Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • rapiduletul

  • Mesaje scrise: 141
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 2000
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Am deschis acest topic pentru a vedea daca sunt si pescari printre noi.Poate facem o intalnire a pescarilor de pe forum, si posesori de Opel evident.Rog pe cei care sunt si pescari sa se anunte aici.Sper sa nu fi gresit locul in care am deschis topic ... daca da, rog administratorii sa-l stearga.Multumesc
Skip ads

  • marius radu

  • Mesaje scrise: 429
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2004

  • Mesaj Privat
m-am cam lasat in ultima perioada... se umbla la apa, taxe uriase pt 3 cozi de platica, momeala de balamuc de nu mai stii ce vrea pestele. intr-o zi o sa dau cu friptura de vita la gratar stropita cu suc pelete... catch & release, aici nu e voie sa... ca e pt. concurs, bla bla bla. m-am saturat! mai bine ma duc la mogosoaia cu un camion de mamaliga si-l rastorn in balta. macar asa am sanse sa prind carasu' lu' peste... Smile
  • roBERT

  • Mesaje scrise: 1,724
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Buna initiativa, eu nu sunt un pescar in adevaratul sens al cuvantului, dar imi place sa dau la peste(sau cu trestia-n balta)
Am mers destul de mult in anii trecuti prin tara si am vazut o gramada de locuri pitoresti ideale pentru o partida de pescuit, poate se geseste un impatimit pe aici pe forum sa ne indrume si pe noi, ca pe aici prin zona Buc. este dezastru 500 de k pentru o zi de pescuit...
  • Corvin

  • Mesaje scrise: 193
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Mar 2005

  • Mesaj Privat
Subsciu initiativei de infiintare a clubului Opelistii-pesacdorii.
Sunt de ambele ...Razz

Corvin
Skip ads

  • Jacks

  • Mesaje scrise: 175
  • Locatie: Oradea
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Mai 2005

  • Mesaj Privat
de Petrachioaia sau Maiineasca ce ziceti? balti faine dar numai crap, rapitori nu. Ajung si eu in Bucuresti ptr. o luna si jumate cred. evident dupa chestia cu Branu.
  • rapiduletul

  • Mesaje scrise: 141
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 2000
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jun 2005

  • Mesaj Privat
De Petrachioaia am auzit, au peste frumos acolo, de cealalta insa nu.Am mai auzit insa si de Gogosaru-Draghiceanca, se pare ca rupe gura targului...Mai fac cercetari, eventual o vizita acolo si dupa aceea concluzionez.Si nu e departe, aprox 100 km din Bucuresti...
  • Corvin

  • Mesaje scrise: 193
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Mar 2005

  • Mesaj Privat
N-am auzit in viata mea. Eu sunt fan Sarulesti, dar anul asta nu am ajuns. Merg pe mana voastra


Corvin
  • Jacks

  • Mesaje scrise: 175
  • Locatie: Oradea
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Mai 2005

  • Mesaj Privat
bine dar ce facem cu roBERT....am inteles ca omul e periculos si rupe tot pe ce pune mana Sad
Skip ads

  • roBERT

  • Mesaje scrise: 1,724
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mai 2004

  • Mesaj Privat
He he
Cu undita nu ma intreceti Smile la lanseta insa Sad sa nu imi stati prin preajma Smile
  • rapiduletul

  • Mesaje scrise: 141
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 2000
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jun 2005

  • Mesaj Privat
bine dar ce facem cu roBERT....am inteles ca omul e periculos si rupe tot pe ce pune mana



Smile sa inteleg ca daca este un singur peste in balta el il prinde .... Smile
  • dor

  • Mesaje scrise: 36
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Mai 2005

  • Mesaj Privat
vad ca , cam toti sunteti din bucuresti
cum eu sunt din braila, v-as face o invitatie aici si sa incercam sa facem o zi de pescuit cum numai in insula brailei se poate face.
acum depinde de ce va doriti.
putem veni toti cu sotiile( prietenele) lasam masinile pe malul dunarii, ne urcam pe un vaporas si facem si o plimbare de agrement. fetele se pot distra copios facand plaja, inotand etc, iar noi putem pescui cat dorim ( nu neaparat sa prindem si peste )
daca v-ar tenta, stiti unde ma gasiti
  • roBERT

  • Mesaje scrise: 1,724
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Super, ideea mai ales ca nici nu este foarte departe de Bucuresti
Skip ads

  • rapiduletul

  • Mesaje scrise: 141
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 2000
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Subscriu, numai ca, inainte ar trebui cineva sa verifice vremea .... sa nu ne trezim ca pescuim ceva berica prin baruri Very Happy , desi nu ar fi chiar deranjant Wink
  • Jacks

  • Mesaje scrise: 175
  • Locatie: Oradea
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Mai 2005

  • Mesaj Privat
gata ma bag si eu chiar daca vin din oradea. am mai pescuit in Braila pe canalul care iese de la CET. rezultatul ? vre-o 7-8 kg de somotei
  • roBERT

  • Mesaje scrise: 1,724
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Eu ar trebui sa prind mai mult, la undita, nu Smile
Ramane stabilit deci, cand se vor strange destui oameni Braila va fi locatia, am inteles ca perioada aceasta nu este tocmai propice pentru pescuit, voi ce stiti?
  • rapiduletul

  • Mesaje scrise: 141
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 2000
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jun 2005

  • Mesaj Privat
@roBERT, daca te referi la vreme ... din pacate asa e.Pentru solunar si alte chestii nu strica un ochi aruncat si pe www.pescuitul.ro (nu fac reclama, doar ca am gasit solunar acolo Rolling Eyes ). Sunt nerabdator, mai ales ca de peste doua luni (de cand am ramas impotmolit) nu mi-a mai ars de pescuit.
  • Jacks

  • Mesaje scrise: 175
  • Locatie: Oradea
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Mai 2005

  • Mesaj Privat
am inteles ca la inceputul lui august se vor mai linisti.....apele. eu voi fi in bucuresti, deci vom vorbi la tel.
  • livcro

  • Mesaje scrise: 4,541
  • Locatie: SIBIU-RM. VALCEA
  • Masina: Grandland X 2018 D20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2005

  • Mesaj Privat
eu am coleg bolnav rau cu pestele...dak si-a luat omul barca cu motor de 50hp anu asta...inca n-am reusit sa-l imbolnavesc cum treba de net...el a incercat cu pescuitul da nu a prea reusit-in ce ma priveste...il pun la curent si poate il 'nadim'...e bun si pt club pen ca a avut vreo 4-5 opeluri de la kadett, ascona, vectra, astra si s-a tot lovit de una alta...mai vb
  • rapiduletul

  • Mesaje scrise: 141
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 2000
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Intre 01.09 si 18.09 sunt in concediu.In prima saptamana intentionez sa merg prin Moldova,nu am fost nici o data si vreau sa vad manastirile si ce mai e pe acolo.In al doilea interval, adica 12-18.09 as vrea sa merg la pescuit.Mai este valabila oferta de la Braila ? Se mai baga cineva ? Anuntati aici sau pe YM : rapiduletg.Poate facem o echipa si mergem la Braila sau in alta parte, daca aveti alta propunere...
  • livcro

  • Mesaje scrise: 4,541
  • Locatie: SIBIU-RM. VALCEA
  • Masina: Grandland X 2018 D20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Dintre manastiri nu rata Agapia- a fost pictata in totalitate de Grigorescu, Putna-o sa te impresioneze prin maiestuozitate-facuta din piatra, aflata in restaurare, viziteaza osuarul-un beci plin cu craniile calugarilor care au trait in manastire, in fata ei este o biblioteca cu arhitectura deosebita, in drum spre Putna te poti abate pe la Humulesti la casa memoriala Ion Creanga.
Poate ar trebui infiintat un forum cu descrieri ale calatoriilor, cu trasee, puncte ce nu trebuie ratate, locuri de popas, imartiri pe etape (zile) etc...avem o tara extraordinara, mirifica...si una doua alergam sa umflam bugetul grecilor sau turcilor
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR