Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • ADRIAN T.

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1995 C18XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jan 2008

  • Mesaj Privat
sal,deranjez cu o intrebare:as vrea sa stiu ce provenienta are motorul ecotec 1,8 16v,si daca este sau nu fiabil....multumesc anticipat
  • toma_marius

  • Mesaje scrise: 838
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2003 y17dt isuzu
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Apr 2006

  • Mesaj Privat
este de provenienta GM si din cite stiu este fiabil , am o ruda care are 1,6 16v si e super ok acuma consumu mai ramane ....
  • virus100b

  • Mesaje scrise: 50
  • Locatie: Ploiesti
  • Masina: Astra 2002 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Salut,
Eu am un ecotec 1,8 16V tip Z18XE si am cu el 255.000 nu am avut probleme cu el deloc de cand il am. Am schimbat 2 senzori si un termostat. Conteaza f. mult cum a fost intretinut. Eu i-am facut segmentare cand l-am luat pt ca s-a facut schimbul de ulei la intervale lungi (30.000)si a depus parafina blocand segmentii de ungere.Consum 6-8 afara depinde cum o calci si oras cam 9-10. Eu am pus-o pe gaz de 30.000k si merge super bine iar consumul e cam cu un litru in plus si nici o diferenta la putere.
  • 89dam

  • Mesaje scrise: 1,175
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2006 z16xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2008

  • Mesaj Privat
virus100b a scris:Salut,
Eu am un ecotec 1,8 16V tip Z18XE si am cu el 255.000 nu am avut probleme cu el deloc de cand il am. Am schimbat 2 senzori si un termostat. Conteaza f. mult cum a fost intretinut. Eu i-am facut segmentare cand l-am luat pt ca s-a facut schimbul de ulei la intervale lungi (30.000)si a depus parafina blocand segmentii de ungere.Consum 6-8 afara depinde cum o calci si oras cam 9-10. Eu am pus-o pe gaz de 30.000k si merge super bine iar consumul e cam cu un litru in plus si nici o diferenta la putere.

ma intereseaza cat a costat instalatia de gpl, unde ai montat-o si daca risti sa strici motorul! daca poti raspunde printr-un mesaj privat e ok. Salutari
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR