Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • vl30tax

  • Mesaje scrise: 243
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Vectra 2003 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jan 2008

  • Mesaj Privat
am un opel astra f 1.6i caravan din 1993 si vreau sa o ridic de spate ca sta cam cocosata ce sa fac sami stea si mie mai ridicata de spate,am schimbat arcurile leam pus noi dar tot la fel sta

Skip ads

  • octav13

  • Mesaje scrise: 2,072
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Vectra 2003 y 22 dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Nov 2006

  • Mesaj Privat
arcuri de ursuletz..316 sau 318
amortizoare?!
  • vl30tax

  • Mesaje scrise: 243
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Vectra 2003 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jan 2008

  • Mesaj Privat
da amortizoarele
  • octav13

  • Mesaje scrise: 2,072
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Vectra 2003 y 22 dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Nov 2006

  • Mesaj Privat
pui arcuri de bmw si amortizoare noi...
Skip ads

  • vl30tax

  • Mesaje scrise: 243
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Vectra 2003 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jan 2008

  • Mesaj Privat
ma iei la misto?
  • octav13

  • Mesaje scrise: 2,072
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Vectra 2003 y 22 dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Nov 2006

  • Mesaj Privat
nu....cineva a facut asta la un cielo...care nu difera mult de puntea astrei..
repet....arcuri(spate) de ursuletz,de la sh si telescoape noi....bine nu prea arata f civilizat pt ca era cam ridicata, dar omu si-a atins scopul.
  • vl30tax

  • Mesaje scrise: 243
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Vectra 2003 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jan 2008

  • Mesaj Privat
nu tati problema e ca am vazut multe opeluri ,cu numere straine si stau inalte de spate asa cum trebuie sa fie si sigur elea care leam vazut nu ereau modificate in principiu sunt ridicate din fabrica,io miam schimbat arcurile crezand ca ajung sa imi ridic masina asa cum sunt toate celelalte,am cumparat arcuri noi si tot la fel de lasata sta masina ,sa nu mai zic ,cand leam dat jos pe cele vechi am vazut k o spira de la un arc era rupt si ma bucurasem k o sa rezolv problema cu inaltarea spatelui,dar dupa ce leam montat pe cele noi am vazut k sta la fel de lasata ca si inainte mai ales k arcurile astea sunt noi si celelalte aveau spire rupte,in principiu am cumparat arcuri care nu sunt bune? sau sunt mai multe modele?
  • octav13

  • Mesaje scrise: 2,072
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Vectra 2003 y 22 dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Nov 2006

  • Mesaj Privat
normal ca sunt diferite....
cele de caravan sunt mai tari...daca ai cumparat de hach sunt mai moi pe caravan
te-am mai intrebat...telescoapele cum sunt?
LE:asa arata a mea Laughing tot lasata,dar ce-l putin stiu ca nu are nici arcuri nici telescoape in firea lor

Skip ads

  • vl30tax

  • Mesaje scrise: 243
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Vectra 2003 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jan 2008

  • Mesaj Privat
cand am schimbat arcurile mi sau rupt bolturile la telescoape si am fost nevoit sami iau alte telescoape la mana a doua si referitor la cele de caravan ,de caravan miam luat ,cele care le am pe masina leam cumparat de la o firma pe comanda,si ca sami aduca arcurile sa luat dupa certificatul masini adica de caravan,adica nu sunt de hach sunt de caravan,este posibil sa fie din telescoape dar culmea e ca si telescoapele leam schimbat vrand ne vrand
  • vl30tax

  • Mesaje scrise: 243
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Vectra 2003 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jan 2008

  • Mesaj Privat
arata bine pe langa a mea ,la tine se vede capul cauciucului la mine sta aproape un sfert din roata sub aripa,daca se mai urca si unu in spate se face barca
  • octav13

  • Mesaje scrise: 2,072
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Vectra 2003 y 22 dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Nov 2006

  • Mesaj Privat
posibil sa fie mai scurte decat cele de origine sau varza...alta explicatie nu gasesc.
parerea mea ,mai fa un efort si cumpara doua telescoape noi nu sunt prea scumpe.
  • vl30tax

  • Mesaje scrise: 243
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Vectra 2003 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jan 2008

  • Mesaj Privat



Skip ads

  • vl30tax

  • Mesaje scrise: 243
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Vectra 2003 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jan 2008

  • Mesaj Privat
sa mai cumpar altele noi ? si daca stau la fel numi bag unghia in gat?
  • vl30tax

  • Mesaje scrise: 243
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Vectra 2003 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jan 2008

  • Mesaj Privat
eu in principiu vream sa stiu daca a mai patit cineva asa ceva cam ce a fi de vina ,daca ias pune inaltatoare pe telescoape sar ridica ?,dar exista asa ceva?
  • octav13

  • Mesaje scrise: 2,072
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Vectra 2003 y 22 dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Nov 2006

  • Mesaj Privat
cum altele...parca ai scris ca ai cumparat telescoape sh si arcuri noi
hai sa-ti zic ceva,ca intre caravanisti....deschizi haionul....apuci de bara si ridici....daca se ridica vreo 15 cm inseamna ca ai amortizoarele duse ...daca nu, inseamna ca ai amortizoarele prea scurte...
sau poate ai ceva in portbagaj de care nu stii...... Laughing
  • vl30tax

  • Mesaje scrise: 243
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Vectra 2003 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jan 2008

  • Mesaj Privat
asa ar trebui sa arate o masina

  • symbian

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Bihor
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Feb 2008

  • Mesaj Privat
pune-ti arcuri de Omega,un prieten si-a pus pe un Kadett combi si este mare diferenta(depinde si la ce anume folosesti masina) dar de ridicat sigur ti se va ridica spatele
  • vl30tax

  • Mesaje scrise: 243
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Vectra 2003 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jan 2008

  • Mesaj Privat
greutate nu am in porbagaj ,io ca 80% ma gandesc ca tot arcurile ar fi de vina,prostia este a mea la mine aici in RM valcea exista dezmembrari de opel in principiu cam toate firmele de dezmembrari au piese varsate firma aceasta are masinile intregi adica ,iti lovesti masina 80% leo vinzi lor ei iti dau bani pe ia si ei nu se apuca sa o dezmembreze le tin acolo in curte si daca dau exemplu ,a ramas partea spate neatinsa si iti trebuie o usa de pe spate te lasa sa o demontezi de pe masina respectiva o platesti si tio iei acasa ,asa e mai bn pt ca tu vezi si daca se inchide bn sau daca este functionanbila ,asa am fakut io ,m-am dus la firma respectiva am vazut un opel caravan ca al meu dar era din 1996 nu ca al meu din 93 oricum se potrivea si statea masina aceia asa inalta cum trebuia avea si spatele neatins in principiu avea si arcurile montate pe ia ,lam intrebat cat fak arcurile mia spus ca 100 ron ,yo atunci am plecat sa ma interesez cat sunt noi la magazin mi sa spus ca sunt 280 ron si imi va veni comanda in 2 zile ,acuma io in gandul meu am zis ca de ce sa dau 100 de ron pe ele cu toate ca statea masina foarte bn ridicata ,mai pun 180 de ron si imi iau arcuri noi ca sa fek o treaba si mai buna adica daca ele la 100 de ron stau bn inseamna k elea noi vor sta si mai bn ,si cand colo sa constat ca arcurile mele noi stau la fel ca si cele din inainte mai bn luam alea de la sh ereau si mai ieftine si sigur mai bune ,acum nu sunt 100% la 100% sigur dar in principiu masina aia statea foarte bine ridicata poate mai bine ca poza anterioara
  • ady negoita

  • Mesaje scrise: 377
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2004 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Feb 2008

  • Mesaj Privat
da ia zimi un lucru teai gindit daca nu cumva arcurile alea sunt obosite?stiu citeva pers care au luat teapa pe tema asta si inca ceva nu stiu cum e la voi in RM VILCEA da la noi in hd troneaza turcismele sau mai bine zis piesele aftermarket
  • vl30tax

  • Mesaje scrise: 243
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Vectra 2003 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jan 2008

  • Mesaj Privat
ady ,io leam luat noi noute de la firma Marshal o firma cum ar fi o mica reprezentanta de aceia leam cumparat de la firma asta.in principiu am si garantie la ele 2 ani ,akuma ce sa fak sa ma duc la firma lor si ce sa le spun k normal sa sunt intregi.
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR