Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B
  • csm
  • OP
  • 6 mesaje
  • din 07 Jan 2008
  • Vectra 2001 Z16XE
  • Cluj
  • csm

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Salut! Ma mandresc si eu cu un opel vectra b 1.6 din 2001 si dupa cumparare am observat ca s-a umblat la oglinda stanga. Carcasa oglinzii e lipita cu ceva de chestia aia neagra de la geam. Nu stiu dc a fost lipita pt ca carcasa e intreaga. Oare e posibil sa nu m-ai stea in articulatie deoarece am inteles ca la o lovitura (ex. in caz de un pieton) ar trebui sa sara din loc? E crapata si portiunea din plastic ce leaga coltul capotei de oglinda si stie cineva cum se poate schimba? Si stie cineva daca mi-as putea repara pe casco daca spun ca l-am gasit stricat in parcare si apoi l-am lipit eu?
  • robytza

  • Mesaje scrise: 1,087
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: GT 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jul 2007

  • Mesaj Privat
e simpla problema.... probabil s-au rupt sau slabit cele doua urechi superioare ale capacului de oglinda (ala vopsit in culoarea caroseriei)... se poate intampla asta si la spalatorie cand da cu jetul. capace separate nu se gasesc decat cu TOATA oglinda care o poti schimba pe casco daca-s aia de la asigurari de treaba...dar va costa in jur de 4 milioane cu tot cu vopsire deci nu cred ca are rost sa folosesti casco. si aia noua care-ti va veni nu va avea unghi mort...
  • pif

  • Mesaje scrise: 1,320
  • Locatie: Gaesti/Dambovita
  • Masina: Vectra 2001 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Nov 2004

  • Mesaj Privat
Te duci la dezmembrari si iei capacul ala de plastic il vopsesti si il pui. Nu are rost sa te complici cu casco pentru atata lucru. Si la mine se misca capacul ala mi-a cazut o teava peste el si a si crapat-o putin. Incerc sa o lipesc pe dedesupt cu pistolul de lipit si apoi ii aplic putin chit sa o intaresc.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR