Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • cogi

  • Mesaje scrise: 662
  • Locatie: Arad
  • Masina: Kadett 1981
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Feb 2008

  • Mesaj Privat
team intrebat ca daca ai sudat ceva recent pe la masina sau daca masina ta are cui de remorcare
scoate mufa de la lampa dr spate si baga alta sig daca continua sa sara sub maneta de deschidere capota ai o mufa ,demufeaz-o si pune alta sig daca nu mai sare verifica instalatia spate
  • Fumanchu

  • Mesaje scrise: 273
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Kadett 1987 1.6i C16LZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jul 2005

  • Mesaj Privat
sal...ai un scurt undeva....daca ai aparat de masura scoate bornele la baterie si pune aparatul pe verificarea continuitatii sau pe ohmi....du-te cu el bricheta etc si vezi daca si unde iti indica ca circuitul este inchis....
  • owene

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Kadett 1988 1.6
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Mai 2009

  • Mesaj Privat
Va salut!
Sper ca nu se supara nimeni ca scriu aici, am dat search pe forum si aici ma potrivesc si eu.
Am nevoie de schema electrica pentru kadett 1.6 benzina, 1988, sau orice schema electrica a modelului, care s-ar potrivi macar 80%. Trebuie sa depanez si posibil sa recablez in jurul unui scurt care a topit fire, si e masocheala sa ridic singur schema.
Multumesc!
  • dodo-es

  • Mesaje scrise: 47
  • Locatie:
  • Masina: Kadett 1989
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Dec 2007

  • Mesaj Privat
salutare.Problema era de la lampa(becul interior capota motor) si am observat intamplator ca odata cand am ridicat capota ca firele erau roase si atingeau d ela vibratii.Dupa multe sigurante schimbate si masuratori si teste am descoperit acea banala chestie care nu imi putea trece prin cap sub nici o forma
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR