Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri
  • udg_maffia

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 1994 X16SZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jul 2007

  • Mesaj Privat
zorro79 a scris:La ce preturi au la piese ... incerc sa uit de acest service.
O planetara Vectra A - 3000 RON.
Si am fost anu trecut in toamna la ei ca nu merge rotund motorul la relanti... s-au uitat toti ca pluele la motor si nu au stiut ce sa ii faca. Apoi a venit unu gen "Dorele" cu o cheie si a lovit in EGR de am crezut ca il rupe... si acuma mai am urme de lovituri de cheie pe capac EGR. Ou testat-o cu un tester de mana, mi-au vefificat si franele... tot a durat aprox 30 min si m-a costat 90 RON, si am plecat cu masina exact asa cum am venit. Evil or Very Mad
Intre timp am gasit un mecanic bun, in Arad, care a lucrat pe afara, stie ce face, lucreaza curat si rapid. Thx God ca nu mai tebuie sa merg pe la Opel West. Razz






da tu sincer te asteptai la o piesa pt o masina din 94 sa fie foarte ieftina sau mai bine sa ti-o dea cineva de gratis ha?
sa stii pt cultura ta generala ca acel EGR in care zici tu ca au lovit acei mecanici sau ce au fost este una din problemele mersului neregulat la ralanti a motorului si toti acei mecanici dintr-o reprezentanta opel care zici tu "dorele" au mai multe specializari si cursuri facute in afara tarii decat ai tu poate scoala... daca ai ceva nelamuriri legate de cata specializare sau cate cunostinte detine un tehnician sau un mecanic sau un diagnostician de la opel scrie-mi si o sa iti trimit niste copii dupa niste diplome....
apropo de preturi la piese du-te si uita-te cat costa consumabilele adica ulei si filtre originale si ai sa vezi ca is mai ieftine si mai calitative decat cele aftermarket... oricum chiar dupa ce ai scris pe forum cu toate ca nu ai dreptate baietii de la service-ul respectiv iti garantez ca te vor primi cu tot atat de multa amabilitate si placere ca si prima oara... incearca si ai sa vezi!
Skip ads

  • oviprof

  • Mesaje scrise: 140
  • Locatie: Timis
  • Masina: Omega 1995 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mai 2009

  • Mesaj Privat
M-am gandit si eu sa merg la Arad sa fac un test motor la Omega mea fiindca mi s-a aprins motorasul portocaliu in bord si a inceput sa consume mai mult. Habar n-am ce ar putea fi deoarece de mers, masina merge bine. Motorasul portocaliu se aprinde doar uneori si in special la viteza mare(peste 100-110). As fi mers si aici, in Timisoara, la Opel, dar nu mi-a placut ce am citit aici pe forum despre cei din Tm. In Arad am inteles ca sunt mai profi baietii.
Stie cineva cam cat m-ar costa un test la motor si daca merita mai bine la Arad decat la Timisoara?
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Pai un amarit de test se poate face si in TM, de ce sa mergi pina in AR ? Daca tot iti place plimbarea decit aia care stiu bine numai motoare dupa 2000 eu as merge la Nicu.
  • oviprof

  • Mesaje scrise: 140
  • Locatie: Timis
  • Masina: Omega 1995 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mai 2009

  • Mesaj Privat
dancuciureanu a scris: eu as merge la Nicu.


Nicu?
Cine-i Nicu?
Skip ads

  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Parca era senator cindva Laughing , https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=12856
  • oviprof

  • Mesaje scrise: 140
  • Locatie: Timis
  • Masina: Omega 1995 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mai 2009

  • Mesaj Privat
merci fain!
  • hent

  • Mesaje scrise: 66
  • Locatie: Arad
  • Masina: Omega 1995 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Zorro79, ai mare dreptate, dar toate reprezentantele oficiale sunt niste hoti, oriunde in lume, pt. ca ei "lucreaza" cu soc. de asigurari si pe aia ii doare in cot ca planetara ta costa 3000 de lei, asigurarea plateste, si cand nu mai are bani scumpeste, tot sistemul ii corupt si nu is va reveni in curand, cel mai bine e sa ii eviti cand poti in special daca esti pers. fizica, si eu le-am cerut niste preturi si ... nu are rost sa discutam mai departe, ca si exemplu de jaf, un senzor original opel ax came de ex. e cam 500 lei la opel, eu le cumpar tot originale opel dar de pe ebay sunt absolut noi si costa cam 50 lei/buc, deci.. de 10 ori mai ieftin, cum ti se pare?!

ah! si ca mi-am amintit, diagnoza nu exista "profesionala" daca vorbim de faptul ca iti citeste sau sterge codurile de eroare, scula poate fi profesionala dar de acolo pana la profesional mai e 1 an.. 1an lumina, o diag. profesionala e atunci cad ti se citesc si interpreteaza o multime de alti parametri care pt. 99% dintre mecanici sunt niste imagini colorate asta daca ne gandim ca majoritatea habar nu au sa schimbe wallpaperul din Windows, si daca cineva zice ca 150lei/ diagnoza e Ok inseamna ca trebuie sa revina cu picoarele pe pamant, o diagnoza nu ar trebui sa coste mai mult de 25 de lei sau sa fie chiar gratis in ideea ca iti repari masina la ei (nu?) si nu in ultimul rand daca dati o tura pe net o sa vedeti aparatul de diagnoza care costa cam 200 lei (media) si puteti sa vi-l cumparati chiar voi si va jucati cat vreti cu el, poate mai ajutati si un amic Smile

parerea mea ii.
Razz
  • octav_man

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Astra 2006 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Nov 2010

  • Mesaj Privat
pana la urma imi spune cineva un service bun in arad pt o diagnoza si o decodare cd player? merci!
Skip ads

  • hent

  • Mesaje scrise: 66
  • Locatie: Arad
  • Masina: Omega 1995 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Salut,
diagnoza poti sa faci pe str. Padurii, intrebi de Kiss, vizavi de intrare in piata Obor, pt. decodare nu te pot ajuta cu info.

Bafta
  • ASTRA 2.0 DTI

  • Mesaje scrise: 97
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 2002 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Feb 2008

  • Mesaj Privat
mda si eu am fost sa imi "testeze" vectra la Opel West dar sincer mi sa parut ca a mangaiat-o... i-am facut un test de amortizoare...oricum slab... deci cum am zis mai mult a mangaiat-o...

sincer nu am ramas deloc impresionat...din contra...
  • stony

  • Mesaje scrise: 37
  • Locatie: Arad
  • Masina: Vectra 2002 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2010

  • Mesaj Privat
sambata am avut si eu placerea de a ma prezenta pt prima oara in service cu masina pt niste campanii care trebuia sa le fac si ceea ce pot sa spun e ca sunt multumit de comportamentul celor de la west grup arad
  • VladRusescu

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 1999 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2011

  • Mesaj Privat
Recomand cu placere service-ul Opel West din Arad. Am fost pentru o schimbare de distributie montata prost in alta parte si totul a iesit impecabil dupa ce am inlocuit-o la ei cu tot tacamul de la pompa de apa la role.

Se lucreaza foarte curat si poti sta sa vezi exact cum se lucreaza la masina ta - un lucru bun si util in acelasi timp.

Totul se face oficial, cu emitere de factura si garantie.

Eu am ramas placut impresionat si tot la ei o sa merg la urmatoarea revizie mai mare.

Stima,
Vlad
Skip ads

  • zorro79

  • Mesaje scrise: 220
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Vad ca Opel West Arad in loc sa isi imbunatateasca serviciile creeaza conturi fake gen: "udg_maffia" sa isi contrzaica clientii nemultumiti. Razz
Oricum din 2008 si pana azi am schimbat 4 Opel-uri, dar pe la voi bieti nu am mai trecut si nu am recomandat la nimeni... Si am un cerc de prieteni/colegi Opel-isti. Astept un reply pe masura Smile
  • krisdrago

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Astra 2004 z17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Apr 2013

  • Mesaj Privat
As dori sa stiu la ce pret pot sa schimb ambreiajul ,volanta si distributia la un Opel astra h 1,7 cdti 100 cp(Z17DTH).E destul de urgent si as dori sa fac totul in acelasi loc ca sa pot sa economisesc timp si poate si ceva banisori Wink .Multumesc
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR