Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • zntavy

  • Mesaje scrise: 68
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Calibra 1991 C20XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Sall, imi cer scuze ca am deschis un topic nou, dar am postat pe vechile topicuri legate de probleme ale geamurilor electrice si nu a mprimit nici un raspuns...
am o problema cu geamul electric stanga la o calibra, nu urca .coboara dintr-o bucata...daca tin apasat pe buton urca 5 cm si gata,trebuie sa apasa de multe ori pt a se inchide .deschide complet....
Am scos bateria,am tinut pe urma 5 sec apasat pe butoane,nici un rezultat,am verificat macaraua si geamul...nu freaca, si sunt bine prinse, am verificat mufa care intra in usa...si am descoperit un fir intrerupt...la papucu nr 10 culoare negru-roshu,am facut un contact provizoriu cu acel fir si tot nu merge geamul...am uitat sa precizez ca mai demult am incercat si alte butoane...acelasi rezultat...
Nu stiu ce sa-i mai fac...am nevoie de niste idei...ce sa mai incerc ce sa mai verific...m-ar ajuta sa stiu si cine da comanda de one-touch ce fire...culori...cine da aceasta comanda...ca sa verific firele...
Va multumesc anticipat pt raspunsuri...si imi cer scuze ca am deschis un nou topic...
Skip ads

  • zntavy

  • Mesaje scrise: 68
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Calibra 1991 C20XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Nov 2007

  • Mesaj Privat
chiar nu ma poate ajuta nimeni cu un sfat? Neutral
  • zntavy

  • Mesaje scrise: 68
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Calibra 1991 C20XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Rolling Eyes
  • allias007

  • Mesaje scrise: 19
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 1995 X16SZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Incearca asa .Tii apasat butonul sus si pui contactul de citeva ori chiar daca geamul e sus , eu asa am reusit.
Am dezactivat acest mod din gresela am oprit motorul si geamul nu era sus apoi cind am pus contactul eram cu mina pe buton ridicare si a inceput sa functioneze doar cind tineam apasat.
Skip ads

  • zntavy

  • Mesaje scrise: 68
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Calibra 1991 C20XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Nov 2007

  • Mesaj Privat
allias007 a scris:Incearca asa .Tii apasat butonul sus si pui contactul de citeva ori chiar daca geamul e sus , eu asa am reusit.
Am dezactivat acest mod din gresela am oprit motorul si geamul nu era sus apoi cind am pus contactul eram cu mina pe buton ridicare si a inceput sa functioneze doar cind tineam apasat.

ms de raspuns... problema la mine e k daca tin apasat pe buton nu functioneaza...coboara/urca 5-10 cm si daia tre sa apas de mai multe ori...geamu din dreapta functioneaza perfect,la cel din stanga am probleme...
sa incerc sa ma joc si cu contactul cum ai zis tu..desi am incercat metoda cu scoaterea bateriei 10 min...si pe urma sa tin apasat cu geamul inchis 5 sec
  • zntavy

  • Mesaje scrise: 68
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Calibra 1991 C20XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Nov 2007

  • Mesaj Privat
am reusi sa fac o legatura buna intre firul intrerupt si papucul cu nr 10...dar nici o schimbare..nu merge functia one-touch...ce mai pot verifica? :-s
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR