Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • BUF

  • Mesaje scrise: 137
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Feb 2008

  • Mesaj Privat
AM OBSERVAT CA LA DRUM LUNG MI SE INCINGE ROATA DE PE STANGA SPATE SI NU STIU DE CE.
AM FOST LA VREO 2 VULCANIZARI SI MI-AU SPUS CA NU ARE NIMIC CA AR FI DE LA VITEZA, NUMAI CA NU MAU CONVINS.
PE UNDE GASESC UN SERVICE AUTO DESCHIS DUPA ORA 5 SI JUMATATE SA STIE SA FACA CEVA NU NUMAI SA ISI DEA CU PAREREA CUM SE INTAMPLA DESEORI PE LA MAI TOATE SERVICE-URILE.
MULTAM MULT Rolling Eyes
  • mark

  • Mesaje scrise: 1,429
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 1999 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2008

  • Mesaj Privat
in primul rand salut, in al 2-lea rand nu mai scrie cu Capslock (pe forum se intelege ca tzipi), in al 3-lea rand specifica si tu ce masina ai iar in al 4-lea rand problema ta ... un motiv ar fi ca rulmentul sa fi ramas fara vasilina si merge fier pe fier dar ar trebui sa se auda si acel zgomot specific rulmentului, alt motiv, roata merge infranata, daca masina ta are discuri pe spate e posibil sa fi ramas pistonasul de la etrier blocat si sa tina placutzele impinse pe disc sau e posibil ca sabotii de la frana de mana sa fi ramas blocati, daca ai tamburi pe spate atunci ai doar saboti si acelasi lucru ca mai sus, pot fi blocati ... alte motive nu gasesc ...
  • l_stoian79

  • Mesaje scrise: 602
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Astra 2006 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2006

  • Mesaj Privat
1.presiune incorecta (cel mai simplu de verificat)
2.roata dezechilibrata (mergi la un atelier echilibrari sa vezi)
3.unghi incorect (mergi la un atelier unde se poate regla si unghiul)
4.daca nu sunt de acelasi tip cauciucurile atunci e normal sa se incalzeasca diferit
5.daca ai jante de aliaj si nu ai inelul de centrare s-ar putea ca roata sa fie echilibrata (vezi pct1) dar cand o montezi ea sa aibe joc -> valabil si la jante de tabla daca nu sunt bine stranse toate prezoanele.
  • indy

  • Mesaje scrise: 1,093
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2007

  • Mesaj Privat
Si mie mi se incalzea stanga spate acum vreo jumate de an pt ca luasem un cui si mergeam in 0,7-0,9mB presiune
ATENTIE nu mergeti sub presiunea recomandata, in special sub 1,5, pt ca se deformeaza gumele, se tocesc inegal, apoi ne intrebam de ce se zgaltaie masina la viteze mari....
  • deleted-5277

  • Mesaje scrise: 440
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Mar 2007

  • Mesaj Privat
ai placutele pe spate tocite neuniform iar pistonul iti ramane blocat, in principiu schimbi placutzele, oricum nu te-ai obosit sa treci ce masina ai asa ca ma opresc si eu.
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR