Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel - Classics
  3. Opel GT si Manta
  • thrall_24

  • Mesaje scrise: 51
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1993 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jan 2007

  • Mesaj Privat
salut! un prieten de-al meu are o manta, motor, crede el de 2400cmc, nu stie anul. intrebarea mea este urmatoarea: se mai gasesc piese pentru masina sau se potrivesc de la masinile mai noi astra f, kadet e, ......?
singura problema, mai mare, sunt franele care nu il mai tin. si as vrea sa il ajut.
si daca se poate mai multe informatii despre aceasa masina.
va rog frumos ajutati-ma si scuze daca am postat gresit.
  • kirin

  • Mesaje scrise: 89
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Rekord 1968 17s
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Apr 2007

  • Mesaj Privat
se gasesc daca binevoiesti sa cauti... si daca ai bani. (mai sunt totusi topicuri despre aceasta masina pe aici ... )

fa o lista cu ce are nevoie,intra pe ebay.de / ps-autoteile.de /o-t-r.de (dar mai intai vezi la magazinele de la noi ce gasesti, ce nu gasesti / este prea scump cauta pe siteurile date de mine,care nu sunt deloc singure in materie de piese auto pt opeluri)
  • gabe.cs

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Caras-Severin
  • Masina: Manta 1984
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Oct 2007

  • Mesaj Privat
uite un nr de tel al unei doamne foarte de treaba: 0255-217870, d-na Lenuta, din Resita.
lucreaza la un magazin de piese auto si mie imi aduce tot ce-mi trebuie ptr Manta mea (pana acum am luat sabotii de frana, rulmentii, capac delcou, bobina de inductie, telescoape fata - toate noi noute la preturi ok)

thrall_24 a scris:salut! un prieten de-al meu are o manta, motor, crede el de 2400cmc, nu stie anul. intrebarea mea este urmatoarea: se mai gasesc piese pentru masina sau se potrivesc de la masinile mai noi astra f, kadet e, ......?
singura problema, mai mare, sunt franele care nu il mai tin. si as vrea sa il ajut.
si daca se poate mai multe informatii despre aceasa masina.
va rog frumos ajutati-ma si scuze daca am postat gresit.

  • GODLESS

  • Mesaje scrise: 282
  • Locatie:
  • Masina: Calibra 1993 C20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2007

  • Mesaj Privat
thrall_24 a scris:salut! un prieten de-al meu are o manta, motor, crede el de 2400cmc, nu stie anul. intrebarea mea este urmatoarea: se mai gasesc piese pentru masina sau se potrivesc de la masinile mai noi astra f, kadet e, ......?
singura problema, mai mare, sunt franele care nu il mai tin. si as vrea sa il ajut.
si daca se poate mai multe informatii despre aceasa masina.
va rog frumos ajutati-ma si scuze daca am postat gresit.


As fi foarte placut surprins sa aiba motorul de 2400 cmc , asta ar insemna sa aiba manta i240 care sa produs doar in 300 de exemplere , este mai rara ca si ploaia in sahara ... sau e posibil sa nu fie motorul original de manta ... piese se gasesc,desi nu usor , in prima faza ar fi indicat sa vada de ce are nevoie , e posibil ca sa fie motorul schimbat si fanele sa fie proiectate pt motor mai mic , si aici e alta poveste ... sau sa aiba nevoie doar de placute si ferodouri noi si de o aierisire buna a instalatiei , daca ne-ai da mai multe detalii poate il ajutam ...
  • andreizr1

  • Mesaje scrise: 118
  • Locatie: Maramures
  • Masina: Manta 1976 20e
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2007

  • Mesaj Privat
mai mult ca sigur e motorul 2.4 de pe frontera C 24 NE

e ok motorul ala .... si eu mi-as pune unul pe manta mea Wink
Skip ads

  1. Home
  2. Opel - Classics
  3. Opel GT si Manta

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR