Ai uitat parola?


  1. Home
  2. In-Car Entertainment
  • starter666

  • Mesaje scrise: 334
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z20LEx
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jun 2006

  • Mesaj Privat
salut! am si eu o astra g cu 2 usi .. si as vrea sa stiu cum se poate ajunge la boxele din spate .. ce trebuie sa desfac ca sa pot scoate boxele ? vreau sa le schimb pentru ca se aud prost .. cand dau fader la volume mari .. cele pe fatza saud bine .. da cand e pe spate .. alea baraie incepand cu nivele mai mici .. cred ka sunt de dimensiune mai mica .. sau putere mai mica .. mam tot uitat unde e grila aia in spate .. dar nam reusit sa imi dau seama cum sar putea scoate .. !! cineva care a facut asta sau stie cum se face sa ma ajute si pe mine ... !!! aa si inca ceva .. daca stie cineva de unde se poate cumpara adaptor pt rcdurile sony ca sa am comenzi pe volan .. si eventual si pe display dak se poate .. da la noi in RO .. pentru ca am cautat pe aci .. si am vazut mai mult trimiteri catre situri straine ..!! mersi mult .. astept sfaturile voastre... mai ales cum sa desfac boxele alea .. ca ma omoara cand le aud pocnind la volum mai mare !!
Skip ads

  • Alecs
  • *
  • 20 mesaje
  • din 22 Apr 2005
  • Astra 2000 x20DTL
  • Bucuresti - Bacau
  • Alecs

  • Mesaje scrise: 20
  • Locatie: Bucuresti - Bacau
  • Masina: Astra 2000 x20DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2005

  • Mesaj Privat
pai tre sa scoti plasa de deasupra(cu o surubelnita tragi de ea ca e prinsa in capse) si vezi daca au suruburi ca nu mai stiu exact, daca nu, desfaci panoul de pe usa, tot asa, tragi de el dupa ce desfaci cateva suruburi.. doar ca vezi k s-ar putea sa nu fie de la boxe, si la mine se auzeau incet si prost si cand am schimbat playerul se aud de zici ca-i in mercedes Very Happy
Cat despre comenzile pe volan, exista adaptoare, unul nou e vreo 2 mil, gasesti la oma alarm, pe linia lui 41, cum vii dinspre crangasi spre lujerului, treci de mcdonald's si vezi ca-s mai mutle service-uri pe acolo, asta e ultimul pe dreapta, inainte sa inceapa blocurile. Good luck
  • starter666

  • Mesaje scrise: 334
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z20LEx
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jun 2006

  • Mesaj Privat
mersi sefu !! o sa incerc maine sa le desfac vedem daca ies .. si daca ies le si schimb ..!! si eu trebuie sa schimb playeru .. acu ca deabia am luato are delco cdr500 parca asa ii zice .. io am mp3u de la vechea masina si o sal montez pe ala !! nust in ce masura e de la boxe .. dup cum am explicat si mai sus.. boxele pe fatza se aud super bine .. cele de pe spate saud mai prost .. o fi slabut si cdu de pe ea.. dar sar fi auzit toate prost .. nu doar unele .. !!

da chiar o sa ma duc la oma alarm sapt asta .. sa vdm ce si cum ca miar parea rau sa pierd comenzile de pe volan !!

mersi mult de ajutor!!
  • Alecs
  • *
  • 20 mesaje
  • din 22 Apr 2005
  • Astra 2000 x20DTL
  • Bucuresti - Bacau
  • Alecs

  • Mesaje scrise: 20
  • Locatie: Bucuresti - Bacau
  • Masina: Astra 2000 x20DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2005

  • Mesaj Privat
pai si eu aveam aceeasi problema, boxele pe fata se auzeau si pe spate varza.. eu zic inainte sa dai banii pe alte boxe sa incerci macar cu alt player sa vezi dak merg
Skip ads

  • starter666

  • Mesaje scrise: 334
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z20LEx
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jun 2006

  • Mesaj Privat
da mersi! o sa mai astept si o sa montez intai mp3u ... si dup aia cumpar si boxe daca nu merge ! mersi de sfat
  • lucian

  • Mesaje scrise: 368
  • Locatie: tulcea
  • Masina: Astra 2005 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2005

  • Mesaj Privat
daca pui alte boxe mai bune
si te intereseaza sa scapi de ele
le vreau eu eventual un pret
  • starter666

  • Mesaje scrise: 334
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z20LEx
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jun 2006

  • Mesaj Privat
man inca nu stiu ce sa fac ... n-am reusit sa desfac fetele de la locurile din spate .. asa ca nici nu stiu daca sunt de 16.5 sau de 13cm pe spate .. pe mine ma tenteaza sa le schimb .. dar daca sunt de 13 .. si nu merg de 16.5 .. nu prea fac nimic...
  • lucian

  • Mesaje scrise: 368
  • Locatie: tulcea
  • Masina: Astra 2005 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2005

  • Mesaj Privat
sper sa nu gresesc
cu o surubelnita se scot capacele de plastic (protectie)e sinplu
dif sunt sigur de 13
daca vrei sa le dai jos tregbuie sa dai fata usii jos
cam asa
-chederul de la geam se da tragind in sus si cu ajutorul unei surubelnite
atentie ca are 2-3 ghidaje de tabla indoita care il tin
surubelnita stea pentru minere si plastice
mai greu de scos siguranta de la manivela de gean(cu o batista )are o sig in forma literei omega
atentie la mufa de la inchiderea centralizata(usor de scos)
si cam asta e
dar
NU POTI PUNE IN USI DIF MAI MARI DE 13
succes
Skip ads

  • starter666

  • Mesaje scrise: 334
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z20LEx
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jun 2006

  • Mesaj Privat
man .. am intrebat multa lume .. si nu se scoate doar grila aia .. trebuie scoasa toata fata ... daca citeai topicu de la inceput .. vedeai ca a mea are doar 2 usi ... spatele nui la fel ca la tine Very Happy
  • OctavianM

  • Mesaje scrise: 308
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Sep 2006

  • Mesaj Privat
ai incercat sa folosesti fader-ul sa transferi mai mult p boxele din spate...k poate d-asa nu se aud alea asa de bine
  • starter666

  • Mesaje scrise: 334
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z20LEx
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jun 2006

  • Mesaj Privat
salut! am scris inca din primul post ca am folosit faderul sa le aud pe rand .. fata.. si spatele .. fata se aude bine .. spatele baraie chiar si la volum nu foarte mare .. !! oricum daca bag fader pe spate iti dai seama ca se vor auzi varza .. acuma le folosesc cu faderul dat mai mult pe fata ca sa evit sa le ard pe cele de pe spate daca baraie ..!! as fi vrut sa le schimb .. dar daca nu reusesc sa desfac in spate sa vad de ce diametru sunt .. si eventual daca sunt mici ( adica 13cm).. sa vad daca se pot pune mari ( de 17cm) ..!! deci ideea e ca cele de pe spate sunt mult mai proaste decat cele de pe fata ! cel putin la mine asa e ..!!
  • pystha

  • Mesaje scrise: 222
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Aug 2006

  • Mesaj Privat
Tot aici pe forum am citit ca la Astrele cu 3 usi, dimensiunea difuzoarelor = 16.5 cm. (toate 4!)
Mai multe nu stiu ca nu le-am desfacut...
Skip ads

  • starter666

  • Mesaje scrise: 334
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z20LEx
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jun 2006

  • Mesaj Privat
da .. pai asa am citit si eu .. dar dupa cum se aud alea pe spate comparativ cu cele din fata ... nu prea cred ca asa sunt !!

pystha .. de curiozitate .. cand esti la masina .. da fader pe fata .. si dai mai tare asa ... nu la limita .. dar tare.. si dup aia cu volumul asa transfera faderu pe spate ... si vezi daca alea pe spate se aud bine .. m-ai ajuta foarte mult cu chestia asta .. acu incep sa ma gandesc poate au ceva alea a le mele Very Happy !!
  • OctavianM

  • Mesaje scrise: 308
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Sep 2006

  • Mesaj Privat
momentan la mine toate boxele functioneaza bine.....dar am vaga impresie k pe spate boxele sunt de 13 nu de 16.5 k pe fata
  • pystha

  • Mesaje scrise: 222
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Aug 2006

  • Mesaj Privat
@starter666: am facut testul de care ziceai si alea din spate se aud cam la fel ca cele din fata... se simte lipsa tweeterelor dar distorsiunea intra cam la aceasi nivel de sunet. poate ai o problema cu boxele?!?
  • starter666

  • Mesaje scrise: 334
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z20LEx
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jun 2006

  • Mesaj Privat
mersi mult ca ai incercat .. sa pot sa imi dau si io seama carei treaba ..
incep sa cred ca au probleme .. !! la mine daca dau mai tare asa .. pe fata se aude bine .. daca mut pe spate .. se aude spart !! deci pana la urma cred ca am vreun difuzor busit pe spate !! nasol .. !! macar daca as sti sa desfac capacul ala de pe spate .. sa vad ce si cum .. da nu-mi dau seama cum se desface !!
  • pystha

  • Mesaje scrise: 222
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Aug 2006

  • Mesaj Privat
am vazut la o alta Astra la care tot cadea masca din spate. e prinsa cu niste capse (?!?) adica se fixeaza prin presare. cred ca trebuie sa tragi de ea.
  • andrei006

  • Mesaje scrise: 897
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Astra g in 5/4 usi are difuri de 16.5 pe fata si 13 pe spate. Astra g in 3 usi are de 16.5 si pe fata si pe spate.
Nu o sa poti sa scoti boxa afara fara sa dai jos fata de usa. Boxa are in jurul ei un suport de plastic ce e prins in 4 suruburi de tabla.
Daca o sa vrei sa le inlocuiesti cu alt tip de boxe sa cumperi si adaptoare (vreo 300 de mii).
  • varza

  • Mesaje scrise: 202
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2006

  • Mesaj Privat
confirm ca boxele sunt la fel si pe fata si pe spate la astra g in 3 usi (16,5). Eu am dat jos fetele de usi deci e oficial. As vrea sa subliniez ca MASCA nu se scoate - asa ca nu trageti de ea ca se va rupe si veti cauta fata de usa Exclamation
  • starter666

  • Mesaje scrise: 334
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z20LEx
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jun 2006

  • Mesaj Privat
salut !! pai ia ziceti-mi si mie de unde tre sa incep cu desfacutul ... ca ma chinui paci aiurea si degeaba !! macar sa stiu de unde sa desfac .. unde trebuie sa ma uit !! ca vreau sa vad cei acolo .. ca ma dispera distorsiunile de la difuzoarele din spate .. !!
Skip ads

  1. Home
  2. In-Car Entertainment

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR