Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • mihai_39

  • Mesaje scrise: 833
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Voi sunteti la zi cu acel carnet de service?

Stau si ma gandesc. Garantia a trecut, reviziile acum mi le fac pe cont propriu, dar ... nu voi mai avea stampila in carnet. Problema se pune cand o vand, dat fiindca multi sunt creduli si se bazeaza pe cartea aia de service. Oricat de bine intretinuta ar fi masina, omul se uita crucis la mine, ca nu are rulajul de pe bord, ca nu a fost intretinuta etc. Totusi, masina este impecabila, intretinuta mai bine decat ar face-o agaricii din serviceurile autorizate.
Si nu cred ca sunt singurul in situatia asta, indiferent de motorizare sau masina.
  • mark

  • Mesaje scrise: 1,429
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 1999 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Nu stiu cat de mult conteaza pt altii caietul de service, pt mine nu a contat. Am luat masina cu 85.000 km la bord si are stampile in caiet pana la 69.700 km. Multi mi-au zis ca masina nu are km reali, fiind fabricatie 99 au zis ca sunt prea putin km pana in 11.06 cand a ajuns la mine. Intamplator am gasit in mapa masinii o chitanta de reparatie, omul a schimbat 2 bucse pe fata, data chitantei fiind 03.06, pe chitanta fiind trecuti si km masinii la acea data 77200 km, ceea ce m-a convins ca masina are km reali, nu avea cum sa faca din martie pana in noiembrie mai mult de 8000 km si sa-i mai dea inapoi si chiar daca ar fi facut mai mult de 8000 km nu cred ca se merita sa dea km inapoi pt 3000-5000 km. Cred ca mai mult conteaza cati proprietari a avut masina, fara caiet service ii poti explica omului de ce nu e la zi (bani putini, preturi mari, hotie in service-uri,etc) insa cand pe cartea masinii scrie 2 sau 3 sau 5 proprietari atunci clar ca e o problema, eu unul nu as lua o masina cu km putini dar cu 2-3 proprietari. Daca cineva vrea sa-ti cumpere masina poate sa faca si o verificare, cred ca o verificare amanuntita la un service de incredere face mai mult decat caietul masinii.
  • elegance

  • Mesaje scrise: 3,088
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2000 Y 17 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Pt mine a contat ENORM cartea service, pe langa facturile cu absolut toate interventiile facute masinii. Dar nu am cumparat masina din romania. Razz
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Chestionar

Faceti reviziile intr-un service autorizat pentru stampila din carnet?
Da 10%
Nu 89%
19 voturi

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR