Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • Tiby

  • Mesaje scrise: 147
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Salutare desi sunt Corsar as dorisa cumpar o Astra din Gremania.Sa cumpar sau nu Am si eu nevoe de niste argumente.Sper caz nu s-a mai discutat acest subiect.MA gandeam la Astra G 2002-2005 1.7...

Mersi!
Skip ads

  • dyzzy

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Mai si intrebi?
Scoate banu' si ia masina...ce mai stai?
Eu sunt FOARTE multumit de masina din semnatura.Are cam tot ce vrei, si ofera cam tot ce vrei de la ea...
Numai bine.
  • vladutzz

  • Mesaje scrise: 185
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2003 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Sunt fan Opel, si fan Astra G.
Insa de curand s`a ivit o portita pt "reinoirea" parcului personal, si`o vand ! https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=25389
Cat a fost la mine, ai cuvantul meu de onoare ca am fost cel mai fericit om.
Niciodata nu m`am plans de ea, nu mi`a batut, n`a troncanit, nimic.
Consumabilele sun ff ieftine(ca toate opelurile de altfel) iar raportul calitate/pret este mai mult decat convenabil.
parerea mea, e ca merita.am cautat masina personala 2(doua) uni pana s`o gasesc..dar crede`ma pe cuvant, s`a meritat fiercare noapte nedormita.
Asta te sfatuiesc si pe tine. Ia, calculeaza, trage linii, fa adunari, scaderi, si vezi cum iese. Nu se merita sa te arunci la ceva ce gasesti de ocazie, si nu stii ce hram poarta. O masina o cumperi odata la 2 ani probabil, sau la 5...sau la 10. Nu este un lucru pe care`l cumperi zilnic, si nici suma nu e de aruncat pe usa afara....
Mie sincer, nu`mi pare rau nici o secunda pt G`ul care`l detin.
Sa fie`ntr`un ceas bun ! spor la ales
ps. arunca un ochi si la a mea...poate...cine stie Laughing
  • criss_slc

  • Mesaje scrise: 316
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Anul trecut am trait un paradox. Cred ca am fost singurul angajat al firmei caruia i-a venit sa planga de ciuda cand mi-au fost inmanate cheile masinii de serviciu. Cum sa trec eu de pe Albuta personala (din semnatura) pe un amarat de Logan? Sad . Am fost si sunt extrem de incantat de masina mea. Chiar daca am avut probleme cu ea (unele chiar majore, gen calculator de injectie dus), rezolvarile au fost simple si ieftine (aproape de 20 de ori mai ieftin decat imi cerea service-ul DiBas). Asa cum spunea si Vladutzz e foarte important sa cantaresti bine inainte sa platesti. Daca ai trecut cu bine de faza asta .... cu siguranta vei fi unul din cei care zambesc la volan (asta inainte sa te enerveze traficul Very Happy)
Skip ads

  • fnf bogdan fnf

  • Mesaje scrise: 452
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Sfatul meu este daca ai un prieten cu Astra G sa il rogi sa te lase sa mergi un pic cu ea si apoi posteaza impresia pe care ti-a lasat-o !
  • florin71

  • Mesaje scrise: 692
  • Locatie: Maramures
  • Masina: Astra 2004 1,7cdti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Posed de circa un an , un Opel Astra G1,7 CDTI, fabricat in anul 2004, si sunt foarte multumit de acest autoturism.
Fata de Corsa, Astra este mai mare, deci iti ofera mai mult spatiu.
Opteaza pentru motorizarea 1,7 CDTI, avand norma de poluare Euro 4.Nu iti cumpara vechea motorizare 1,7 DTI care are norma Euro 3 iar motorul este de conceptie mai veche.
Orienteaza-te spre o masina care nu a fost implicata in accidente, chiar daca este mai ieftina masina care a suferit tamponari, pentru ca acest gen de masina nu prezinta siguranta.Este ca si un om care a suferit foarte multe fracturi si operatii. La eforturi fizice este posibil sa cedeze din nou organismul.Si incearca sa o cumperi cu km cati mai putin rulati.
In ceea ce priveste piesele ieftine, aici este discutabil.Poate ca piesele contrafacute sunt ieftine, dar personal prefer cele originale pt care ai garantie si te tin de 3 ori mai mult .La piese originale , preturile sunt apropiate la reprezentante, de alte marci , cum ar fi Ford sau Renault.Anul trecut am verificat asta, deoarece si eu credeam ca de departe, piesele de Opel sunt cele mai ieftine, polemizand chiar cu unii posesori de Ford si Renault, dar nu este chiar asta.Ma refer la cele originale.
Incearca sa iti gasesti tu masina pe net, sa nu mai plateste in plus la altii pentru asta, ci eventual doar faptul ca ti-o aduc acasa.
Iti doresc multa bafta in aceasta achizitie.
  • BUF

  • Mesaje scrise: 137
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Feb 2008

  • Mesaj Privat
ASTRA ASTRA ASTRA ASTRA ASTRA ASTRA!
  • Tiby

  • Mesaje scrise: 147
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Mersi mult de sfaturi.Inca fac calcule..calcule...As vrea sa gasesc ceva pana in 7000 euro cu tot cu transport...
Am intelec ca la 1.7 e problema cu calculatoarele montate pe motor dar rare cazuri sa cada..Inca vad.Mersi.O sa postez cum se conduce o astra si pareri.
  • criss_slc

  • Mesaje scrise: 316
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Tiby a scris:
Am intelec ca la 1.7 e problema cu calculatoarele montate pe motor dar rare cazuri sa cada...


Aici nu ai inteles bine. Corect este: rare cazuri sa nu cada. Daca o sa cauti pe forum o sa vezi ca este o defectiune uzuala, dar care se rezolva usor si destul de ieftin.
  • opel676

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Astra=cea mai buna pentru romania
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR