Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel - Classics
  3. Opel Kadett
  • dodo-es

  • Mesaje scrise: 47
  • Locatie:
  • Masina: Kadett 1989
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Dec 2007

  • Mesaj Privat
buna tuturor membriilor.Am un opel kadett 1,6 benzina din 89 si amortizoarele sunt f slabe.Masina se misca ca o barca.Vreau sa le schimb si sa ii pun din dezmembrari unde am posibilitatea sa platesc f putin pt ele(Spania) si as prefera sa-i montez de la o masina mai noua....sa ii se potriveasca si daca este posibil sa nu-i demontez de la alta care la fel are 19 ani vechime .Intreb daca se pot folosii si de la alte marci sau daca pe fata le pot schimba eu in garaj.La fel si planetarele care scot zgomote cand virez rotile f strans si la viteza mica.Va multumesc tuturora
Skip ads

  • Suller Istvan

  • Mesaje scrise: 434
  • Locatie: turda
  • Masina: Kadett 1986 1,3
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Apr 2007

  • Mesaj Privat
dE LA CIELO AR TREBUI SA SE POTRIVEASCA TOATA DIRECTIA (NU STIU DACA SI PLANETARELE) SI SE POATE SCHIMBA ACASA, DAR DEPINDE CU CE T-I DOTAT GARAJUL. PT SCHIMBUL TELESCOAPELOR PE FATA TREBUIE SA DESFACI TOATA DIRECTIA SI SA SCOTI CU ARCURI CU TOT TELESCOAPELE, DUPA CARE PRESEZI ARCURILE CA SA NU FIE TENSIONATE, MAI DEPARTE ITI TREBE IN IMBUS SI O CHEIE FIXA, DAR DACA NU AI FACUT NICIODATA ITI RECOMAND SA NU INCERCI SINGUR DUPA CAPUL TAU, PT CA EXISTA RISCUL CA SA ZBOARE ARCUL CARE ARE O VITEZA APRECIABILA, SI TRAIECTORIA NU PREA SE POATE CALCULA....
CADESPRE PLANETARE SE POT CUMPARA NUMAI CAPETELE DE PLANETARA NUMAI PARTEA DINSPRE ROATA SE UZEAZA, SI NU AR TREBUI SA COSTE MAI MULT DE 150 RON NOI NOUTE
  • dodo-es

  • Mesaje scrise: 47
  • Locatie:
  • Masina: Kadett 1989
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Dec 2007

  • Mesaj Privat
merci...Cielo este unul de la care pot lua aceste piese dar de la alte masini de ex cum ar fii astra pot folosii.Ma documentez inainte sa merg acolo sa le demontez .Pot sa le iau f ieftin si pe mine ma intereseaza sa fie putin uzate deci ar fii formidabil sa le iau de pe o masina de 2-3 ani care a suferit un accident si dupa lungine si sistemul de prindere sa-mi fie bune(deci deaceia nu conteaza marca masinii si pot fii si alt model nu numai opel sau daewoo in mod spacial)Ma refer ca acest kadett ca este o masina f veche si investitii in ea nu merita facute.ii pun orice si un atelier in in spania sa-mi faca aceste lucruri imi i-au f multi bani ca manopera iar eu am lucrat mai mult de 8 ani in ateliere auto.De vreo trei ani nu mai practic domeniul reparatiilor auto dar cu ce stiu si cu ideea care mi-o da-ti voi membrii o fac mai bine si mai sigur decat cei de la atelier.Va multumesc oricum
  • cogi

  • Mesaje scrise: 662
  • Locatie: Arad
  • Masina: Kadett 1981
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Daca mergi sa le demontezi demonteaza-l pe al tau si masoara fiecare piesa in parte
lungime planetara
diametru cap planetar nr nuturi(la roata)
diametru cap planetar(la cutie)
telescop cu fuzeta(vezi potrivirea cu planetara,pozitia levier directie)
Skip ads

  • dodo-es

  • Mesaje scrise: 47
  • Locatie:
  • Masina: Kadett 1989
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Dec 2007

  • Mesaj Privat
cele mai importante imi sunt amortizoarele care inca nu am ajuns sa le iau dar sincer sa fiu nici nu stiu la ce masina sa ma orientez sa desfac ca sa-mi fie bune.As putea incerca cu un astra .....mai este cineva care a inlocuit si i-au fost bune de ex si de la alte marci!?
  • dan_kxa

  • Mesaje scrise: 45
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Corsa 2002 z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2010

  • Mesaj Privat
chiar nu stie nimeni?
  • stefy_726

  • Mesaje scrise: 308
  • Locatie: Bucuresti, Romania
  • Masina: Ascona 1986 18E
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jan 2006

  • Mesaj Privat
au trecut 2 ani de cind au fost postat subiectul.
  • dan_kxa

  • Mesaje scrise: 45
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Corsa 2002 z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2010

  • Mesaj Privat
asa si
bun raspuns
dar despre subiect stii ceva?
  • stefy_726

  • Mesaje scrise: 308
  • Locatie: Bucuresti, Romania
  • Masina: Ascona 1986 18E
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jan 2006

  • Mesaj Privat
depine ce cauti da detali si daca stiu o sa-ti raspund.
  • dan_kxa

  • Mesaje scrise: 45
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Corsa 2002 z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2010

  • Mesaj Privat
Am un opel kadett combi 5 usi din 91 1,6i benzina
ma intereseaza pe spate
  • SUPERDRAGOS

  • Mesaje scrise: 2,680
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 2001 3.O DI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2007

  • Mesaj Privat
dan_kxa a scris:Am un opel kadett combi 5 usi din 91 1,6i benzina
ma intereseaza pe spate
Daca e caravan nu merg amortizoarele de Cielo.Sunt prinderile exact invers,deci ar veni cu capul in jos.. Smile N-ai alta sansa decat sa iei noi,pt.ca nu prea se merita sa pui sh,nu ca ar fi scumpe sau ai avea prea mult de munca,dar nu stii cat te tin.
  • dan_kxa

  • Mesaje scrise: 45
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Corsa 2002 z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2010

  • Mesaj Privat
multam dragos
Skip ads

  1. Home
  2. Opel - Classics
  3. Opel Kadett

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR