Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • cata

  • Mesaje scrise: 292
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jun 2007

  • Mesaj Privat
De citeva luni de zile am observat in unele zone ale Bucurestiului mai multe , Opeluri in diferite stare de degradare . Crying or Very sad Problema este ca in urma cu citeva luni unele din ele erau in perfecta stare , si au ajuns un fel de magazin ambulant si bineinteles gratuit pt oricine este in zona. Ma intreb daca nu cumva aceste masini au fost furate si abandonate in locul respectiv fara stirea proprietarilor.

Ca exemplu : 1 Opel kadett 1.6 benzina , a aparut in buna stare pe o strada din regie pe linga fabrica Spicul ,era inmatriculat si avea si numere dar nu le mai retin .In decurs de doua luni s afurat tot ce se putea de pe el inclusiv suspensii si motor , oricum cind a ajuns o epava a disparut.
2 Opel ascona alb benzina aer cond servo trapa etc .stationeaza pe Calea Grivitei de jumatate de an . A disparut cam tot ce se putea lua usor de pe el , inclusiv chiulasa ,au mai ramas rotile si in curind o sa dispara cu totul
3 Opel Monza GSE .acesta este mai complet dar am vazut cum niste indivizi dubiosi incercau sa forteze usile , deci nu stiu cat mai rezista .Este in zona Iancului .
4 Opel record berlina benzina 82 ,83 pare parasit nu are numere arata mai bine acum 6 luni , acum are distrus interiorul sa furat tot ce s a putut la motor mai are electromotorul ,aviz amatorilor Smile
5 Opel Rekord caravan , nu are numere arata complet ,in zona Favorit , sa vedem cit rezista
Skip ads

  • BAZGANM

  • Mesaje scrise: 630
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Feb 2006

  • Mesaj Privat
completez si eu opel astra bertone pe racovita fara bari si prafuit
  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Ala de la Favorit rezista de luni bune.


Si masina mea este abandonata prin parcare. Adica n-am verificat daca mai este acolo. Smile
  • vlazduhu

  • Mesaje scrise: 156
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1998 X18XE1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jun 2006

  • Mesaj Privat
foarte util topicul, mai ales acum cand mi s-a furat un Opel Astra G argintiu (5 usi) neinmatriculat. Asta s-a intamplat vineri, dupa spusele vecinilor, care au vazut toata operatiunea, crezand ca eu am venit cu platforma sa imi iau masina. Acum nu poti sa-i condamni, mai ales ca e vorba de niste vecini foarte batrani iar cei care au venit au facut-o in mijlocul zilei, deci nu iti inchipui ca poate cineva sa fure chiar asa. Am incercat la ADP crezand ca ei au ridicat-o (masina statuse in acelasi loc ceva vreme si se pusese praf pe ea, deci m-am gandit ca ei au ridicat-o fie pentru ca au crezut-o abandonata, fie pentru ca vreun vecin i- a sesizat) dar mi-au zis ca nu au fost ei. Drept pentru care am declarat-o furata la politie, dar stiu ca nu sunt sanse sa se mai gaseasca in cazul in care e furata. In orice caz, vroiam sa atrag atentia asupra felului in care au ajuns sa fure, dup-amiaza, cu platforma cu tot cu macara... Shocked
Skip ads

  • danger85

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Rekord 1982
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2008

  • Mesaj Privat
salutare tuturor, poate ati mai auzit ceea ce vreau sa va spun si eu: miam parasit masina 1 opel rekord 1.9 la un nene in garaj gandindu-ma sal dezmembrez, dar ma rog mau sunat o gramada de oameni sami spuna sa nu fac greseala asta deoarece este o masina cu traditie si istorie in lume.
bine sa zicem ca mam razgadit dar acum am alte probleme vreau sa reconditionez masina si nu stiu de unde as putea sami procur pisele necesare! Sad
am nevoie de 1 carburator lucru greu de gasit pt mine deoarece nu am reusit sa gasesc unul care sa mearga bn ba ii lipsea ceva ori nu se potrivea!
in speranta ca ma veti ajuta cu cateva sfaturi pt ami reconditiona opelu' ast mesale dvs pe site . cu stima si respect
danger85[ marius] Smile
  • U R S U

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Calibra 1991 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jul 2008

  • Mesaj Privat
Cumva, ati vazut pe undeva, un Opel Monza 2.8s 1979, B 71 AND, acum este culoarea rosu. L-am vandut in urma cu 10,5 ani fara a perfecta actele si nu mai reusesc sa dau de masina!
Am inteles ca ar fi in zona Rahova?!

Mersi,
URSU
  • U R S U

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Calibra 1991 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jul 2008

  • Mesaj Privat
Pardon! ... revin cu o rectificare: CAUT posesorul sau masina Opel Monza 2.8s, 1979, numar de inmatriculare B 71 ADN, pe care am dat-o unui prieten acum 11 ani si a disparut masina cam de atunci, vanduta cu hartie de mana. Am inteles ca masina ar fi rsie acum, dar nu mai stiu nimiic de ea! Va rog sa ma ajutati cu informatii pentru ca vreau sa o radiez.

Mutumesc,
Silviu "URSU"
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR