Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  • gigi2007

  • Mesaje scrise: 134
  • Locatie: Olt
  • Masina: Insignia 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jul 2007

  • Mesaj Privat
pentru cei interesati care au probleme cu acel martor va pot spune ca la mine se aprindea atunci cand fortam masina mai mult si numai trecea de 120km.nu se mai tura;opream motorul si totul erea ok.masina mergea iarasi fara promleme.am fost la service opel si sa rezolvat i 30de minute.a fost pusa pe tester si problema a fost furtunasul de la vacum crapat;toate cele bune si fara probleme la masina .o zi buna
Skip ads

  • busuiociulian2005

  • Mesaje scrise: 28
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 z19dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jan 2008

  • Mesaj Privat
salut
care furtun de vaccum?unde este pozitionat,si eu am aceleasi probleme cu o vectra c caravan 2005?
  • nastase silviu

  • Mesaje scrise: 46
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Vectra 2003
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Nov 2007

  • Mesaj Privat
pe mine nu ma la sa s atrec de 130 km si nu mai trage masina..si am vazut ca am ulei p furtunu de apa mia zis cineva si ca furtunul de la vaccum nui crapat de l;a ce poate fi?
  • octav13

  • Mesaje scrise: 2,072
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Vectra 2003 y 22 dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Nov 2006

  • Mesaj Privat
nastase silviu a scris:pe mine nu ma la sa s atrec de 130 km si nu mai trage masina..si am vazut ca am ulei p furtunu de apa mia zis cineva si ca furtunul de la vaccum nui crapat de l;a ce poate fi?

ceva detalii mai avansate,se poate?!
care dintre furtune....
Skip ads

  • nastase silviu

  • Mesaje scrise: 46
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Vectra 2003
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Nov 2007

  • Mesaj Privat
cineva mia spus car fi furtunul de apa ...ajunge undeva pe sub turbina si este striat furtunul si chiar in partea cu turbina(sub turbina) acolo se vede ulei pe el .cred ca se scurge de undeva.la fel cineva mia spus ca trebuie dat cu mastic pe undeva pe la turbina
  • nastase silviu

  • Mesaje scrise: 46
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Vectra 2003
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Nov 2007

  • Mesaj Privat
egr-ul se curata?si daca din cauza asta se poate aprinde masinuta cu cheia ca nu este curatat?multumesc mult
  • gigi2007

  • Mesaje scrise: 134
  • Locatie: Olt
  • Masina: Insignia 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jul 2007

  • Mesaj Privat
exista un furtunas la vacum care a fost crapat si tragea aer fals.imi pare rau dar nu stiu sa explic mai multe.eu locuiesc in belgia si astia nu prea dau detalii multe pe intelesul meu.iar ca nu trece de 130km tot de la ei am aflat cand am intrebat care este problema au zis ca un senzor la turbo care costa cam 170euro;mai este o cauza un cablu de la vacumdarm care poate cauza.asta este tot ce va pot spune;luni seara revin cu amanunte ca merg iar la ei pentru ca am observat ca fluctueaza lumina pe GID si la faruri cand misc de volan.stie cineva ce ar putea fi?
  • laurica

  • Mesaje scrise: 106
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Oct 2007

  • Mesaj Privat
poate ne spui si noua de ce face asa cand misti de volan ..
Skip ads

  • gigi2007

  • Mesaje scrise: 134
  • Locatie: Olt
  • Masina: Insignia 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jul 2007

  • Mesaj Privat
de ce si la tine face asa?am auzit foarte multi de aceasta problema.sper ca maine seara sa va pot spune.
  • gigi2007

  • Mesaje scrise: 134
  • Locatie: Olt
  • Masina: Insignia 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jul 2007

  • Mesaj Privat
am fost la opel si au zis ca nu e nimic anormal ca fluctueaza lumina cand misti de volan pentru ca servo este electrica si consuma foarte mult curenat.nu e nici-o problema e ceva normal.problema e ca dupa ce am schimbat senzor turbo,cablu vacumdarm si inca un furtunas problema a revenit.pe tester nu apare nimic,totul e in regula.bujiile le-am schimbat acum 2luni.ce draci mai poate fi?au zis sa ma duc sa o las 2-3zile la ei sa faca un control amanuntit.stie cineva ce-ar mai putea fi?
  • gevolleyball

  • Mesaje scrise: 105
  • Locatie: Maramures
  • Masina: Vectra 2002 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2007

  • Mesaj Privat
gigi2007 a scris:am fost la opel si au zis ca nu e nimic anormal ca fluctueaza lumina cand misti de volan pentru ca servo este electrica si consuma foarte mult curenat.nu e nici-o problema e ceva normal.problema e ca dupa ce am schimbat senzor turbo,cablu vacumdarm si inca un furtunas problema a revenit.pe tester nu apare nimic,totul e in regula.bujiile le-am schimbat acum 2luni.ce draci mai poate fi?au zis sa ma duc sa o las 2-3zile la ei sa faca un control amanuntit.stie cineva ce-ar mai putea fi?

Las-o vere sa-ti curete bine masina de piesele bune..Ai naibii carpacii de pe meleagurile noastre...
Revenind la subiect eu am schimbat senzoru de pe galeria EGR..era naclait de mizerie si-mi facea figura aleator...dar in special cand turam motorul..acuma o calc cat vreau ca nu mai sunt problems..take a look closer poate scapi doar cu asta..Bafta!
  • gigi2007

  • Mesaje scrise: 134
  • Locatie: Olt
  • Masina: Insignia 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jul 2007

  • Mesaj Privat
sper sa nu ma curete de piese si nu cred ca se preteaza la asa ceva belgieni astia imputiti(loc.in belgia).si la mine tot asa face.cand o fortez mai mult pe la 120KM/h se aprinde martorul si numai trage parca se ineaca si nu trece de viteza asta.o opresc si totul ok.la fel a fost si la tine?
Skip ads

  • maiandrei

  • Mesaje scrise: 4,711
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2018 B20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2004

  • Mesaj Privat
Intelegeti ca masinuta aia cu cheita poate avea multiple cauze.
Cititi discutiile dedicate din aria Probleme tehnice.
Daca aveti martorul aprins si va asteptati sa gasiti solutia inainte de a citi eroarea la tester, ori sunteti mecanici super-experimentati ori aveti relatii la mama Omida.
Fara suparare, topicul se inchide din lipsa de substanta.
Pentru inceput, cititi aici: https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=554
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR