Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • ombly

  • Mesaje scrise: 160
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jan 2008

  • Mesaj Privat
am ajuns acasa acum cand e tornada afara si surpriza locul ocupat de catre un loganier nu am loc sa-l blochez de biletele in geam m-am saturat eu la catre am scris si intentionez sa sun la politia comunitara ca nu se mai poate asa .Mentionez ca am scris numaru masinii pe jos si stalp din ala cu adp si tot parcheaza baietii nu obisnuiesc sa zgarii masini si astea ca ma gandesc ca si eu am masina dar totusi s-a intrecut orice limita
Daca cumva cunoasteti voi alta solutie in afara de cea scrisa mai sus de catre mine spunetimi-o si mie Smile
Skip ads

  • zafirul

  • Mesaje scrise: 1,444
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2004

  • Mesaj Privat
baga si tu un ochi aici:
https://www.clubopel.com/vie...light=loc+parcare


voi ruga un moderator sa mute acolo aceasta discutie.
  • lucian

  • Mesaje scrise: 368
  • Locatie: tulcea
  • Masina: Astra 2005 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2005

  • Mesaj Privat
si eu cind viu in BUCURESTI
unde doamne iartama sa parchez o noapte sau doua ?
deobicei intreb in jur dar unii nu stiu daca e loc platit sau nu
ce bine era daca puteam sa fac masina mica si s-o iau in buzunar !
nu sunt adeptul cu zgiriatul(da cu calul ce ai?)
eventual stergatorul ridicat mi se pare ok
eu am inteles dimineata si am cautat alt loc
cu respect
  • toma_marius

  • Mesaje scrise: 838
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2003 y17dt isuzu
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Apr 2006

  • Mesaj Privat
cea mai ieftina solutie si fara pagube notabile este sa desumfli cauciucurile nesimtitului sa vezi ce o sa injure el a doua zi dupa ce o sa dea o ora la pompa asta daca are pompa , stiu ca nu este frumos dar e necesar uni nu au 7 ani de acasa si daca nau le fcem educatie
Skip ads

  • elegance

  • Mesaje scrise: 3,088
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2000 Y 17 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Suni frumos la politia comunitara si in 10 minute vine loganul si ii pune amenda in parbriz. Scurt si elegant. Wink
PS: Lasa'ti naibii dezumflatul/taiatul cauciucurilor, zgariatul masinii sau alte acte de huliganism ca nu suntem in era medievala. Idea
  • Daniel

  • Mesaje scrise: 2,832
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2012 A17DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Dec 2004

  • Mesaj Privat
daca acel loc pe care il platesti e marcat CORESPUNZATOR, prima data ii salti un stergator sau ii pui un bilet. a doaua oara suni la politie. dar sa-i dezumfli rotile sau alte chestii, inseamna lipsa 7 ani de acasa. plus ca vede ce masina parcheza acolo si iti poate face mult rau.
  • deleted-5946

  • Mesaje scrise: 1,737
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2007

  • Mesaj Privat
desumflatul rotilor sincer mie imi provoaca scarba, nu actiunea ci autorul.
ce-ar fi sa te trezesti intr-o dimineata cu o caramida in parbriz, autor necunoscut?, nasol nu?.
nu e mai usor sa chemi politia?.
  • cristi30

  • Mesaje scrise: 75
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jul 2006

  • Mesaj Privat
stergatorul ridicat in prima instanta, iar daca nu se intampla nimic se trece la desumflat rotile, insa nu uitati o chestie, daca pentru acel loc marcat corespunzator platiti in jur de 100 RON pe an, noi nu avem drept asupra acelui loc decat intre orele 22-07, in afara acestui interval orar acel loc poate fi folosit de oricine altcineva, pentru intervale scurte si nu cu nesimtire.
eu am auzit de mai multe ori treaba asta si nimeni nu stia sa-mi spuna unde scrie, daca exista vreo lege in acest sens, am intebat la ADP si au zis ca asa e, tocmai deaia nu avem voie sa punem pe locul respectiv nici un sistem gen "T" sau alte asemenea pentru blocarea accesului, pentru ca mai apoi, asistand la un caz in care un sofer a parcat pe un loc platit, 'propietarul' a venit si l-a blocat, soferul a chemat politia, iar la sosirea acesteia, amenda si-a luat-o "propietarul" locului nu cel ce parcase pe locul lui, pentru ca i-a blocat masina... deci, totusi nu e tarlaua noastra, e doar un spatiu inchiriat pe un domeniu public, pe timpul noptii.
bineinteles ca bunul simt ar trebui sa-si spuna cuvntul, iar cei ce vin pe timpul zilei sa nu abuzeze pentru ca, in mare majoritate nu ajungem acasa dupa ora 22, ci mult mai devreme probabil intre 18-20 in mare majoritate, insa aceasta este realitatea.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR