Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • Soriniros

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 1996 X14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Un bolt de la un piston s-a largit si sunt nevoit sa schimb pistonul. Problema este ca nu gasesc la cota care-mi trebuie. Poate ma puteti ajuta. Este vorba de un OPEL ASTRA F, cu un motor de 1,4 in 16 valve tip X14XE. De la magazin mi-au adus un piston de 77,60....dar eu am nevoie de unul de 77,54. Va rog daca stiti unde as putea gasi v-as ramane recunascator. Multumesc anticipat.
  • murzick

  • Mesaje scrise: 1,007
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Soriniros, pot sa te ajut cu codurile de catalog:

  • Soriniros

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 1996 X14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Multumesc mult....dar vezi ...si aici imi spune 77,55 e cea mai mica cota...si totusi pe pistonul meu scrie 77, 54. Ma intreb daca e modificat ceva la motor....sau poate asta s-ar potrivi....o sa intreb mecanicul...
  • Gabi.B.HD

  • Mesaje scrise: 3,439
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Dacă tot te duci la el, întreabă-l dacă nu cumva trebuie să înlocuieşti toate pistoanele. Din câte ştiu eu, când se formează un set motor, pistoanele sunt cântărite pentru a avea exact aceeaşi greutate. Montând un piston care este mai greu sau mai uşor, vei avea vibraţiii în motor ceea ce va duce la accelerarea uzurilor.
  • Soriniros

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 1996 X14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Asa este, mi-a spus si el...dar incercam sa salvam niste bani...si initial iau unul (asta in situatia in care gasesc)...apoi le cantareste, iar daca diferenta e mai mare de 30g...atunci le cumpar si pe celelate Smile
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR