Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • 14 TBY

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Timis
  • Masina: Corsa 2004 z10xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Salutare tuturor,sunt un nou membru opel!Detin un corsa din 2004 z10xep cutie easytronic,in general sunt multumit de masinuta,dar acum am o problema!imi curge ulei de la motor,langa o fulie (cea de jos) care este angrenata impreuna cu alte 3 fulii de cureaua de la alternator,inca nu mi sa aprins nici un beculet pe bord si am mers vreo 200 km de cand am vazut!poate sa imi spuna cineva de ce imi curge?pe unde?si cum pot sa rezolv problema? Shocked Shocked
Skip ads

  • alex_rx

  • Mesaje scrise: 74
  • Locatie: Mures
  • Masina: Vectra 1996 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Sep 2008

  • Mesaj Privat
14 TBY a scris:Salutare tuturor,sunt un nou membru opel!Detin un corsa din 2004 z10xep cutie easytronic,in general sunt multumit de masinuta,dar acum am o problema!imi curge ulei de la motor,langa o fulie (cea de jos) care este angrenata impreuna cu alte 3 fulii de cureaua de la alternator,inca nu mi sa aprins nici un beculet pe bord si am mers vreo 200 km de cand am vazut!poate sa imi spuna cineva de ce imi curge?pe unde?si cum pot sa rezolv problema? Shocked Shocked

Este posibil sa ai ceva garnituri uzate. Fa o poza si posteaza. Oricum nu ti poti da seama pana nu desfaci.
  • barzu adrian

  • Mesaje scrise: 46
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 1993 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jan 2009

  • Mesaj Privat
de obicei la fulii ai semeringuri care se mai uzeaza si ele, se poate sa fie si la tine aceiasi problema
  • 14 TBY

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Timis
  • Masina: Corsa 2004 z10xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jan 2009

  • Mesaj Privat
azi am fost la un mecanic si e problema cu semeringul trebuie schimbat dar mi-a zis ca acolo e si distibutia sper sa nu am probleme!multumesc de raspunsuri,joi merg sa-l schimbe.......
Skip ads

  • mackiss

  • Mesaje scrise: 173
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jan 2009

  • Mesaj Privat
incearca sa ii schimbi doar garnitura de la semering. de acolo e cauza si pierzi ulei. tot aceeasi problema o am si eu de cand am schimbat distributia si nu mi-au ps bine garnitura iar de atunci tot completez cu ulei putin de tot cam 1l la 10 mi de km
  • 14 TBY

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Timis
  • Masina: Corsa 2004 z10xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Eu nu am schimbat distributia am 53 mii km,am rezolvat problema era semeringul cel mic dinspre arborele cu came,l-am schimbat si nu mai curge 29 de lei a fost semeringul(foarte ieftin),cu distributia nu am avut probleme
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR