Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • calfianu

  • Mesaje scrise: 525
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Man, usurel ... eu am deschis acest post si sunt si eu unul contra.
Skip ads

  • Bogeyman

  • Mesaje scrise: 235
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Ascona 1985
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Nu mai dau motivele pentru care am votat contra ca iar ma apuca dracii aia rai. Prostul daca nu-i fudul...
  • octav13

  • Mesaje scrise: 2,072
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Vectra 2003 y 22 dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Nov 2006

  • Mesaj Privat
am votat DA!
"Romania este tara care poate intra in catalogul tuturor, cu locuri turistice de neuitat. Aici gasiti toate formele de relief, aici va puteti bucura de diversitatea vegetatiei si a faunei, de traditii inca netransformate in istorie. Este util sa stiti ca in Romania se poate ajunge din orice colt al lumii, cu avionul, cu masina, cu trenul sau cu vaporul."
turismul va fi promovat,un +

"Un numar de aproximativ 3500 de jurnalisti sunt asteptati la Summit-ul NATO de la Bucuresti. Pentru sprijinirea mass-media, organizatorii au pus la dispozitia jurnalistilor un program detaliat, un Media Advisory pentru ghidarea celor ce doresc sa se acrediteze la lucrarile Summit-ului, precum si o lista cu hoteluri recomandate."
astia o sa scrie o data si pt totdeauna ca, CAPITALA ROMANIEI E BUCURESTI SI NU budapesta.

" Bucurestii sunt o creatie a natiunii noastre, sunt originalitatea noastra, sunt tot ce am fost în stare sa facem...Bucuresti-ul a ajuns, ca prin proprie vitalitate, sa se impuna ca o Capitala unica asupra careia s-a revarsat grija atenta a unor mari oameni. "
nu mai fiti ranghiunosi ca nu puteti sa va deplasati cei 2km pana la servici cu masina,exista si alte mijloace.
de-abia astept sa se puna taxa de intrare in centru pt masini.
bucurestiul arata astazi datorita lui Ceausescu!daca mai ramanea 5 ani in functie,bucurestiul ar fi fost cea mai frumoasa capitala din E,era unul dintre visurile lui.
ceea ce se intampla azi in bucuresti sunt proiecte de 20 ani,care sunt incepute acum 6 ani,odata cu o oarecare stabilitate politica...
look at the brite side of events!

PEACE!

  • Sezran

  • Mesaje scrise: 1,183
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jun 2004

  • Mesaj Privat
"ranchiunosi"
"bright side"

turismul va fi promovat? ma indoiesc. tot hoteluri de 4 stele cu igrasie si fara caldura o sa avem (vezi Malibu din Mamaia), tot preturi mai mari decit in austria.

mare avantaj ca o sa scrie citiva ziaristi ca bucuresti e capitala romaniei. pui pariu ca inca vor mai scrie unii ca e budapesta sau sofia?

propune tu o solutie de inghesuire a tuturor in mijloacele de transport in comun. poate nu iti dai seama citi oameni sint. stii cum e sa stai in statie sa treaca 6 tramvaie (venite bara la bara) si sa nu poti sa te urci? asta in conditii normale, nu de otan.

2km? a dracului masina ... imi arata 10km. doi kilometri i-as fi mers pe jos.

pe linga imposibilitatea de a ajunge la munca, pune nervi, stres, cheltuieli inutile, care nu vor aduce nimic. poate vom avea doar mai multi mercenari adusi inapoi in sicriu de plumb si considerati "eroi" de cite un politician care nu are treaba.

apropo: de citeva zile niste pipite de la vodafone suna numerele de cartele si cer datele personale. o fi tot ceva legat de securitatea delegatilor otan?
Skip ads

  • octav13

  • Mesaje scrise: 2,072
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Vectra 2003 y 22 dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Nov 2006

  • Mesaj Privat
poi vezi!toti scrieti exact de ce v-a doare mai mult...aglomeratia
totul se rezuma la acest factor la care contribuie TOTI locuitorii bucurestiului+tranzitul....altceva nu va preocupa...decat aglometaratia...
vrei sa-ti spun dece nu ai putut sa urci?!din cauza ca jumatate din calatori erau babe si mosi care se plimba de dragul pomanei...din cauza ca mai incolo era unu cu gipanu care a ramas infipt intre sine,si unu cu un taxi se incapataneaza sa faca stanga prin fata tranvaiului si nimeni din sensul opus nu ii da prioritate.......
dar deja sunt off.....
de cand aglomeratia bucurestiului este E O PROBLEMA A ROMANIEI....mult mai bine se desfasura summit-ul in timisoara,tg mures....orase mult mai civilizate si curate chiar daca nu are loc nici un summit
thread-ul e de alta natura....exista si "loc de dat cu capul" in alta parte...

si?pana la urma ce ai votat?
  • Daci

  • Mesaje scrise: 1,390
  • Locatie: Arad
  • Masina: Insignia 2011 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Am votat, postez si apoi o sa citesc postarile anterioare ca sa nu am nici o influenta in parerile mele. Nu sunt din Bucuresti si tot ce am aflat despre pregatirile despre summit au fost stirile de la televizor si radio. In ziare nu am avut rabdare sa citesc. Mi se pare a fi un mare tam-tam prin care ne aratam cat de bine e la noi, cat de curat, fluidizat traficul si multe alte rusini pe le vor ascunde de ochii strainilor. Sunt niste bani aruncati in organizare pentru a ne arata ceea ce nu suntem de fapt, bani pentru o imagine falsa, ca si cum ai matura in casa si arunci mizeria sub covor, dupa pat sau dulap si ne aratam cat de curat si ordine e la noi. Cat despre ceea ce poate fi benefic pentru noi dupa summit, vom vedea. O tara cu nivelul nostru de trai nu are ce cauta in mentineri de pace in orient. Cu ce ne vom alege? Americanii iau petrol pentru a-si mentine pretul mic la carburanti. Noi? Am ridicat majoritatea preturilor peste cele din Europa. Cat despre apararea tarii, eu zic ca nu ne va invada nimeni si nici ataca. Razboaiele de acum inainte se vor tine cu arme neconventionale. Nu inteleg de ce conducerea tarii se da cu americanii, cand putem intarii relatiile cu cei din Europa cu care avem mai multe in comun. Tarile europene sunt mult mai dezvoltate, civilizate, cu economie mai stabila si cu o istorie mult mai lunga. La summit Basescu se va "incorda" in fata europenilor ca el e alaturi de Bush, adica langa cea mai mare putere a lumii. Totusi de ce il va astepta pe Bush la Constanta? De ce nu e tratat la fel ca ceilalti? Astea au fost parerile mele. Va salut pe toti!
  • Sezran

  • Mesaje scrise: 1,183
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jun 2004

  • Mesaj Privat
"va doare". e greu cu limba romana dar ne dam in barci cu otan.

am scris mai multe. nu e vorba numai de aglomeratie.
poate esti tu mafalda, dar eu nu am putut sa urc "din cauza" oamenilor care mergeau la munca sau la scoala, nu a mosilor si babelor. iar mosii si babele ce au? sa ii impuscam ca se plimba?
de la tine din teleorman se vede roz, nu te afecteaza cu nimic. oare? si din impozitele tale vor fi platite toate astea. cind o sa ai nevoie de un medic, un spital, o scoala, o gradinita, o strada asfaltata ti se va raspunde "nu sint bani".

ce cistiga romania daca pune pe butuci tot orasul timp de o saptamina, cu tot felul de restrictii cretine care imi aduc aminte de vremea vizitelor lui ceausescu (atunci era numai 1 zi!)? inca nu ai gasit un raspuns.
  • octav13

  • Mesaje scrise: 2,072
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Vectra 2003 y 22 dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Nov 2006

  • Mesaj Privat
OF-da e adevarat ca e greu cu limba romana,mai ales daca o fac de la serv. si scriu concomitent in 2 word si un excel,si pe forum....noroc cu tine!
on- nu sunt total neafectat de acest summit...dar incerc sa vad partea buna a lucrurilor.deh, firea mea de optimist.
privind bucurestiul la tel si pe viu....sunt un om fericit ca nu trebuie sa locuiesc in el...si scurtez cat pot de mult vizitele....din acelasi motiv...
cam atat!....nu trebuie sa deviem discutia
Skip ads

  • Daci

  • Mesaje scrise: 1,390
  • Locatie: Arad
  • Masina: Insignia 2011 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Acum am observat ca vaporul din poza e de fapt nava de razboi. Eu as fi folosit ceva inocent in reclama.
  • SorinXP

  • Mesaje scrise: 595
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Eu cred ca organizarea summitului in bucharest este benefica pentru romania dar are niste efecte dezastruoase asupra bugetului. deci .... da

LE: sa faca cineva acordul "Este benefic pentru ROMANIA organizarea acetui summit?"


Ultima modificare facuta de SorinXP la Joi 27 Mar, 2008 12:29 pm
  • octav13

  • Mesaje scrise: 2,072
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Vectra 2003 y 22 dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Daci a scris:Acum am observat ca vaporul din poza e de fapt nava de razboi. Eu as fi folosit ceva inocent in reclama.

o nava de razboi, nu inseamna neaparat razboi, ci securitate
  • Daci

  • Mesaje scrise: 1,390
  • Locatie: Arad
  • Masina: Insignia 2011 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mar 2007

  • Mesaj Privat
@octav13: ai dreptate, e vorba de securitate, dar prima impresie care mi-a trecut prin minte la vederea navei a fost ca ne aratam muschii sa nu se ia cineva de noi, ca si cum am incerca sa dominam din prima pe inamic. Oricum nu sunt eu in masura sa schimb reclama. Cat despre costuri, mie mi se par exagerate, la fel si masurile de restrictie la nivelul populatiei. Am inteles ca se feresc autoritatile de producerea vreunui atentat, e normal, dar achizitionarea de noi masini, curatenia, marcajele de pe sosea, "curatarea" de cersetori si caini vagabonzi sunt jignitoare la adresa populatiei. Pentru omul de rand nu se pot face? Cand am vazut si stirea cu WC-urile...uau...
Skip ads

  • dornit

  • Mesaje scrise: 256
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Zafira 2007 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Feb 2008

  • Mesaj Privat
pentru mine acest summit inseamna mai putini bani la sanatate, asigurari sociale, investitii, turism, etc ... cam tot ce inseamna dezvoltare si marirea nivelului de trai pentru populatia acestei tari... ce credeati ca au luat bani de la asfaltari, borduri, bugetul parlamentului, patriciu...?
sa nu ne imbatam cu apa chioara... nu am fost si nu vom fi niciodata buricul pamantului... in concluzie am votat NU.
  • Bogeyman

  • Mesaje scrise: 235
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Ascona 1985
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Pe de alta parte, poate ca ar trebui sa se faca un samit din asta in fiecare luna, in toate cartierele capitalei, sa vina astia sa adune gunoaie, sa asfalteze strazi, sa ascunda homlesii, poate asa ar ajunge si orasul asta sa arate a oras european si nu a hazna...
  • Sezran

  • Mesaje scrise: 1,183
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jun 2004

  • Mesaj Privat
octav13 a scris:
Daci a scris:Acum am observat ca vaporul din poza e de fapt nava de razboi. Eu as fi folosit ceva inocent in reclama.

o nava de razboi, nu inseamna neaparat razboi, ci securitate


muahahahahahaha

atunci sa ne facem citeva bombe atomice, sa vezi ce securitate o sa avem. nu se mai atinge nimeni de noi. "recurgerea la forta si la amenintarea cu forta". va suna cunoscut? sau sinteti prea tineri?

cu dedicatie:

  • Daci

  • Mesaje scrise: 1,390
  • Locatie: Arad
  • Masina: Insignia 2011 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mar 2007

  • Mesaj Privat
In acest topic mi-am postat parerile despre summit si pregatirile care se fac. Nu cred ca am deviat de la subiect. Daca te intereseaza varsta mea, Sezran, se vede in stanga, daca sunt prea tanar asta hotarasti tu in comparatie cu ce vrei tu. Nu ma deranjeaza. Cat despre bomba atomica eu zic ca nu-si are rostu', ar fi periculos pentru noi. Iar despre afirmatia scrisa de tine in ghilimele, nu stiu cui ii apartine, poate imi scapa.
  • calfianu

  • Mesaje scrise: 525
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mar 2006

  • Mesaj Privat
smsorinxp a scris:
LE: sa faca cineva acordul "Este benefic pentru ROMANIA organizarea acetui summit?"

Spune-mi te rog de ce nu "Este benefica pentru Romania organizarea..."
Eventual sa mute cineva la "sa povestim corect romaneste"
Merci.
  • Daci

  • Mesaje scrise: 1,390
  • Locatie: Arad
  • Masina: Insignia 2011 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Nu vad ce urmeaza dupa "cu dedicatie:" ca momentan scriu de pe mobil si nu imi arata tot. O sa vad mai tarziu acasa pe comp', multumesc de intelegere.
  • octav13

  • Mesaje scrise: 2,072
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Vectra 2003 y 22 dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Nov 2006

  • Mesaj Privat
inteleg ca ai o afinitate pt mine,dar totusi!
vad ca esti adevarat un comentator ,nu-i bai! fiecare cu ale lui.
eu sunt parerile ,tu cu comentariile si rastalmacirile ,corectiile gramaticale..etc!
e normal sa gandeasca altu' pt tine si tu doar sa interpretezi sau eventual in masura facultatilor sa continui ideea,sau nu.
asta fuse off fara numar.
nu stiu ce cunostinte de istorie ai tu dar indraznesc sa comentez putin.
inainte de 1989,ceausescu avea relatii f stranse in orientul mijlociu,extrem de stanse.un mic trafic de armament,un schimb de tehnologie si logistica militara...era la ordinea zilei,asfel incat ajunsesem sa detinem mult mai mult armament decat aveam nevoie si colac peste pupaza si prieteni cu orientul,care ne-ar fi sustinut intr-o eventuala incaierare.dintr-o data am fost priviti cu respect,iar cand ceausescu a inchis granitile, vestul a intrat in fibrilatie....de aici restu...nu intru in detalii pt ca am traducatori Wink
@daci-pt mine e dedicatia...nu lua in seama!
L.E.-difuzarea materialelor legate de antiglobarizare, iese in afara legii! Wink
  • SorinXP

  • Mesaje scrise: 595
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Aug 2007

  • Mesaj Privat
calfianu a scris:
Spune-mi te rog de ce nu "Este benefica pentru Romania organizarea..."
Merci.

Exact asta am subliniat si eu, ca mai e nevoie de un "a" Rolling Eyes
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Chestionar

Este benefica pentru ROMANIA organizarea acetui summit?
DA 45%
NU 54%
66 voturi

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR