Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • bebe2284

  • Mesaje scrise: 79
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 z14xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Oct 2007

  • Mesaj Privat
de cand am cumparat masina (6 luni) de fiecare data cand plecam de pe loc, dupa o distanta de maxim 10 metri se auzea un zgomot ca de motoras care invarte in gol...si se simteau vibratii si in pedala de acceleratie. m-am gandit ca e ceva normal ca intra in functiune toate pompele si mecanismele motorului (nu ma pricep deloc la mecanica). problema e alta. astazi cand vroiam sa parchez mi s-a infranat masina brusc fara sa calc frana si cand dadeam cu spatele imi scartaia volanul groaznic si motorul dadea semne de oprire si mergea infundat plus un zgomot ciudat de sub capota ceea ce ma face sa cred ca e ceva grav mai ales ca motorul abia se aude. oare sa fie de la pompa de servodirectie? la virajul pe loc nu se simte diferenta, merge la fel de usor numai ca scartaie destul de tare. daca ati patit-o si voi astept o parere sau un sfat pana ajung cu ea la service in weekend.
Skip ads

  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Cam la ce masina se intampla asta?
Probabil pompa servo infundata sau rulmenti pompei fac figuri. Pierde ulei servo?
  • bebe2284

  • Mesaje scrise: 79
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 z14xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Oct 2007

  • Mesaj Privat
asta se intampla la un astra g din 2002. m-am uitat si nu pierde nimic la servo. totusi nu stiu ce are
  • bebe2284

  • Mesaje scrise: 79
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 z14xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Oct 2007

  • Mesaj Privat
problema servo rezolvata. oricum nu prea s-a inghesuit lumea sa imi dea vreun raspuns. Very Happy
Skip ads

  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Pai spune cum ai rezolvat!
  • fan_florea

  • Mesaje scrise: 627
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2001 Y17 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Da ar fi util daca ne-ai spune si noua cum ai rezolvat problema .Daca nu ti-a raspuns nimeni inseamna ca nu au stiut sa te sfatuiasca nu ca nu au vrut .Frumos ar fi totusi sa ne spui ca poate nu esti singurul in situatia asta
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR