Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • ktgorik

  • Mesaje scrise: 74
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2004

  • Mesaj Privat
De acord cu Zafirul. Decat reshapate mai bine noi de la o firma gen SAVA, Debica, etc. Sunt oricum mai sigure si cam tot pe la acelasi pretz.
Skip ads

  • zafirul

  • Mesaje scrise: 1,444
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2004

  • Mesaj Privat
n-am vazut ca ai editat postul Sad

vezi pe www.anvelope.ro (au Sava Intensa, de care am si eu numai ca 195/65/15)
este la 54Eur (cam 240000 cu TVA) bucata... eu zic ca e o alta treaba decit resapatele...
  • zafirul

  • Mesaje scrise: 1,444
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2004

  • Mesaj Privat
8mistiq
eu am rezerva neatinsa... cauciucul cu care a venit masina (michelin Energy XT2 care-i cam 5 mil jumate...); n-am avut nici o pana Laughing dar nu l-as da decit dusmanilor... Mr. Green
hai sa-ti explic de ce:
la mine rezerva e sub portbagaj... in aer... deci toate intemperiile de 4 ani incoace l-au imbatrinit... si nu poti sti cita siguranta iti ofera...
asa ca cu rezervele...sint "rezervat"

mai bine unul nou ceva mai ieftin... stiu, mi-ar placea si mie Michelin Pilot Primacy sau un Pirelli da'....deh...
  • maddan

  • Mesaje scrise: 320
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jan 2005

  • Mesaj Privat
Resapate? NO WAY!

Gasesti sh cu doar 10-15% uzura (unele au inca bumbisorii!) la scoruri super bune!

Toata iarna m-am dat cu niste gume sh (un Dunlop si un Firestone) si n-am avut nici cea mai mica problema nici pe gheata nici pe zapada.

Acuma vreau sa-mi iau niste gume sh de vara sau mixte, da' mai astept un pic... (sa pice banii... Very Happy)

Pana atunci, nici nu ma gandesc la resapate. Si nici tu nu ar trebui, mai ales la o Omega. Nici nu vreau sa-mi imaginez cum ar face alea daca ar trebui sa franezi brusc ditamai tancul de la 100km/h.... probabil s-ar face covor in urma ta... Razz
Skip ads

  • arthurro

  • Mesaje scrise: 832
  • Locatie: Miami Florida
  • Masina: Omega 1996 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Aug 2004

  • Mesaj Privat
Atunci sa pun altfel intrebarea Smile . Daca plateste altcineva pentru ele .... le-ati lua? ( daca sunt moka )

le pastrez si pe astea ( pirelli dar imbatranite ) in caz ca face boom vreunul sau daca imi las crampoanele pe sosea

Ps. am vazut pe link-ul tau anvelope.ro preturi foarte bune ( adik aceleasi cu astea resapate numai ca... eu nu am banii si pe alea le ia soacra-mea odata cu aragazul si masina de spalat cum am spus mai devreme Smile )
  • kapix

  • Mesaje scrise: 680
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 2002 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jan 2005

  • Mesaj Privat
Am vazut cauciucuri "decojite", e drept, pe masini mari. Personal nu as da banii pe ele si nu le-as pune pe masina decat daca le-as primi moca si as fi in pana mare, mare de bani.
Eu am un obicei mai proverbial - imi cumpar primavara cauciucuri de iarna si toamna de vara, sh (nu am avut nici unul nou pana acum). Sunt ieftine si asa am de unde alege.
Masina mea circula de trei ani cu aceleasi cauciucuri de iarna (pastrate peste vara intr-o pivnita) si le pun probabil si iarna viitoare (nu sunt uzate, sper numai sa nu imbatraneasca). Ultimele cauciucuri de vara le-am luat anul trecut la 200.000 bucata, doua Good Year si doua Continental Premium Contact (nu am tinut sa fie toate 4 identice si le-am ales pe cele mai ieftine). Acum le-am "rotit" si probabil la toamna imi iau altele pentru la anul (Good Year-urile care le-am avut pe spate mai au putin pana la martorul de uzura, dar le-am pus acum pe fata si pana la iarna ma tin sigur).
De cand am permis imi amintesc ca am avut doua pene (in aceeasi zi Crying or Very sad ), pe prima masina, dar aveam inca slick-urile cu care am cumparat-o. Mentiune - imi verific presiunea in roti cel putin o data pe luna, in schimb tot aman reglarea unghiului de fuga Sad
  • kapix

  • Mesaje scrise: 680
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 2002 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jan 2005

  • Mesaj Privat
Si poate postul meu nu a fost destul de lung... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Sunt unii care considera "gumele" de iarna un moft. Habar nu au ce inseamna diferenta. Mai ales la tractiune spate unde cred ca e imposibil sa circuli cu cele de vara (chiar usot dezumflate) in conditii de iarna.
  • maddan

  • Mesaje scrise: 320
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jan 2005

  • Mesaj Privat
kapix, subscriu totalmente cu privire la gumele de iarna.
Pe de alta parte... gume la 200.000 bucata?? Hm...

arthurro, daca tot vrea sa-ti faca cadou ceva, mai bine ia-ti gume bune, nu resapate, chiar daca ar fi sa platesti tu diferenta!
Skip ads

  • sandumbogdan

  • Mesaje scrise: 887
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Sep 2004

  • Mesaj Privat
Nu, nici sa-mi dea bani nu as merge cu reesapate, decat poate iarna, desi eu am mers si iarna si cu 130km/h, deci tot nuprea m-ar tenta.
  • arthurro

  • Mesaje scrise: 832
  • Locatie: Miami Florida
  • Masina: Omega 1996 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Aug 2004

  • Mesaj Privat
maddan a scris:arthurro, daca tot vrea sa-ti faca cadou ceva, mai bine ia-ti gume bune, nu resapate, chiar daca ar fi sa platesti tu diferenta!


Repet: nu au in praktiker cauciucuri noi. Femeia isi face rata pt masina de spalat si aragaz. A spus ca imi ia si cauciucurile pt mine. Daca aveam bani cash, ma duceam si luam cauciucuri bune, logic.
  • arthurro

  • Mesaje scrise: 832
  • Locatie: Miami Florida
  • Masina: Omega 1996 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Aug 2004

  • Mesaj Privat
Le-am luat azi. cand am vazut ca imi dau 4 ani garantie n-am mai stat pe ganduri. O sa merg cu maxim 130 si ...asta e. Arata marfa cu toate 4 la fel si sunt si mai mari ( are ditamai matahala de roata )
  • kapix

  • Mesaje scrise: 680
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 2002 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jan 2005

  • Mesaj Privat
[quote="arthurro"]cand am vazut ca imi dau 4 ani garantie n-am mai stat pe ganduri[/quote]

Ai citit certificatul de garantie? Ce este acoperit de garantie pe aceasta perioada? Din cate stiu garantia minima la cele noi este sub un an (6 sau 8 luni, daca intereseaza pe cineva pot sa va spun maine exact), nu vad ce pot garanta 4 ani pentru cele resapate.
Skip ads

  • arthurro

  • Mesaje scrise: 832
  • Locatie: Miami Florida
  • Masina: Omega 1996 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Aug 2004

  • Mesaj Privat
asa scrie. daca vrei il scanez la munca si pe urma il pun aici. 1 an garantie de la vanzator si 48 luni garantie de la producator (care este tot in ro).

chiar si asa fiind ( un an sa ma tina si tot e bun )
  • Jacks

  • Mesaje scrise: 175
  • Locatie: Oradea
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Mai 2005

  • Mesaj Privat
am luat si eu . deh tot banii . 4 ani garantie marca MARIX resapate in italia, tot in praktiker.deocamdata se comporta bine . sper sa nu am probleme. am vorbit cu multi care au avut si cam toti au fost multumiti


Ultima modificare facuta de Jacks la Sam 25 Jun, 2005 10:49 am
  • arthurro

  • Mesaje scrise: 832
  • Locatie: Miami Florida
  • Masina: Omega 1996 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Aug 2004

  • Mesaj Privat
Exact dinalea sunt si mi-au spus ca exista in romania reprezentanta.
  • alexandrum77

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Cluj-Napoca
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Parerea mea este ca mai bine cauti la mai multe parcuri si daca poti gasi ca si mine refolosite cu 500.000 lei bucata Michelin de exemplu care aratau foarte bine.Si eu am auzit ca resapatele se distrug RPD.In Cluj am gasit usor gume bune.
  • virgil

  • Mesaje scrise: 273
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mar 2005

  • Mesaj Privat
va mai incumetati la Michelin dupa faza de la Indianapolis???? Very Happy Very Happy Very Happy
glumeam....
  • arthurro

  • Mesaje scrise: 832
  • Locatie: Miami Florida
  • Masina: Omega 1996 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Aug 2004

  • Mesaj Privat
ce sa mai caut ca le-am luat deja.
  • VectraDTI

  • Mesaje scrise: 685
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2004

  • Mesaj Privat
Asteptam feedback despre cum se prezinta! Eu personal, am incredere in ele. Scrie vreo limta de viteza pe ele?
  • arthurro

  • Mesaje scrise: 832
  • Locatie: Miami Florida
  • Masina: Omega 1996 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Aug 2004

  • Mesaj Privat
Nu scrie nici o limita de viteza din cate am observat au un design cam de ploaie si intr-adevar se comporta mult mai bine pe apa ca cele pirelli pe care le-am avut ( astazi a plouat rau si am avut o gramada de balti unde sa le testez Smile ) Nici vorba de acel sentiment de aquaplanare pe care il aveam cu celelalte. Mult mai stabila masina ( sunt si mai mari 205/65 iar celelalte erau 195/65 )

mai ales ca au fost moka le-am acceptat ca shpaga si gata Wink


Ultima modificare facuta de arthurro la Joi 23 Jun, 2005 5:16 pm
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Chestionar

Cauciuciuri resapate ( pareri )
Bune 25%
Nu prea bune 34%
Proaste 40%
164 voturi

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR