Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • S3rG3nt

  • Mesaje scrise: 509
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2002 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2008

  • Mesaj Privat
pe 07.05.2012 am facut un drum Galati-Constanta..si am ramas stupefiat...de la Viziru spre Gura Ialomitei mergi vreo 20 km de asfalt cat de cat bun...chiar daca mai dai de cate un animal sau o turma pe asfalt...dar...apoi e dezastru...cum zicea un coleg mai sus..drumul este format doar din piatra batatorita si atat....si nu e asta surpriza..dar mai vine cate o Dacie sau tir pe contrasens cu viteza care iti improasca bordurile direct in masina ta....este ingrozitor!
Skip ads

  • Nirolf1986

  • Mesaje scrise: 940
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Sep 2010

  • Mesaj Privat
stie cineva cum e drumul Alba Iulia - Medias - Tarnaveni - Tg. Mures ?
  • aco_008

  • Mesaje scrise: 4,239
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2004 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Medias-Tarnaveni-Tg.mures e foarte rau.
Iti recomand sa o iei Medias-Sighisoara-Mures, e mult mai bun, desi ai de mers vreo 40km in plus. Ai insa grija la groapa de care am scris cu 2 posturi mai sus.
  • Nirolf1986

  • Mesaje scrise: 940
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Ar mai fi varianta Alba Iulia - Tg. Mures prin Campia Turzii... mai bine sau mai rau? Neutral
Skip ads

  • aco_008

  • Mesaje scrise: 4,239
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2004 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Nu cunosc, insa orice varianta ai alege fereste-te de cea propusa de tine initial.
  • Nirolf1986

  • Mesaje scrise: 940
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Sep 2010

  • Mesaj Privat
ok. mersi Smile
  • victor_n

  • Mesaje scrise: 983
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2008

  • Mesaj Privat
S3rG3nt a scris:pe 07.05.2012 am facut un drum Galati-Constanta..si am ramas stupefiat...de la Viziru spre Gura Ialomitei mergi vreo 20 km de asfalt cat de cat bun...chiar daca mai dai de cate un animal sau o turma pe asfalt...dar...apoi e dezastru...cum zicea un coleg mai sus..drumul este format doar din piatra batatorita si atat....si nu e asta surpriza..dar mai vine cate o Dacie sau tir pe contrasens cu viteza care iti improasca bordurile direct in masina ta....este ingrozitor!


Apo eu am spus Smile)
  • cj79raa

  • Mesaje scrise: 1,027
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2005 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2009

  • Mesaj Privat
Nirolf1986 a scris:Ar mai fi varianta Alba Iulia - Tg. Mures prin Campia Turzii... mai bine sau mai rau? Neutral

Mult mai bine. Ai posibilitatea chiar sa faci dreapta in Unirea si iesi fix intre Campia Turzii si Ludus, scutind astfel ~30 km pana in Turda si inapoi. Drumul super OK.
Poate s-a mai scris, dar nu m-am uitat, se poate ajunge pe litoral folosind A2 pana in Constanta?
Multumesc.
Skip ads

  • victor_n

  • Mesaje scrise: 983
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Nu , poate prin 2030 , momentan se iese la Cernavoda undeva la Basarabi se face catre autostrada care te va duce la intrarea in loc Agigea . Daca vrei sa mergi in Mamaia tine drumul normal si ai 2 variante : 1 . La vreo 5 km de Medgidia se face un drum catre Cuza Voda care te va scoate la Mihail Kogalniceanu si de acolo drum 4 benzi pana la primul sens giratoriu unde faci stanga catre Lumina - Navodari -Mamaia .
2 . Varianta drumului judetean 228 care te va scoate catre E 60 tot inainte de sensul giratoriu de care spuneam mai sus .

In caz de aglomeratie extrema ( stim cu toti cum se face drumul vara ) ai o varianta foarta buna de care nu stie multa lume . Cernavoda ( prin oras) Seimeni DJ 223 Silistea DJ 224 Tortoman cu iesirea exact la sensul giratoriu de la Medgidia si dupa varianta 1 de mai sus Cuza Voda .

Daca vrei sa ajungi la Statiunile din Sud si este maxim de sezon mai bine o iei pe Calarasi Ostrov Adamclisi dupa intri pe 391 A catre Negru-Voda -Mangalia . Stiu ca pare lung dar este un drum superb ( aproape reabilitat in totalitate) si mai ales nu stai ore intregi in trafic . Succes si vacanta placuta .
  • Nirolf1986

  • Mesaje scrise: 940
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Sep 2010

  • Mesaj Privat
cj79raa a scris:
Nirolf1986 a scris:Ar mai fi varianta Alba Iulia - Tg. Mures prin Campia Turzii... mai bine sau mai rau? Neutral

Ai posibilitatea chiar sa faci dreapta in Unirea si iesi fix intre Campia Turzii si Ludus, scutind astfel ~30 km pana in Turda si inapoi. Drumul super OK.


Pe aici am venit la intoarcere. Cred ca e cea mai buna varianta. Smile
  • alexi

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie: Mures
  • Masina: Astra 2000 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Stie cineva cum e drumul intre Sighisoara si Fagaras prin Agnita ?
Sau varianta Sighisoara Hoghiz Sercaia Fagaras e mai buna?
  • aco_008

  • Mesaje scrise: 4,239
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2004 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2008

  • Mesaj Privat
E foarte prost drumul prin Agnita, pe partea cealalta nu cunosc.
Skip ads

  • alexi

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie: Mures
  • Masina: Astra 2000 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jul 2007

  • Mesaj Privat
nici un coleg nu a fost din Hoghiz in Sercaia ?
cei 24 km sunt de cosmar ?
  • addy2002

  • Mesaje scrise: 52
  • Locatie: Timis
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jan 2012

  • Mesaj Privat
Cum mai e drumul Rm. Valcea - Curtea de Arges - Campulung?
  • Thor_

  • Mesaje scrise: 118
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Corsa 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jan 2011

  • Mesaj Privat
Drumul Baile Herculane- Tg Jiu- Rm. Valcea in ce stare se prezinta? Merci
  • addy2002

  • Mesaje scrise: 52
  • Locatie: Timis
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jan 2012

  • Mesaj Privat
addy2002 a scris:Cum mai e drumul Rm. Valcea - Curtea de Arges - Campulung?

nu stie nimeni? anul trecut era praf. au mai facut ceva?
  • babuliu

  • Mesaje scrise: 526
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1998 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jul 2008

  • Mesaj Privat
Salutare tuturor !

Ma adresez celor ce frecventeaza mai des sau celor care au facut recent ruta Bucovina - Maramures. In perioada 5-8 iulie vreau sa merg o fuga in Maramu' si nu stiu ce ruta sa aleg (dpdv al starii drumului)

Ruta 1 : Iasi - Gura Humorului - Campulung M. - Iacobeni - Borsa (din Iacobeni pe DN 18 care am inteles ca intra din vara asta in reabilitare si ca e foarte prost in prezent - asta din ce-am citit prin presa locala)
Ruta 2 : Iasi - Vatra Dornei - Bistrita - Nasaud - Moisei - Borsa (din Bistrita pe DN 17C despre care nu stiu nimic)

Intrebarea mea, scurta si la obiect este urmatoarea : se merita sa ocolesc prin Bistrita pe DN 17C sau nu?
Eventual daca aveti alte rute ocolitoare (ptr cei ce stau in zona si cunosc starea altor categorii de drum), sunt deschis la sugestii.

Va multumesc tuturor !
  • rovid

  • Mesaje scrise: 47
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Vectra 1997 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Nov 2009

  • Mesaj Privat
Varianta 1 esta cam ....nasoala(am fost recent ),recomand varianta 2.
  • EL-GABRY

  • Mesaje scrise: 1,477
  • Locatie: Neamt
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jul 2009

  • Mesaj Privat
Cel mai prost drum pe care am mers in ultimul timp este portiunea Braila - Tandarei. Gauri imense in beton, unele nu ai cum sa le eviti, am regretat enorm ca am mers pe acolo (nu am vrut sa trecem cu bacul de la Braila la Smardan, am zis sa mergem pe pod pe la Harsova. Cand am vrut sa facem stanga la Viziru... drum blocat. Am mers inainte spre Slobozia si am mers pe acel drum infect, pana in Tandarei, apoi Fetesti, apoi A2 pe la Cernavoda).
Si fara suparare pentru colegii din zona Ialomita, ca nu e vina lor doar... urata zona, pe cuvant! Opinia mea.
  • dstefan

  • Mesaje scrise: 410
  • Locatie: Satu Mare
  • Masina: Zafira 2007 z16xe1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Mar 2009

  • Mesaj Privat
babuliu a scris:Salutare tuturor !

Ma adresez celor ce frecventeaza mai des sau celor care au facut recent ruta Bucovina - Maramures. In perioada 5-8 iulie vreau sa merg o fuga in Maramu' si nu stiu ce ruta sa aleg (dpdv al starii drumului)

Ruta 1 : Iasi - Gura Humorului - Campulung M. - Iacobeni - Borsa (din Iacobeni pe DN 18 care am inteles ca intra din vara asta in reabilitare si ca e foarte prost in prezent - asta din ce-am citit prin presa locala)
Ruta 2 : Iasi - Vatra Dornei - Bistrita - Nasaud - Moisei - Borsa (din Bistrita pe DN 17C despre care nu stiu nimic)

Intrebarea mea, scurta si la obiect este urmatoarea : se merita sa ocolesc prin Bistrita pe DN 17C sau nu?
Eventual daca aveti alte rute ocolitoare (ptr cei ce stau in zona si cunosc starea altor categorii de drum), sunt deschis la sugestii.

Va multumesc tuturor !


Varianta 1 nu o recomand, drumul e rau.
Varianta 2 nu am fost, dar as recomanda o a treia varianta, pe care am fost in mai cand mers la Durau: de la Bistrita vii prin Dej pana la Baia Mare. Intre Reghin si Bistrita e un pic mai rau, dar se circula bine; iar o portiune dinspre Dej pana aproape de Somcuta Mare era in reabilitare (poate de atunci au terminat) dar si aici se merge chiar bine de tot (asfalt nou). Acuma depinde in parte a Maramuresului vrei sa ajungi...
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR