Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Reprezentante
  • marian_sro

  • Mesaje scrise: 3,805
  • Locatie: piatra neamt
  • Masina: Vectra 1999 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Apr 2007

  • Mesaj Privat
@msmp3 te platesc bine aia de te tii tare.eu atata am de spus.
reprezentanta=calitate proasta la preturi exagerate.si da generalizez.
ne poti spune te rog cat costa o revizie de 15 000 la o corsa D? si ce cuprinde?
Skip ads

  • Lion1921

  • Mesaje scrise: 175
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2007 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2009

  • Mesaj Privat
marian_sro iti raspund eu in locul lui
in jur de 600lei, chiar peste, si fac acelasi lucru care il faci si in alt service cu 250lei pana in 300, in unele cazuri( al meu) la banii astia mai putin chiar, reamintesc domnului cazul filtrului meu de polen.
  • StefanTolos

  • Mesaje scrise: 4,224
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Corsa 2018 B12XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Se vede ca tu ai urmarit doar reclama pe acest site batrana mea Corsa din anul 2006 si vopsit bari la voi pe CASCO a de fapt nu la voi ca nu aveti vopsitorie ,deci pui mana citesti atent si dupa aia mai vorbim cat depre politica firmei si cu bunul simt no coment.
Eu pun capat acestei discutii.


Ultima modificare facuta de StefanTolos la Mie 26 Jan, 2011 1:20 pm
  • deleted-8071

  • Mesaje scrise: 414
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jul 2007

  • Mesaj Privat
pai eu am auzit ca:

1. Nu au personal specializat. (sory da bati campii..adica fosti salariati de la VW sau chiar si de la Autec (gen Mircea..stii tu care ) sunt nespecializati dupa ce au facut cursuri de specializare recomandate de producator?Mai degraba pe la voi sunt mecanici cu liceul facut la seral...si atat)

2. Lucreaza cu piese dupa producator ( la jumatate de pret) deci nu originale si de calitate.( again esti pe langa..eu comand piese cu emblema de GM pe ele.Ei permanent ma intrreaba de care vreau Aftermarket sau originale..aici e doar alegerea mea si a portofelului meu.Si asa am vazut eu personal ca au contract cu voi si sunt anumite piese care le comanda chiar la voi)

3. Nu au sculele de diagnoza caracteristice Opel. (Ce sa faca cu ele cand au interfete de 1200Euro universale care fac acelasi lucru Cel putin Nasicomu si-n plus cu un OpCom Clona de 2 milioane i-ti diagnostichez orice defect...d

4. Nu pot sa faca nici programari de calculatore. (Nici nu au dece color=red]adica Dorinel de la Corona sa nu mai ia nici un ban ?Si eu comisionul meu? Smile))Si asa acum 2 saptamani s-a dat deviz de reparati pt o astra g de 16 mil pt ceva pe partea de electrica..si a 3 zi masina era functionala cu reparatie de 4 mil facuta de Dorinel..s-o pt diferenta aia eu ma duc daca ar fi nevoie si la constanta s-o repar[/color] )

5. Nu pot sa faca decat diagnoza cu KTS Bosch ( scula generala). Iarasi nu prea ai dreptate..mai viziteaza aceste service-ri si vei vedea ca vei ramane suprins de sculele de diagnoza care le au acum.Deci pana acum nu ai nici u argument valabil..mai scormoneste altele Smile))

Cat despre insignia ai rabdare 2 luni sa vezi ca vor aparea pe net toate protocoalele folosite si-n plus cat la suta din piata de Opel din romania este Insingnia?Sub 0,02 Si asa va ramane pentru mult timp
Asa ca grosul incasarilor in service nu e Insignia ci tot Vectrele A,B,C,,Astrele G,H,,zafirele si toate celeleaste masini fabricate din 1992-2007.

Oricum daca nu ar venii masinile aflate in garantie la service ...ar cam soma oamenii pe cand in aceste service-ri ,,de cartier'' e aglomeratie permanent.

Apropo Vineri era la autohaouse un Porsche Chayene i schimba chiuloasa ca a omorat-o un propietar nebun..cat de des vezi tu la voi X5,Toauregi,Seria 7 si porsche in service >?
Skip ads

  • deleted-8071

  • Mesaje scrise: 414
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jul 2007

  • Mesaj Privat
I am speach'less ... pana unde s-a ajuns.
Ce atatea comentari vizavi de acest dealer.? Pierdere de timp inutila..fiecare cu parerea lui.Asta e daca majoritatea au o parere proasta...si iar asta e daca 1% au o parere buna , nu trebuie sa ducem aici munca de convingere...

Asa ca mai bine relaxati-va si haideti vineri la KFC la intalnirea de juma de luna Wink sa impacam si capra si varza.

PUNCT
  • dumitru florin

  • Mesaje scrise: 745
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 2004 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jul 2008

  • Mesaj Privat
@msmp3...nu-ti mai tine firma in brate...nu vei imbatrani acolo...
  • msmp3

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Arges
  • Masina: Vectra 2008 19 CDTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mar 2008

  • Mesaj Privat
dumitru florin a scris:@msmp3...nu-ti mai tine firma in brate...nu vei imbatrani acolo...


Pe ce te bazezi cand spui asta? Ne cunostem? sau doar vrei sa vezi cum e sa postezi ceva aiurea Smile) Salutare si va astept sa va convingeti de calitate si siguranta!
  • deleted-8071

  • Mesaje scrise: 414
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Ne-am convins...nu mai calcam pe acolo ca toata lumea nu vrea decat sa ne jupoaie !
Skip ads

  • msmp3

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Arges
  • Masina: Vectra 2008 19 CDTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mar 2008

  • Mesaj Privat
pai eu am auzit ca:

1. Nu au personal specializat. (sory da bati campii..adica fosti salariati de la VW sau chiar si de la Autec (gen Mircea..stii tu care ) sunt nespecializati dupa ce au facut cursuri de specializare recomandate de producator?Mai degraba pe la voi sunt mecanici cu liceul facut la seral...si atat)

R: nu e adevarata, toti mecanicii au cursuri de specialitate plus specializarile necesare.

2. Lucreaza cu piese dupa producator ( la jumatate de pret) deci nu originale si de calitate.( again esti pe langa..eu comand piese cu emblema de GM pe ele.Ei permanent ma intrreaba de care vreau Aftermarket sau originale..aici e doar alegerea mea si a portofelului meu.Si asa am vazut eu personal ca au contract cu voi si sunt anumite piese care le comanda chiar la voi)

R: Imi dau seama ca esti putin frustrat probabil ca vanzator....dar ma rog, sa zicem ca te inteleg.

3. Nu au sculele de diagnoza caracteristice Opel. (Ce sa faca cu ele cand au interfete de 1200Euro universale care fac acelasi lucru Cel putin Nasicomu si-n plus cu un OpCom Clona de 2 milioane i-ti diagnostichez orice defect...d

R: Raspund cu o intrebare: Ce face Nasicomul la Autovehiculele Chevrolet sau la Opel Insignia??????

4. Nu pot sa faca nici programari de calculatore. (Nici nu au dece color=red]adica Dorinel de la Corona sa nu mai ia nici un ban ?Si eu comisionul meu? ))Si asa acum 2 saptamani s-a dat deviz de reparati pt o astra g de 16 mil pt ceva pe partea de electrica..si a 3 zi masina era functionala cu reparatie de 4 mil facuta de Dorinel..s-o pt diferenta aia eu ma duc daca ar fi nevoie si la constanta s-o repar[/color] )

R: Asta este total pe dinafara......tocmai ca noi suntem singurii care putem face reprogramare pe local cu softurile avizate si updatate la zi. ( care acum nu mai sunt cum erau odata accesibile tuturor) Wink


5. Nu pot sa faca decat diagnoza cu KTS Bosch ( scula generala). Iarasi nu prea ai dreptate..mai viziteaza aceste service-ri si vei vedea ca vei ramane suprins de sculele de diagnoza care le au acum.Deci pana acum nu ai nici u argument valabil..mai scormoneste altele ))

R: Ce ii faci la Insignia?????

Cat despre insignia ai rabdare 2 luni sa vezi ca vor aparea pe net toate protocoalele folosite si-n plus cat la suta din piata de Opel din romania este Insingnia?Sub 0,02 Si asa va ramane pentru mult timp
Asa ca grosul incasarilor in service nu e Insignia ci tot Vectrele A,B,C,,Astrele G,H,,zafirele si toate celeleaste masini fabricate din 1992-2007.

Oricum daca nu ar venii masinile aflate in garantie la service ...ar cam soma oamenii pe cand in aceste service-ri ,,de cartier'' e aglomeratie permanent.

Apropo Vineri era la autohaouse un Porsche Chayene i schimba chiuloasa ca a omorat-o un propietar nebun..cat de des vezi tu la voi X5,Toauregi,Seria 7 si porsche in service >?

R: Daca crezi ca nu vin intra pe siteurile firmelor noastre ( a se vedea www.cartec.ro) si ai galerie speciala cu modele de masini care se repara la motor si se vopsesc doar la noi. Chayene....de mult nu acum. Vorbesc de Q7, VW Touareg, Q5, BMW X5, BMW X3, AMG si altele. Eu vorbesc cu dovezi toate sunt filmate in service la noi Wink Cunoscatorii stiu!

V-am lasat ma bucur ca sunt ca altfel voi nu veti sti!!!!!! ( cei care contati)
  • dumitru florin

  • Mesaje scrise: 745
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 2004 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jul 2008

  • Mesaj Privat
MSMP3.... Very Happy inseamna ca cei ce ti-au contestat firma...toti au postat sa se afle in treaba...uite asa am avut eu chef sa postez ca sunt scarbit de firme,reprezentante.etc......hai stai linistit pe scaunul tau acolo...sau se clatina? Very Happy

P.S...Si de unde stii tu ca nu ne cunoastem?...alta tara...aham...poate ca sunt din Arges...
  • deleted-8071

  • Mesaje scrise: 414
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Esti prea indoctrinat...te-au injectat rau Smile)) Asa ca stai acolo in vizuina ta si cauta alti fraieri pe care sa-i convingi ca numai voi faceti calculatoare si alte alea...si intre timp noi astialalti le facem pe banda rulanta !

Pt cultura ta generala daca dadeai la profil vedeai ca nu lucrez in domeniu si nici nu vand piese de schimb , am cu totul alta meserie , deci nu am de ce sa fiu frustrat , dar voi fi intodeauna impotriva ,,JEPCARILOR" de orice fel. Sau trebuie sa-ti reamintesc ca ati vrut sa-mi schimbati pompa de injectie , cand de fapt aveam un senzor de 1 mil, care citeste viteza axei...pt mine asta echivaleaza cu tentativa de FURT !


I-ti recomand cu caldura sa te inscrii in partidul ,,tribunului" ca vad ca esti la fel de dus ca si el Smile)Toata lumea i-ti spune ceva dar vad ca nu vrei tu sa intelegi sub nici o forma.Asta e , bine cu dea sila nu se poate. Sunt curios ce parere ei mai avea dupa ce nu vei mai lucra acolo si cate carne le vei baga in ,,frigider" Exclamation
  • msmp3

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Arges
  • Masina: Vectra 2008 19 CDTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mar 2008

  • Mesaj Privat
dumitru florin a scris:MSMP3.... inseamna ca cei ce ti-au contestat firma...toti au postat sa se afle in treaba...uite asa am avut eu chef sa postez ca sunt scarbit de firme,reprezentante.etc......hai stai linistit pe scaunul tau acolo...sau se clatina? Very Happy

P.S...Si de unde stii tu ca nu ne cunoastem?...alta tara...aham...poate ca sunt din Arges...



Cand postezi fara sa argumetezi.... si esti doar mediocru sau nul in explicatii, cand ti se ofera atentie .... atunci te rog sa ma scuzi dar esti de ocolit si parerea ta nu este tocmai de luat in seama.

..........daca 'ntelegi ce vreau , "si anume ca sa iti zic". ( eu nu vorbesc doar in numele meu si e ultima data cu tine) Wink Very Happy Don' Dumitru.
Skip ads

  • dumitru florin

  • Mesaje scrise: 745
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 2004 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jul 2008

  • Mesaj Privat
Very Happy Very Happy ...vad ca te aprinzi...parerea mea este sa iti vezi de treaba ta.. am vazut cu toti un angajat disperat sa-si scoata firma la suprafata ....dar ea s-a inecat de mult...cuvantul pupincurist...nu este ceva obscen...se poarta la noi in tara Very Happy
Sper sa t.e tii de cuvand sa nu-mi mai raspunzi....don...pu...........daca intelegi ce vreau si anume sa iti spun
  • Cretzu_00

  • Mesaje scrise: 21
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2002 z20let
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jun 2009

  • Mesaj Privat
Pentru toti posesorii de Opel va sugerez sa nu calcati prin reprezentanta Pitesti de doi bani.
Am fost pentru un lucru banal acum un an, nu imi mai mergeau lampile de marsalier, mi-au tinut masina 3zile, si cand sa o iau... surpriza... nu mai mergeau... abia dupa alte 3 zile am putut sa plec cu ea de acolo.
Dar asta nu a fost tot. Boxele audio cand dadeam in gropi li se lua "piuitul", am fost tot la ei si s-au chinuit saracii... mi-au schimbat chiar si casetofonul, pana au ajuns sa vada ca nu erau niste fire ok (macar m-am ales cu alt casetofon). Noroc ca era in garantie ca daca mai vroiau si bani dupa cat mi-au tinut masina pe acolo cred ca ii si injuram.
  • dumitru florin

  • Mesaje scrise: 745
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 2004 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jul 2008

  • Mesaj Privat
Deci: alta bataie de joc...si domnul de mai sus imi tine mie lectii de moralitate...rusine acelei rpr.
  • rrs

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Arges
  • Masina: Vectra 2003 y22dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Nov 2009

  • Mesaj Privat
BigBoss a scris:Din cate stiu da poti sa retragi . Autecul este la 50 de metri de Opel ai trecut pe labga ea paractic.Este reprezentanta de Skoda ! Vorbeste cu cei de la cartec ca poate sunt de acord s-o bage la vopsit acolo la skoda.



HE HE HE! DACA NU STIATI.....OPEL DEZECHIPEAZA SI VOPSESTE LA SKODA APOI ECHIPEAZA LA LOC !
  • Lion1921

  • Mesaje scrise: 175
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2007 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2009

  • Mesaj Privat
rrs a scris:
BigBoss a scris:Din cate stiu da poti sa retragi . Autecul este la 50 de metri de Opel ai trecut pe labga ea paractic.Este reprezentanta de Skoda ! Vorbeste cu cei de la cartec ca poate sunt de acord s-o bage la vopsit acolo la skoda.



HE HE HE! DACA NU STIATI.....OPEL DEZECHIPEAZA SI VOPSESTE LA SKODA APOI ECHIPEAZA LA LOC !

fals, atat skoda cat si opel vopsesc la citroen, toate cele 3 reprezentante au acelasi patron
  • adi_diaconu

  • Mesaje scrise: 163
  • Locatie: Arges
  • Masina: Vectra 2001 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2007

  • Mesaj Privat
aia d ela opel sunt niste carnati !
cred ca nici vopsitor nu mai au...
si cu criza asta cred ca nu o sa mai faca nimik la masinile opel!
probabil doar "aruncatul cu ochiul" Smile) se va mai face profesional la ei:)) Smile)
  • rrs

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Arges
  • Masina: Vectra 2003 y22dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Nov 2009

  • Mesaj Privat
adi_diaconu a scris:aia d ela opel sunt niste carnati !
cred ca nici vopsitor nu mai au...
si cu criza asta cred ca nu o sa mai faca nimik la masinile opel!
probabil doar "aruncatul cu ochiul" Smile) se va mai face profesional la ei:)) Smile)




mare dreptate ai (ca sunt niste carnati) pe 28 decembrie am schimbat un senzor de presiune la vectra gts si.....am plecat in Austria
a tinut cred pana am iesit din oras iar pana la Arad am pierdut tot uleiul. La 500 km am mai pus inca 4 litri. In Austria, la reprezentanta Opel au zis ca senzorul de presiune era rupt de la montaj. BRAVA VOUA CARNATILOR DE LA OPEL PITESTI! O sa ne vedem in prezenta avocatului
  • deleted-8071

  • Mesaje scrise: 414
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Nasoala faza...Bravo tie ca-i dai in judecata pe idioti poate asa se invata minte si angajeaza si ei oameni capabili nu toate stifturile care stau pe bani putini...ca sa-si faca eu punga grasa...BRAVISIMA !Sa ne zici si noua daca ajunge-ti totusi la vreo intelegere asa din curiozitate !


<<... va astept sa va convingeti de calitate si siguranta!>> Hehe bine ca nu a fost vre-o piesa din trenu de rulare ca facea omu masina zob !
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Reprezentante

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR