Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • andrei0481

  • Mesaje scrise: 126
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 a17dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Salutare la toata lumea,as avea nevoie de putin ajutor...Ieri am cumparat niste parchet laminat si evident nu incapea in portbagaj decat cu spatarul de la bancheta lasat.De fapt sa va explic:pe locul din dreapta spate am lasat spatarul banchetei in jos,dupa ce am scos tetiera,dar nu am ridicat partea de jos(sezutul) sau cum s-o zice,am incarcat parchetul si dupa ce l-am scos,din cauza greutatii,spatarul s-a "lipit" de sezut si acum nu reusesc sa-l mai ridic.Efectiv e blocat,parca il tine ceva "lipit" de sezut.Am tras de el in toate directiile dar nu il mai pot ridica,pentru a-l aduce la pozitia initiala,adica vertical.Are cineva vreo idee?M-am uitat in manual unde ma invata sa ridic mai intai sezutul si apoi sa culc spatarul dar eu nu am facut asa,greseala mea.Daca e cineva pe aici care a mai patit asemenea lucru...need some help please
  • andrei0481

  • Mesaje scrise: 126
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 a17dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Gata, am rezolvat problema,am fost la un service si banal evident....se apasa pe spatar si in acelasi timp se apasa pe acelasi buton cu care il lasi jos,doar ca trebuie apasat temeinic.
  • andrei0481

  • Mesaje scrise: 126
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 a17dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Topicul poate fi inchis sau daca considerati informatia utila il puteti lasa!
  • livcro

  • Mesaje scrise: 4,539
  • Locatie: SIBIU-RM. VALCEA
  • Masina: Grandland X 2018 D20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Bine ca ai rezolvat...si eu m-am chinuit ceva pana am aflat: ca sa ridici spatarul rabatat, trebuie sa apesi si butonul de rabatare. Smile. Nu poti sa zici ca nu e o evolutie, inainte nu se bloca spatarul si daca rulai cu el rabatat aveai fabrica de greiarasi
  • andrei0481

  • Mesaje scrise: 126
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 a17dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Mda,ai dreptate,dar pacat totusi ca in manualul de utilizare nu s-au obosit sa explice...
Dehhh,asta e...
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR