Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • love4cars

  • Mesaje scrise: 1,440
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2005

  • Mesaj Privat
-Un om pentru postul de sofer in cadrul unei firme de IT.
Asta presupune o experienta cat de cat in sofat, cunoasterea cat de cat a Bucurestiului si putina organizare de sine.

-Al doilea, in cadrul aceleiasi firme, pe postul de tehnician service.
Se cer cunostinte despre Windows, probleme de Windows, Office, Mail, networking si eventual Linux dar nu neaparat.

Program de L pana V, de la 9.00 la 18.30.
Mai multe detalii la telefon sau la interviu.
Tel: 0745.083.693
Skip ads

  • kalu

  • Mesaje scrise: 438
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2004 z13dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Oct 2007

  • Mesaj Privat
se poate aranja maine un interviu?am sa sun maine dupa 11 sa vad despre ce este vb!
  • love4cars

  • Mesaje scrise: 1,440
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2005

  • Mesaj Privat
In principiu da... Aseara m-a sunat cineva de aici, nu stiu daca tu, si tot ce il interesa era salariu iar cand a fost intrebat ce stie, aproape ca nu am primit nici un raspuns.
  • kalu

  • Mesaje scrise: 438
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2004 z13dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Oct 2007

  • Mesaj Privat
nu mi-am permis sa sun aseara la ora care am trimis postul,care orikum era destul de tarzie...
Skip ads

  • lucian_v

  • Mesaje scrise: 123
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Oct 2006

  • Mesaj Privat
love4cars a scris:In principiu da... Aseara m-a sunat cineva de aici, nu stiu daca tu, si tot ce il interesa era salariu iar cand a fost intrebat ce stie, aproape ca nu am primit nici un raspuns.


Pai si cat e salariul? Ca in final in functie de asta vor si alti oameni daca sa te deranjeze sau nu...
Cool
  • Hordy

  • Mesaje scrise: 307
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Vectra 1990 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Nov 2007

  • Mesaj Privat
love4cars a scris:
-Al doilea, in cadrul aceleiasi firme, pe postul de tehnician service.
Se cer cunostinte despre Windows, probleme de Windows, Office, Mail, networking si eventual Linux dar nu neaparat.


Ghinion ca nu sunt din bucuresti ca era al meu postul :p ... windowsul nu imi pune de multa vreme probleme ... retelistica nici pe atat, depanarea pcului e floare la ureche Razz linuxul imi mai pune probleme dar nu care s nu fie rezolvate. Cunostinte operare Cpp Fox pro web design, baze de date si programare ... Hacking Twisted Evil dar aceste cunostinte trebuie bine platite Razz
  • love4cars

  • Mesaje scrise: 1,440
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2005

  • Mesaj Privat
@lucian_v Indiferent ca tu erai la telefon sau nu, iti zic ca ai pus problema gresit.
Te multumeste daca zic ca salariul este intre 1000 si 3000 ron?
Am intrebat respectiva persoana ce stie sa faca si nu a zis nimic, semn ca nu ii merita nici pe cei 1000ron.
O persoana care cunoaste de la servere la storage-uri si pana la un banal repair de windows, nu sta sa ii spui ce salariu se ofera. Spune tot ce stie si in funcrie de asta afla daca ii place sau...
@hordy In nici o firma de IT nu se platesc cunostintele de hacking sau webdesign Wink
  • lucian_v

  • Mesaje scrise: 123
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Oct 2006

  • Mesaj Privat
Nu, nu eram eu la telefon nici pe departe si se pare ca m-ai inteles gresit pentru ca sunt oameni care au cunostinte foarte multe de exemplu, experienta s.a.m.d. si evident nu va veni pentru un salariu de 1-2000 de ron...iar un interviu cu o astfel de persoana ar fi o pierdere de timp si pentru tine si pentru el
Si in plus de asta faptul ca intrebi de la inceput de salariu nu mi se pare un lucru rau...
Oricum fiecare face cum crede si daca te-am suparat cu ceva imi cer scuze, nu asta a fost intentia .

Si in plus de asta nu cred ca este normala o diferenta atat de mare intre limita inferioara si cea superiaora a salariului...inseamna ca nu stii exact ce vrei.

Dar repet, nu am vrut sa te supar, a fost doar o observatie atata tot. Si asta pentru ca eu privesc lucrurile din ambele puncete de vedere Confused
  • Hordy

  • Mesaje scrise: 307
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Vectra 1990 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Nov 2007

  • Mesaj Privat
love4cars a scris:
@hordy In nici o firma de IT nu se platesc cunostintele de hacking sau webdesign Wink


o sa iti raspund din proprie experienta .... se platesc. La o anumita firma la care si eo muncesc se plateste. e important sa spargi parola la windows a unui user care si-a uitato, asta tot hacking e. E important sa stii sa creezi pagina firmei de vanzari online si deasemenea sa asmablezi pcuri Razz
  • love4cars

  • Mesaje scrise: 1,440
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2005

  • Mesaj Privat
lucian, nu m-a deranjat nimic din postul tau.
Ia-o logic, te suna cineva si, in linii mari, ceri sa ti se spuna "nivelul" la care crede ca se afla, si cateva parti pe care e bun. Esti de acord?
Persoana respectiva nu a zic nimic, parea strict interesat de salariu.
Ca sa lamuresc problema, se cauta om si pe multi bani dar acela nu va mai asambla calculatoare, va face servere de exchange, va concepe solutii... sper ca m-am facut inteles.
Parola de win si orice alta parola de program/aplicatie/cont mail o sterg in 30 secunde, la fel si colegii mei, dar nu consider asta hack Wink
Chiar nu vrea nimeni sa se angajeze? Rolling Eyes
  • lucian_v

  • Mesaje scrise: 123
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Oct 2006

  • Mesaj Privat
Ai dreptate , oricum e foarte greu sa mai gasesti oameni pregatiti si seriosi si aici nu pun in discutie salariul ci pur si simplu pregatirea...oricine a instalat un windows se crede mare admiistrator de retea....asta e ...
Succes in gasirea oamenilor potriviti Wink
  • razvan_16i

  • Mesaje scrise: 179
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 1996 1.6 16v x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jan 2008

  • Mesaj Privat
pacat ca am ramas pieton ... m-asi fi aruncat si eu ca sofer la firma ta Sad
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR