Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • Lorand

  • Mesaje scrise: 1,375
  • Locatie: Mures
  • Masina: Corsa 1997 X14SZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Buna, sunt interesat ce preturi sunt pt parcari in alte orase...la noi e ft ft scump si incercam sa facem ceva petitie..sau marog.... 3lei 1ora si 6lei 2 ceasuri...si tichet pe o zi intreaga nu exista in plus ca nici abonamentul lunar sau anual nu este valabil in zona 1 ceea ceea ce cuprinde majoritatea strazilor importante ...cine lucreaza in centru...spital...tribunal....etc se descurca cum poate....(TG-MURES)
Skip ads

  • G_S_C

  • Mesaje scrise: 817
  • Locatie: Prahova
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Ploiesti: toate parcarile sunt ale primariei, 1.5lei/h, in afara de astea, in centru, in spatele mall-ului winmarkt, este o parcare etajata cu vreo 300 de locuri de parcare care percepe un tarif de 3lei/h. La intrare are o tabela electronica care arata nr de locuri libere, de la deschidere, de vreo 3 ani si pana azi, nu am vazut sa scada acel nr de locuri libere sub 220, si asta in perioada de sarbatori.
  • Cipiotul

  • Mesaje scrise: 2,753
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2008

  • Mesaj Privat
in Iasi putine parcari cu plata (de fapt sunt putine de orice fel Crying or Very sad ) ... daca nu ma insel ... sunt 4 in care trebuie sa platesti ... pana acum 2 sapt. plateai 1 leu/ora ... acum in una e 1leu/ora (la Hala Centrala) ... una si-a schimbat "administratorul" (cea de la Gara - numai cu numele - ca in rest e aceeasi parcare) si platesti 2lei/ora, cea de la Hotel Moldova (habar n-am cat costa) si cea de vis-a-vis de BancPost (langa Rutiera) - 1 leu/ora parca ...
  • marian_sro

  • Mesaje scrise: 3,805
  • Locatie: piatra neamt
  • Masina: Vectra 1999 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Apr 2007

  • Mesaj Privat
piatra neamt 1leu/ora.se achita la automate.se poate si pe 0,5 ore.
toata zona centrala , strazile mari au parcari amenajate.concesionate primarie in favoarea unei firme.

atentie! taxa de deblocare este de 50 ron.in 10-15 min o blocheaza.
Skip ads

  • aco_008

  • Mesaje scrise: 4,239
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2004 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2008

  • Mesaj Privat
G_S_C a scris:Ploiesti: toate parcarile sunt ale primariei, 1.5lei/h, in afara de astea, in centru, in spatele mall-ului winmarkt, este o parcare etajata cu vreo 300 de locuri de parcare care percepe un tarif de 3lei/h. La intrare are o tabela electronica care arata nr de locuri libere, de la deschidere, de vreo 3 ani si pana azi, nu am vazut sa scada acel nr de locuri libere sub 220, si asta in perioada de sarbatori.


Ploiesti, parcarea de la 7 etaje: 2 lei ora.

Brasov: 65 bani/30 min

Medias: in centru 4 lei/zi, alte parcari 1,5 lei/zi, parcarea transilvania 1 leu/zi.

Bucuresti: am gasit destule parcari cu 1,5 lei/ora.
  • octav_bz

  • Mesaje scrise: 1,048
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2009 A17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Inseamna ca am avut noroc in Piatra Neamt. Am platit doar 30 min, apoi a trecut timpul, am urcat cu telegondola, am stat vreo 3 ore, am gasit masina ok, fara a avea rotile blocate. Oras curat, frumos!
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
in Cluj: 1.5 RON/ora in zona 1, 0.75 RON/ora in zona 2. Parca 9 RON/zi (8-20). Asta la spatiile de parcare organizate pe marginea drumului. In parcarile primariei (in Piata Pacii, in Mihai Viteazul, etc) nu mai stiu cat e, carca 2 RON sau 2.5 RON/ora. Plata se face la automate, mai demult erau tichete de parcare la chioscurile de ziare, dar se pare ca s-a renuntat la ele.
  • bobo32

  • Mesaje scrise: 52
  • Locatie: Cluj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Aug 2007

  • Mesaj Privat
o mica completare:
- la parkingul de langa primarie - 2 lei pe ora, insa cu cat stai mai mult cu atata platesti mai putin. abonamentul lunar costa 200 de lei (cred ca e cu tva inclus).
- la parkingul din mihai viteazu (leul) - 3 lei pe ora. abonamentul lunar costa 400 de lei (tva inclus).
- la parkingul din piata marasti (dorobantilor) - 2 lei pe ora.

tichete de parcare nu se mai pot gasi la chioscurile de ziare, insa se gasesc in toate punctele de vanzare ale biletelor RATUC (cu toate ca de cele mai multe ori asta e total inutil, pentru ca nu exista parcari in zonele unde sunt statii ratuc).
Skip ads

  • doru_a

  • Mesaje scrise: 471
  • Locatie: Deva/Hunedoara
  • Masina: Astra 1992 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Sep 2005

  • Mesaj Privat
In Deva 1 leu/h oriunde sunt amenajate locuri de parcare, in parcarea subterana de la piata tot 1leu/h. In general parcarile sunt suficiente cu exceptia zonei Spitalului Judetean, Lido si Centrul Vechi.
Confirm tarifele din Cluj. Eu prefer varianta cu 9lei/zi si stau linistit.
  • toma_marius

  • Mesaje scrise: 838
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2003 y17dt isuzu
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Apr 2006

  • Mesaj Privat
constanta 2 lei/h - unde e loc liber e parcare cu plata tul in denie pe nazistu de mazare
mamaia - stiti si voi nu vreau polemici , nici constantenilor nu le convine ca banii cotizati de restu tarii acolo cica se duc in mamaia deci eu nu stiu ca , constanta e fara statiune de ceva ani, nu ma duc deloc doar daca imi vin rude sa ii scap de bariera....
  • raducu ion

  • Mesaje scrise: 419
  • Locatie: Arges
  • Masina: Meriva 2004 Z16 xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Oct 2006

  • Mesaj Privat
Pitesti -1RON ora se plateste la aparat sau la fetele care pazesc parcarea
  • G_S_C

  • Mesaje scrise: 817
  • Locatie: Prahova
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
G_S_C a scris:Ploiesti: toate parcarile sunt ale primariei, 1.5lei/h, in afara de astea, in centru, in spatele mall-ului winmarkt, este o parcare etajata cu vreo 300 de locuri de parcare care percepe un tarif de 3lei/h. La intrare are o tabela electronica care arata nr de locuri libere, de la deschidere, de vreo 3 ani si pana azi, nu am vazut sa scada acel nr de locuri libere sub 220, si asta in perioada de sarbatori.


Update: Ploiesti, toate parcarile 2ron/h, s-au montat aparate de taxat automate, nu se poate parca mai nicaieri fara sa platesti, semnul cu oprirea interzisa troneaza pe toti stalpii.
Primaria a ''confiscat'' o strada (cea dintre palatul culturii si palatul administrativ) a montat bariere, si parcheaza doar ''domniile'' lor acolo, fara taxa bineinteles, (dupa ora 16 cand pleaca ''jmecherii'' de la servici, parcarea ''lor'' se goleste, si ar putea parca si alte masini, dar e pazita strasnic de vasnicii comunitari, timp in care e goala goluta) , in timp ce muritorii de rand ne calcam in picioare ptr un loc de parcare fie el si platit. Evil or Very Mad
Rusine!
Skip ads

  • aco_008

  • Mesaje scrise: 4,239
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2004 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Update pt ploiesti: parcare la UPG: 2 lei pt fiecare intrare. Nesimtitii.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR