Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • Alyn93

  • Mesaje scrise: 564
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Aug 2011

  • Mesaj Privat
Salut tuturor! Am si eu o mica problema de ceva timp!
Deci detin un telefon Allview P5 Alldro cumparat de nou!

Am abonament Cosmote si de vreo saptamana imi face o faza urata incerc sa apelez un numar..precizez doar pe acel numar face asa..si imi apare direct ,,Apel Incheiat'' sau suna 2-3 ori si zice la fel! Precizez ca am sunat si dupa alte telefoane si la fel de exemplu pe Nokia scrie Devieri Active ceva de genu..! Persoana respectiva imi spune ca primeste doar beepuri scurte si atat...in schimb primeste mesajele toate fara probleme! Ma gandesc daca m-ar baga in blacklist sau devieri etc stiu ca apare altfel linie ocupata sau nu suna! Sunt curios ce poate fi astept orice sfat sau parere! Multumesc anticipat numai bine tuturor!
Skip ads

  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Ce frumos ai dat tu o gramada de detalii irelevante (cum ca tu ai avut bani sa iti iei smartfon de nou, si alte alea) da' alea relevante (ceva de genu....) le lasi asa, ambigue...
Ati sunat la operator, sa vedeti ce setari aparte sunt facute pe numarul in cauza?
  • Alyn93

  • Mesaje scrise: 564
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Aug 2011

  • Mesaj Privat
Am incercat sa detaliez cat se poate pt. a primi un raspuns ok..nu am vrut sa ma laud sau chestii de genu...nu ma pricep..cum sun la operator?..Multumesc oricum pt. ajutor o seara faina
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
No bine, hai sa o luam sistematic si organizat
Daca problema se manifesta indiferent de numarul d epe care suni, atunci problema e la celalalt capat. Ca un telefon inchide apelul, altul iti mai arata si un mesaj, etc, aia depinde si de aparat si de cate stie. Nu comparam Allview cu Nokia, cum nu comparam Dacia cu Mercedes. Difera calitatea
Si atunci, ce e de facut e sa sunati la Cosmote, la serviciul de relatii cu clientii, vezi www.cosmote.ro, pe site e listat 0766.12.1234 ca si numar de contact. Daca numarul in cauza e abonament, sa aveti la indemana datele titularului. Si ii rugati pe cei de la call center sa va verifice daca aveti ceva redirectari active, bla, eventual sa vi le anuleze.
Ca sugestie, daca cei de la call center incearca sa va explice cum sa vi le anulati singuri, formand tot felul de coduri, incercati sa ii refuzati politicos (dom'le, nu ma pricep, a mai incercat cineva sa ma ghideze da' nu mi-a iesit, te rog ajuta-ma tu). De ce? Pentru ca faza cu codurile merge si nu prea, depinde de aparatul pe care il ai. Vorbesc din proprie experienta, am incercat sa ii anulez sotiei o redirectare acum cativa ani, dupa juma de ora de bagat coduri si cautat coduri pe net, si balarii, tot la call center am ajuns. Unde au incercat sa ma puna sa bag coduri (alea pe care le incercasem deja) si le-am zis ca baga mana prin receptor si ii iau de guler, ca ma lasa nervii...
Skip ads

  • Alyn93

  • Mesaje scrise: 564
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Aug 2011

  • Mesaj Privat
Da,,inteleg..asta ar fi am singura solutie... o sa incerc asa.. sper sa rezolve sunt foarte curios ce poate fi...pt. ca am sunat dupa alte numere/telefoane si dubios este ca face doar la acel numar..Confused O sa incerc asa cum mi-ati spus multumesc frumos si numai bine!
  • lucio85

  • Mesaje scrise: 4,965
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Astra 2010 a17dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Feb 2010

  • Mesaj Privat
Alyn93 a scris:Salut tuturor! Am si eu o mica problema de ceva timp!
Deci detin un telefon Allview P5 Alldro cumparat de nou!

Am abonament Cosmote si de vreo saptamana imi face o faza urata incerc sa apelez un numar..precizez doar pe acel numar face asa..si imi apare direct ,,Apel Incheiat'' sau suna 2-3 ori si zice la fel! Persoana respectiva imi spune ca primeste doar beepuri scurte si atat...in schimb primeste mesajele toate fara probleme!

am patit si eu treaba asta cu un prieten care atunci cand a salvat numarul meu m-a bagat si in blacklist fara sa isi dea seama si de cate ori il sunam se comporta exact cum descrii tu Wink
verifica celalat telefon pe la setari apeluri exista o lista cu nr blocate Idea
  • Alyn93

  • Mesaje scrise: 564
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Aug 2011

  • Mesaj Privat
Da o sa incerc si asta...Confused precizez ca am incercat sa sun si dupa alte 2 nr...tot cosmote telefoane nokia si spune disconecting sau devieri apeluri activat..ceva de genu..asta nu prea inteleg:( o sa vad care e treaba cu blacklist..multumesc mult de ajutor tuturor!
  • PunctAlbastru

  • Mesaje scrise: 293
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2002 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jul 2013

  • Mesaj Privat
Ai rezolvat ? Sau ma exprim?
  • Alyn93

  • Mesaje scrise: 564
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Aug 2011

  • Mesaj Privat
Nu am rezolvat..nu mai tin legatura cu acea persoana si nu am mai incercat..tind sa cred ca era de la ea..Dar orice sfat este binevenit pentru viitor! MS
  • Cipiotul

  • Mesaje scrise: 2,753
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2008

  • Mesaj Privat
tare asta... voia sa-ti dea papucii si a gasit solutia Smile)))))))) ghinion
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR