoita poate este descentrata. du-o undeva la un centru la verificat.
  • horheus

  • Mesaje scrise: 115
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2004 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2004

  • Mesaj Privat
nici mie nu imi plac foarte tare, dar gusturile nu se discuta.
Skip ads

  • Thanatos

  • Mesaje scrise: 1,108
  • Locatie: constanta - dk
  • Masina: Vectra 2000 X18XE1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2004

  • Mesaj Privat
lasa astea....zi ce distanta au intre prezoane....vad ca nu sunt de opel.

tre sa ai 100mm
  • florinike

  • Mesaje scrise: 1,582
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2005

  • Mesaj Privat
Mda....deci poza aia am pus-o pentru ca era singura care o aveam cu masina jantele arata de fapt asa...http://www.jante-tuning.com/catalogue/detail.php?id=10673

Sunt 4*100 si singura problema teoretica este daca e sa le pun sa nu atinga in aripa sau oala de la amortizor....sau mai rau in cazul in care e sa pun ceva bagaje in spate sa nu atinga.....
A si cea mai importanta chestie nu stiu daca intra tamburusul acela care iese din partea pe care se strang prezoanele.....nu stiu cum se cheama aia asa ca nu ma injurati...
  • radu

  • Mesaje scrise: 342
  • Locatie: craiova
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Apr 2004

  • Mesaj Privat
pai, fa-le o proba
  • arthurro

  • Mesaje scrise: 832
  • Locatie: Miami Florida
  • Masina: Omega 1996 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Aug 2004

  • Mesaj Privat
da' nu prea seamana cu astea din ultima poza. astea sunt ok.
Skip ads

  • florinike

  • Mesaje scrise: 1,582
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2005

  • Mesaj Privat
Mai doreste cineva sa faca o oferta???
S-a strigat odata, s-a strigat de 2 ori.....SOLD...domnului cu albastrik.....
sa aveti grija de ele si sa va duk cu placere.....Mr. Green
Deocamdata din ce am apucat aseara sa merg cu ele am observat ca ....:
-masina e mai rigida si totodata mai stabila
-are un zgomot de fond mai mare ca cel de dinainte
-nu mai topaie cum facea cu cele vechi-la curbe si mai ales la gropi din acele gen valuri facea ca barca....si oha stabilitate...
-arata CRIMINAL pe masina .....parca mi-am luat o alta masina.....Mr. Green

PS:deocamdata nu am cum sa ii fac poze dar vor veni cat de curand Laughing Laughing Laughing
  • VectraDTI

  • Mesaje scrise: 685
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2004

  • Mesaj Privat
sa le stapanesti...rotunde si intregi!
si sa le stapanesti ! (adik baga rpd neshte antifurturi ca traiesti in bucuresti)
  • florinike

  • Mesaje scrise: 1,582
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2005

  • Mesaj Privat
Multam frumos de urari Tdi....am fost ieri si am cumparat antifurturi.....din acelea "bune", cu cheita asa ca de acuma ...ei sa fie sanatosi...hotii adik... Laughing Laughing Laughing
Am avut ieri timp sa ma dau cu ea asa ca noi impresii....
-Super stabilitate.....la vreo 60 la ora zburam intr-o curba pe care inainte nu putem sa o iau nici macar cu 50...
-Nu se simt chiar asa de rau gropile incat sa zic k s-a schimbat complet masina...a fost prima impresie pe moment atunci.....acum parca e altfel....daca ai grija la gropi si le iei cu grija nu se simte mare diferenta....
-Nu prea pot sa plec cu demaraj....ieri am zis sa incerc sa plec cu "scart" si se pare ca cei 60 de caluti ai mei nu prea pot sa scoata fum din 195 de acum Laughing Cool Oricum nu sunt eu ala care sa rupa masina pe liniute asa ca e ok....Totusi aderenta e foarte mare...cand o calc se infige muuuult mai bine si in plus am observat ca daca o las pe liber viteza nu mai scade atat de repede ca inainte ....o fi si din cauza talonului mic la cauciuc sau din cauza ca am cam 2.1 atm si pe fata si pe spate Rolling Eyes

In principiu sunt foarte multumit si o sa vi le arat si voua data viitoare cand ne intalnim....asa ca multa bafta in continuare... Wink
  • io

  • Mesaje scrise: 284
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jan 2005

  • Mesaj Privat
as vrea si io o lamurire... stabilitatea, suspensia ( la gropi ) nu se trag exclusiv de la cauciucuri pt ca sunt mai late si au talon mai mic, respectiv mai tare umflate? si de ce s-ar infinge muuult mai bine ??

pana una-alta, cred ca le-ai luat la un pret bun, sa le folosesti sanatos!
  • VectraDTI

  • Mesaje scrise: 685
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2004

  • Mesaj Privat
lasa gargara si baga pozeeee !!!
  • kata

  • Mesaje scrise: 586
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jul 2004

  • Mesaj Privat
ai putea incepe cu un aparat foto digital, tragi cateva poze de revista, bagi matzu in PC, tragi pozele, intri pe imageshack.us, fa upload si share-uieste si tu noile gume .... Laughing
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR