Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Reprezentante
  • StefanTolos

  • Mesaje scrise: 4,224
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Corsa 2018 B12XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Salutare opelisti,

Am sa trec direct la subiect,intr-o zi din asta luna am gasit corsica mea zgariata pe bara spate partea dreapta (privita din spate) un bou probabil, nu a stiut sa iasa din parcare si a sters frumos bara mea,bun ma duc si fac toate procedurile legale dovada de la politie(si aici coada ca la hypermarket, de asta e, daca se da carnetul de conducere pe bani) fuguta la casco luat de la ei hartiuta si dute la reprezentanta Opel Pitesti............................aici uimire:
'pai sa vedeti ca progamarea va putem face dar tocmai peste o luna'
aouleu dar ce a-ti patit de sunteti asa aglomerati maica,zic eu,
'pai nici noi nu stim'
bine ok peste o luna ,cat va dura reparatia masinii ?
'maximum 3 zile'
caaaaaaat pai cum pentru o mica zgarietura,de ce dureza asa mult ?
'se da bara jos se vopseste bara si se rechipeaza'
am plecat hotarat ca atunci cand voi veni cu ea sa nu o las atatea zile acolo ,pentru mine e ciudat de ce sa dureze atat pentru o chestie mica dar pentru una mai mare cat o dura ? voi ce ma sfatuiti ?


Ultima modificare facuta de StefanTolos la Sam 12 Jun, 2010 11:06 am, modificat de 2 ori in total
Skip ads

  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
ti-e masina in garantie? daca nu, gaseste-ti un vopsitor meserias, si o rezolvi imediat. Si ai si sanse sa iti iasa in aceeasi culoare...
  • deleted-8071

  • Mesaje scrise: 414
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jul 2007

  • Mesaj Privat
MARE ATENTIE CA 75% SUNT SIGUR CA TI-O VOR VOPSI AIUREA...MA REFER LA FAPTUL CA VA IESI ,,BRANZITA"" (AM VOPSIT SI EU LA EI SI NU AM FOST DELOC MULTUMIT !DACA NU E IN garantie masina du-te la Autec au vopsitor mai bun !
  • StefanTolos

  • Mesaje scrise: 4,224
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Corsa 2018 B12XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Ok e ceva daca am facut programarea pot sa-mi retrag nota de constatare de la casco ?
BigBoss unde este Autec ?
Skip ads

  • deleted-8071

  • Mesaje scrise: 414
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Din cate stiu da poti sa retragi . Autecul este la 50 de metri de Opel ai trecut pe labga ea paractic.Este reprezentanta de Skoda ! Vorbeste cu cei de la cartec ca poate sunt de acord s-o bage la vopsit acolo la skoda.
  • valerunan

  • Mesaje scrise: 32
  • Locatie: Arges
  • Masina: Signum 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Feb 2008

  • Mesaj Privat
la service auto Pitesti, problema este cu progtamarea,2 luni am asteptat sa-mi bage masina in service si o saptamana a durat sa-mi monteze o aripa si un far sunt niste puturosi si faptul ca nu te lasa in service , te uiti prin geam ca la puscarie...........vrei si tu sa vb cu meseriasi si nu se pate....urat din partea lor ...[Pitesteni cel mai bun service este la Nasicom]
  • msmp3

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Arges
  • Masina: Vectra 2008 19 CDTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Salut, de cateva zile am o problema cu masina ( corsa c) am fost la reprezentanta defapt m-am programat pe site www.awp-cars.ro Dealer Opel CHevrolet si m-au sunat ei. A durat cam mult reparatia dar nu cred ca e nevoie neaparat sa merg la dealer pt un schimb de radiator cu unul original. Ce parere aveti?
  • donVladon

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Arges
  • Masina: Insignia 2009 A20NHT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Feb 2007

  • Mesaj Privat
Cam asa am asteptat si eu, 3 saptamani pana sa duc masina in service si inca 3 sa o iau... si pentru ce?... sa inlocuiasca + vopseasca bara spate si sa o vopseasca pe cea din fata (care era putin zgariata)
Asta nu ar fi fost nimic pe langa ce s-a intamplat... deci dupa 3 sapt de "asteptare" ma duc sa las masina la ei (intr-o zi de luni). Mi se spune ca pe la mijlocul saptamanii, miercuri, o sa fie gata, ...cu toate ca era treaba de o zi cel mult am zis OK. Miercuri dimineata ii sun (aveam o presimtire ca o sa mai dureze un pic Smile ) si bineinteles mi-au spus sa vin la sfarsitul saptamanii ca nu stiu ce probleme au avut... vineri m-am dus direct la service (de data asta fara presimtire) si am constat UIMIT Shocked ca nu facusera nimic altceva decat sa dea jos bara spate care trebuia inlocuita! tipu' de acolo mi-a spus ca ii pare rau dar nu a venit bara comandata ... ? CUM ? Pai de ce dreaq nu mi-ai spus ?! ca aveam nevoie de masina si a stat degeaba acolo! In fine m-am enervat, asa s-a intamplat si saptamana urmatoare, intr-un final a venit si bara, au inlocuito, le-au vopsit pe amandoua. Deocamdata suna bine... pana sa ma duc sa iau masina cand, de data asta SI MAI UIMIT Shocked , am vazut ca bara fata era vopsita, dar peste zgarieturile vechi care se vedeau in relief, fara sa ii mai faca nimik (pur si simplu au luat pistolul si au vopsit peste!)
Bineinteles ca nu am luat masina asa la cat de nervos eram, as fi vrut sa bat pe cineva. intr-un final dupa scuzele de rigoara au vopsit din nou, de data asta bine (dar se putea si mai bine)
Este incredibil cum se poate intampla asa ceva la o reprezentanta opel si asta nu e singura intamplare patita la ei, penultima data am schimbat placutale de frana si am facut o revizie,... dupa ce am plecat se tot auzea un troncanit din stanga fata, la inceput am crezut ca mi se pare, dar dupa cativa km s-a amplificat. Am oprit si ce credeti?... toate ce 5 prezoane de la roata stanga fata erau asa slabite incat le puteai strange cu mana.
Skip ads

  • StefanTolos

  • Mesaje scrise: 4,224
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Corsa 2018 B12XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Este jale mare cu acest sevice,pe 18 martie 2008 am lasat masina acolo pentru a face ce am spus mai sus,si nici acuma nu este gata, trebuie sa stiti ca ei nu au vopsitoria lor propie reparatiile ce tin de acest tip se fac la Citroen fie la Skoda ,oricum serviciile lor lasa de dorit ,tocmai Marti ridic masina ,si tot nu cred stai sa vad eu rezultatul la vopsire ca sa vezi ce pumni in cap le dau ,mor cu ei de gat,voi reveni cu amanunte.
  • StefanTolos

  • Mesaje scrise: 4,224
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Corsa 2018 B12XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Fratilor am luat astazi masina si spre uimirea mea este OK vopsita ,norok de casco ca au niste preturi de te doare mintea,600 ron pentru o vopsire,ma rog cu echipare dezechipare oricum ca sa dau o nota pe o scara de la 1 la 10,ar fi 5 si asta pentru ca nu respecta termenele si ca nu au respect pentru client ,de ce naibii trebuie sa ma duc eu la societatea de asigurari si sa vin cu acceptul facturii ,de ce nu o fac ei personal nu am inteles,macar masina sa-ti puna la dipozitiei pentru treaba asta,oricum un lucru este cert decat sa ai de a face cu serviciile lor mai bine te spanzuri.
  • deleted-8071

  • Mesaje scrise: 414
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jul 2007

  • Mesaj Privat
La cate servicuri sunt in Pitesti pteai alege si alceva...si-n mod sigur pe bani mai putini!
  • mmitroi

  • Mesaje scrise: 57
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2001 2.0 YDTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Oct 2008

  • Mesaj Privat
valerunan a scris:la service auto Pitesti, problema este cu progtamarea,2 luni am asteptat sa-mi bage masina in service si o saptamana a durat sa-mi monteze o aripa si un far sunt niste puturosi si faptul ca nu te lasa in service , te uiti prin geam ca la puscarie...........vrei si tu sa vb cu meseriasi si nu se pate....urat din partea lor ...[Pitesteni cel mai bun service este la Nasicom]

unde este NASICOM
Skip ads

  • StefanTolos

  • Mesaje scrise: 4,224
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Corsa 2018 B12XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Nov 2007

  • Mesaj Privat
in prundu mic,mergi spre autostrada si inainte de pod faci la stanga,specific nu dupa pod inainte; mergi si vei vedea pe partea dreapta NASICOM:
  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Nu am facut eu mai bine? Am platit 180 ron la un vopsitor de cartier si mi-a vopsit capota fata si bara fata. Venit dimineata, plecat seara.
Daia nu imi fac casco,(Primul motiv ar fi ca e scump Very Happy) astepti cateva zile sa iti vopseasca o bara........
  • deleted-8071

  • Mesaje scrise: 414
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Da poate ca asa o fi ..dar nu cred ca ai aceasi calitate ca la un vopsitor care are cuptor !
  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Asta asa e, insa masina mea nu are vopsele cu perle in ea Very Happy
Si au si ei oarecum o sala de vopsit, prevazuta cu ventilatoare si oarsece incalzire.
  • Gavriil

  • Mesaje scrise: 71
  • Locatie: Bacau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jan 2005

  • Mesaj Privat
Opelu' meu n-a vazut o reprezentanta de Romanica decit de la mare distanta si-mi pare bine si pentru banii si pentru nervii mei.

Va place cum suna " reprezentanta "? Nici o problema, e democratie!
Duceti-va si cotizati!

Nu e vinovat smecheru' care cere, e vinovat fraieru' care da!
  • Lion1921

  • Mesaje scrise: 175
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2007 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2009

  • Mesaj Privat
incep primul meu post prin a va spune sa va feriti cat se poate de reprezentanta din pitesti a opel, sunt puscarii si sunt si hoti pe deasupra
EU: am avut probleme cu bricheta de cand am luat masina, noua fiind, m-au plimbat vreo 6 luni ca nu au brichete sa mi le schimbe, bineinteles pt o bricheta nu treceam si eu in fiecare zi, am avut prob cu un bec de pozitie si le-am amintit de bricheta, mi-au rezolvat becul schimbandu-l, 3 lei pe bec, 18 lei schimbatul, si mi-au rez si bricheta, era de la consola, bricheta mergea, au trebuit 6 luni Shocked sa-si dea seama de unde era problema cu bricheta, dupa reparare mi-au stricat scrumiera, trebuia sa deschid scrumiera tragand de ea
peste 1 ora am stat in service sa-mi repare unu scrumiera, sa o faca la loc, au rezolvat prob lund una noua de pe o masina din showroom Evil or Very Mad , un client nou probabil va pleca cu scrumiera mea stricata de la ei.
am facut revizia de 30000km, in regie proprie satul de incompetenta lor, ma costat de 3 ori mai putin si pe deasupra am mai constatat ca nu mi-au schimbat filtru polen la 15000km, e greu accesibil si greu de schimbat, de ce sa munceasca baietii lasa ca ii luam banu la fraier.
dupa 1 luna de la revizia de 15000Km a inceput sa-mi bage miros de canal in masina, ma-m dus la ei si mi-au cerut 200 lei Shocked sa-mi curete instalatia de AC, daca puneam botu probabil imi schimbau filtru de polen pe 200lei
mai e o patanie a unui amic, de cascadorii rasului dar deja am scris prea mult pt primul post si va plictisesc.
deci: FERITI-VA MAX DE INCOMPETENTII SI HOTII DE LA AUTO WORLD PARK SRL dealer auto OPEL - CHEVROLET PITESTI
  • deleted-8071

  • Mesaje scrise: 414
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Smile)) inca unu care s-a prins de tepuiala lor. Foarte bine bravo poate dupa ce vor da faliment i-si vor da seama si de ce !
  • Lion1921

  • Mesaje scrise: 175
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2007 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2009

  • Mesaj Privat
BigBoss a scris:Smile)) inca unu care s-a prins de tepuiala lor. Foarte bine bravo poate dupa ce vor da faliment i-si vor da seama si de ce !
sunt nesimtiti si jepati Evil or Very Mad
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Reprezentante

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR