Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • niki
  • OP
  • 1 mesaje
  • din 14 Mar 2007
  • Frontera 1998 VM41B, 2500 TDS
  • sibiu
  • niki

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: sibiu
  • Masina: Frontera 1998 VM41B, 2500 TDS
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Mar 2007

  • Mesaj Privat
dragi prieteni vã cer ajutorul pentru ca sunt disperat. De când a apãrut mi-am dorit o Frontera iar acum când o am nu merge.
Pe scurt motor 2500 TDS din 1998; nu merge rotund, se încãlzeºte, curge uleiul pe la volantã cu gãleata, alternatorul nu încarcã. Am cumpãrat diuze noi apoi sa constatat cã sunt injectoarele fisurate. Am schimbat injectoarele ºi tot nu merge cum trebuie. Pe unde am dus-o si vedeau motorul (TDS) oftau. Nu vreu sã dau masina. Vã rog trimiteþi-mã la cineva din Sibiu care are timp ºi cunoaºte motorul sã-mi spunã exact ce trebuie sã cumpãr(Un injector 2400 RON la mâna a doua mai ieftin)
Vã mulþumesc
  • Edy

  • Mesaje scrise: 139
  • Locatie: J"em
  • Masina: Omega 1998 X25td
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Apr 2005

  • Mesaj Privat
Dute cu ea in Austria si sigur o faci.
Mecanici nu pricep tehnica OPEl !
Ori este prea inaintata ori prea inapoiata.
Succes
  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
cred ca cel mai bine ar fi sa iti iei motorul de la dezmembrari, dar atentie la ce iei
cumpara un motor de la dezmembrari de pe o masina cere are si carte service, iar cel care til vinde sa iti dea si garantie


un prieten a cumparat pentru frontera mai veche cei drept un motor(2.3 td) cu 300 euro complet, de pe o frontera dezmembrata care avea 180k km, si acum are cu el 220k km si nu are probleme


cred ca motorul de 2.5 tds il poti lua si de pe un BMW, deci ai mai multe variante

daca ti se cere mai mult de 1000 euro, cumpara masina cu totul
  • elena
  • *
  • 21 mesaje
  • din 16 Feb 2008
  • Frontera 1998 2,5 TDS tip VB 41B
  • Sibiu
  • elena

  • Mesaje scrise: 21
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Frontera 1998 2,5 TDS tip VB 41B
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Feb 2008

  • Mesaj Privat
niki a scris:dragi prieteni v cer ajutorul pentru ca sunt disperat. De cnd a aprut mi-am dorit o Frontera iar acum cnd o am nu merge.
Pe scurt motor 2500 TDS din 1998; nu merge rotund, se nclzete, curge uleiul pe la volant cu gleata, alternatorul nu ncarc. Am cumprat diuze noi apoi sa constatat c sunt injectoarele fisurate. Am schimbat injectoarele i tot nu merge cum trebuie. Pe unde am dus-o si vedeau motorul (TDS) oftau. Nu vreu s dau masina. V rog trimitei-m la cineva din Sibiu care are timp i cunoate motorul s-mi spun exact ce trebuie s cumpr(Un injector 2400 RON la mna a doua mai ieftin)
V mulumesc

prietene am patit exact la fel dar nu o vand. Am una cum ai tu si m-am chinuit cu ea. Ce vrei sa stii de motor apeleaza. Sunt din sibiu si iti pot spune multe tel 0745045623
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR