Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • mecaNIK

  • Mesaje scrise: 2,204
  • Locatie: Anglia
  • Masina: Insignia 2010 confidential
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Da concluzia..ori te jupoaie reprezentanta cu preturi ametitoare pentru miscat 2 suruburi dintre care se rup 3 ori pierzi garantia si te jupoaie apoi reparatia....Si intr-un caz si in celalalt tot jupuit vei iesi.
Alt caz de la BMW Cumpara omu' masina de foarte multi epuroi are firma care merge el are nevoie de un avion cu toate cele in dotari iar pretul e pe masura...la 25000km. se aprinde in bord martorul de apa ,normal fiind un om educat in spiritul UE merge la reprezentanta...acolo se trage concluzia schimbat garnituri de chiulasa (motor VCool primeste masina dupa 2 saptamani pleaca din nou si pana la Constanta a pus 50 de k de apa ca fierbea de tot .Revine la reprezentanta si se trage alta concluzie ...trebuie demontat motorul din nou ...dupa 2 luni de tergiversari se ofera explicatia 'mecanicul reface filetele de la bloc deoarece s-au stricat la strangerea chilaselor si ori al reface ori CLIENTUL plateste alt bloc ei punand doar manopera gratis.Scandaluri,amenintari...rezultat 'nesimtirea sefilor de la reprezentanta e la fel de mare cu preturile pe care le cer pentru orice nimic,se judeca de anul trecut,judecatorii in greva,s-a plans la BMW in germania raspunsul se lasa asteptat ...intre timp omul se foloseste de alta masina .Alta concluzie de jupuit oricum nu scapi indiferent de varianta teapa pe care o dau cei din domeniul auto tine cont de valoarea masinii achizitionate ca vorba aia romanu e nascut haiduc ia de la toti ca se poate in tara nimanui ,iar cand se strange latul se face frate cu codru'.
Skip ads

  • deleted-5946

  • Mesaje scrise: 1,737
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Despre nesimtirea din reprezentante credca nici nu mai are rost sa vorbim.
Eu unul sunt patit.
Am scos masina "reparata" din service. Un baiat mi-a aratat ca totul merge ok, mi-a aratat valorile pentru geometrie iar servodirectia mergea mai usor ca niciodata.

Asta pana am trecut de drumul lor pietruit si am dat de sosea. In mers volanul se incapatana sa se blocheze unde il lasai si se-nvartea mai greu decat la o Dacie fara servo pe loc.

Cica nu au observat ca axul casetei de directie era stramb desi au scos-o la test drive. (fie intre noi masina arata de parca au scos-o la o etapa de raliu)
Si acum pretul pe caseta 4880 lei cu TVA fara manopera.

Ca sa nu mai zic ca la ei bascula, amortizorul, deflectorul de noroi, o janta de tabla, un capac, fuzeta si bucsele au costat 5700lei cu manopera.
  • gxg_tm

  • Mesaje scrise: 1,176
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Agila 2002 ARY
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jan 2008

  • Mesaj Privat
de ca masina ai , M3 ?

da ca sa zic ca la GTT debitmetrul bosch era acum 2 ani 1300 ron da 13 mil vechi adica aprox 325 euro

scuzati-ne pentru offtopic Embarassed
  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Unu' care isi permite... un autobuz... Wink
Azi dimineata am iesit "la pascut" si, printre altele, se golesc cutia de scrisori a unui amic, care face "naveta" intre Fr si Ro...
Cum nu prea il intereseaza subiectul... sta la "ciori" intr-un cartier care aduce vag a o corcitura intre Gabon si Maroc...
La un moment dat, pe drum, hop-tup si un Hummer alb, cu geamuri negre...
Pentru 10 puncte si o sansa de calificare in finala, unde credeti ca era inmatriculat Question
Bucuresti !
Skip ads

  • elegance

  • Mesaje scrise: 3,088
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2000 Y 17 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Ce te face sa crezi ca nu exista romani care sa isi permita asemenea fite? Embarassed
  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Nimic... cu cat e populatia mai saracita, cu atata vor fi mai multi care isi vor "permite"... Crying or Very sad
In mod evident insa utilitatea unei masini de 3 tone si care consuma cat o cazarma de pompieri e cam indoielnica, chiar si pe sosele de proasta calitate... Mai ales prentru ca sa care un bulibasa analfabet...
  • gxg_tm

  • Mesaje scrise: 1,176
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Agila 2002 ARY
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jan 2008

  • Mesaj Privat
de unde stii ca e pentru ca sa care bulibasha analfabet si nu e pentru ca sa care police officer from Arges county Very Happy

da chiar astia ultimii isi permit sau nu masinile pe care le au ?! Laughing
  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Stiu... ce vad... Laughing Doar daca o fi facut vreun doctorat intre timp... Wink
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR