Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  • Kosti87

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Sep 2013

  • Mesaj Privat
Salutare la toata lumea am si eu o problema . . . vreau sa pun lumini la picioare la conducator si pasagerul din dreapa dar nu stiu cum pot face legatura ca sa se aprinda numai cand deschid usa sau vreau sa aprin eu lumine.
Va multumesc anticipat si am sa astept ajutorul vostru
  • luciferus2002

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Italia
  • Masina: Vectra 2001 Y16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2013

  • Mesaj Privat
Salut Kosti eu mi-am pus lumini la picioare atat in fata cat si in spate si in plus si pe portiere. cele de la picioare le-am legat la becul de la bricheta si am pus si intrerupator deci pot sa le aprind/sting cand vreau eu( functioneaza doar cu contactul pus), iar cele de pe portiere se aprind doar cand deschid una dintre portiere. trebuie sa te legi la butonul de la portiera, dar acolo ai doar minus, plusul tre sa il iei din alta parte. eu m-am legat cu plusul la becul de la torpedo ptr ca acolo ai curent si fara contact pus. acum depinde de tine cum si cand vrei sa se aprinda luminile. spor la treaba si sper ca o sa-ti fie de folos. poti vedea poze in garajul meu.
  • claudiu-cld

  • Mesaje scrise: 6,566
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2000 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Sep 2006

  • Mesaj Privat
sau poti sa legi lumina de la picioare la plafoniera si ele se vor aprinde cand deschizi usile sau aprinzi tu lumina in interior
iar pe usi eu am legat + si - la geamurile elctrice cu trecere a plusului prin buton pus suplimentar pe usa ,ca sa se aprinda doar usa care se deschide.tutorial montare lumini
  • Kosti87

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Sep 2013

  • Mesaj Privat
Multumesc pt ajutor. . . .inca o intrebare. . . .. am pus pe masina un casetofon sony si cand scot cheia din contact pierde toata memoria ce pot face ca sa nu mai piarda
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
sa dai cu praf de cautare
trebuiesc inversate niste fire.
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR