Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • alin09ro

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie:
  • Masina: Vectra 1994 TC4EE1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jan 2007

  • Mesaj Privat
va rog sa ma lamuriti si pe mine...am descoperit ca am 2 fire care nu sunt legate nicaieri. vin intr-un fel de sonda in filtrul de aer de pe motor. de la ce este aceasta sonda? (nr1) .
va rog sa imi spuneti si ce face piesa nr2 . este o supapa sau ce?

multumesc


Skip ads

  • Catalln

  • Mesaje scrise: 318
  • Locatie: Suceava
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Firele alea doua am vazut ca la unele sunt la altele nu, ar trebui sa fie un fel de senzor ceva.
Piesa 2 cum o numesti tu cred ca este o supapa ce foloseste in cazul in care este depasita o anumita presiune in admisie, presupun nu sunt sigur.
  • alindel

  • Mesaje scrise: 215
  • Locatie: cluj-napoca
  • Masina: Kadett 1989 17d
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Mai 2007

  • Mesaj Privat
s-ar putea sa nu te poata ajuta foarte bine nimeni pt. ca nu ai trecut ce fel de masina ai, si ce fel de motor. daca ai face aceste precizari atunci ai putea fi ajutat mai usor, de catre cei care se pricem. scuze de interventie dar era numai un sfat.
  • Catalln

  • Mesaje scrise: 318
  • Locatie: Suceava
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Ba are trecut si masina si motorul mai putin localitatea, unu la mana.
Doi la mana cei care stiu ce si cum despre acest motor din fotografie sigur si-ar fi dat seama despre tipul motorului.
Skip ads

  • alindel

  • Mesaje scrise: 215
  • Locatie: cluj-napoca
  • Masina: Kadett 1989 17d
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Mai 2007

  • Mesaj Privat
eu ma refeream ca nu le-a trecut datele despre masina in textul mesajului. am vazut ca la are la el in identificare. dar era mai usor daca le trecea in mesaj. nu toti mai au chef sa caute la datele alea de identificare.
  • Catalln

  • Mesaje scrise: 318
  • Locatie: Suceava
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Nu vreau sa ne contrazicem pe o prostie, insa tocmai din acest motiv sunt trecute anumite date despre model, motor etc pentru ca sa nu cauti in text despre ce masina este vorba, si sa fie mai usor de scos aceste informatii in evidenta fara a incarca pana la urma forumul cu informatii inutile.
Rog un moderator sa stearga ultimele mesaje din acest topic, cred ca nu isi au rostul.

Cele bune!
  • alindel

  • Mesaje scrise: 215
  • Locatie: cluj-napoca
  • Masina: Kadett 1989 17d
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Mai 2007

  • Mesaj Privat
eu nu vreau sa ma contrazic cu nimeni, dar parerea mea e ca multi printre care si eu nu mai cauta la un mesaj ce masina are cel care il scrie ci citeste numai mesajul. oricum sper sa se gaseasca cineva sa il ajute cu informatii si sa poata rezolva problema. de asta este forumul si implicit site-ul, pentru a ne ajuta intre noi. eu am dat numai un sfat.
  • alin09ro

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie:
  • Masina: Vectra 1994 TC4EE1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jan 2007

  • Mesaj Privat
ok...vad ca intrebarea mea genereaza discutii... nu am trecut si marca/ modelul masinii si nici tipul motorului in mesaj pentru ca m-am gandit ca apare in semnatura.
eu doar vroiam sa stiu daca ma influenteaza cu ceva firele acealea care nu sunt conectate la nimic! multumesc oricum.
  • alindel

  • Mesaje scrise: 215
  • Locatie: cluj-napoca
  • Masina: Kadett 1989 17d
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Mai 2007

  • Mesaj Privat
sper ca nu am deranjat cu nimic pe nimeni, eu doar voiam sa dau un sfat. eu asa fac nu citesc semnatura si datele din semnatura. poate eu gresesc. Question
  • Catalln

  • Mesaje scrise: 318
  • Locatie: Suceava
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Aug 2007

  • Mesaj Privat
@alin09ro - dupa cum am mai spus
2 - credca sigur este o supapa pentru suprapresiune
1 - poate sa fie un senzor ceva (temperatura, presiune) sau sa fie pentru debitmetru insa putin probabil.
Eu am acelasi tip de motor insa la mine nu este "1" are exact aceiasi forma doar ca lipseste piesa respectiva este infundat.

@alindel eu nu am spuso in nume de rau dar sunt niste reguli pe care trebuie sa le respectam, de regula se trece in text masina motorul doar cand persoana respectiva nu a completat la semnatura in rest ce sens mai are, sare in ochi.

Cele bune!
  • alindel

  • Mesaje scrise: 215
  • Locatie: cluj-napoca
  • Masina: Kadett 1989 17d
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Mai 2007

  • Mesaj Privat
abia acum mi-am dat seama unde ziceai ca sunt datele despre masina si motor. in semnatura? eu credeam ca va referiti doar la datele trecute in momentul inscrierii in club care apar acolo unde e si "garajul meu". acum am vazut si eu mai bine unde scrie datele, sub textul mesajului. pana acum nu eram atent la asta, citeam numai mesajul. imi cer scuze inca odata. Very Happy
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR