Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • Sezran

  • Mesaje scrise: 1,183
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jun 2004

  • Mesaj Privat
octav, ai un complex? dedicatia NU e nici pentru tine nici pentru daci. e pentru OTAN! e chiar atit de greu de inteles sau nu ai avut rabdare pina la capat?
daca tu pina acum nu ai bagat de seama ca am parerile mele si eventual compbat parerile altora(nu persoanele, cel putin pina cind o cer) si continui sa crezi ca doar ma leg de tine, e de rau. pentru tine.
si e de rau, pentru ca nici macar nu ai inteles ca e un material impotriva organizarii zilelor blocarii bucurestiului, nu un material antiglobalizare (stii ce e aia?)
acum, daca tot ne categorisim reciproc, eu cred ca intri in categoria lingailor sua. vezi ca ne dau avioane la mina a 3-a, pe bani grei. apaluda, vom avea securitate.
Skip ads

  • maiandrei

  • Mesaje scrise: 4,711
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2018 B20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2004

  • Mesaj Privat
Oooo topic de scandal si nu eram prezent!
S-a gasit si romanul cu ce sa iasa in lume, cu un summit NATO.
Capii nostri nu puteau sa se streseze pentru niste jocuri olimpice, ceva. Cred ca ieseam mult mai avantajati.

LE: wow, era 27-27 inainte ca eu sa pun clicu pe NU.
LLE:
Daci a scris:Am votat, postez si apoi o sa citesc postarile anterioare ca sa nu am nici o influenta in parerile mele.
Me too.
  • kT
  • **
  • 215 mesaje
  • din 21 Sep 2007
  • Astra 2001 Y17DT
  • Bucuresti
  • kT

  • Mesaje scrise: 215
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Uitati aici "oportunitate"...

http://www.youtube.com/watch?v=nQ6qDQUVNdw

Clar NU!

LE: Organizarea acestui summit la Bucuresti e inca o mostra de pupincurism.

LLE (fiind ultima postare pe 1 aprilie): Cu toate ca am votat NU, un beneficiu am si eu de pe urma acestui summit. Cu toata blocada pe care o traversez ca sa ajung la munca, timpul pierdut in traficul Bucurestiului mi s-a redus la jumatate. Daca pana la summit faceam aprox 1 ora si jumatate, de 2 zile nu "reusesc" sa urc peste 45 de minute... Pai in cazul asta, propun sa fie summit in fiecare zi de acum incolo, v'o 30 de ani... Concluzie: Deci se poate circula normal si in Bucuresti. Oare cine nu isi face treaba in restul zilelor?
  • florin71

  • Mesaje scrise: 692
  • Locatie: Maramures
  • Masina: Astra 2004 1,7cdti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Redau mai jos un fragment dintr-un articol din ziarul Gandul/07.04.2008, semnat de Cristian Tudor Popescu

,,Acest summit a fost un câştig indiscutabil de imagine pentru România. Aş spune chiar că abia de acum suntem cu adevărat o ţară NATO, nu numai pentru cancelariile occidentale, dar şi în ochii cetăţeanului standard mediu din Vest. Cum inspirat spunea ministrul Apărării, Teodor Meleşcanu: Până acum NATO a fost în istoria României, de-acum România e în istoria NATO. Toate întâmplările legate de costuri, anarhişti, jandarmi, maidanezi, sonorul tăiat pentru ziarişti, lipsa taxiurilor etc. rămân la nivel anecdotic.''

In rest, fiecare cu perceptia lui...
Skip ads

  • dornit

  • Mesaje scrise: 256
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Zafira 2007 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Feb 2008

  • Mesaj Privat
hm...poate cu ocazia sumitului vesticii au aflat ca bucurestiul si nu budapesta este capitala romaniei...
macar atat si tot e bine...
  • yangzi

  • Mesaje scrise: 289
  • Locatie: Mures
  • Masina: Vectra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Macar sa afle si strainezii ca exista si tara asta. Pe forumul vectra-c.com exista vreo 150 tari inclusiv Vanuatu (nici nu stiu pe unde e) dar Romania nu. Cred ca e intentionat lasat afara, totusi suntem in UE.
  • Y-GreK

  • Mesaje scrise: 1,280
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Totusi,eu cred ca a iesit bine,cate tari au ocazia sa organizeze un summit NATO?
Din cate se aude,a fost cel mai reusit dintre toate de pana acum,pana si Putin a fost impresionat, l-a chemat pe Basescu la Kremlin,e o realizare,poate scade si pretu la gaze,noi cooperari intre Rusia si Romania,pe plan economic,etc,poate se scot si vizele pt. SUA,desi asta nu depinde de Bush.Mai suntem si noi remarcati in Europa,destul am stat in anonimat.
  • calfianu

  • Mesaje scrise: 525
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Pentru cine a iesit bine?
Pentru copii care trebuie sa faca 3 ore dus si 3 ore intors ca sa mearga la scoala nu sunt bani. Pentru scolile care stau sa cada, iar nu. Pentru cei care au nevoie de un tratament in strainatate nu sunt bani, dar pentru aceasta publicitate politica de 25 mil. Euro sunt bani ....
Poate ioropenii si amerilocii or sa stie pentru o luna ca Bucurestiul si nu Budapesta este capitala Romaniei, dar ce folos....O sa reduca Bushulica pretul la km de autostrada facut de Bechtel, ash moncher!. O sa ne dea marioneta lui Putin tezaurul inapoi ? Reducere la gaze... Dar noi avem resurse de gaz, dar sunt si alea concesionate pe un catralion de ani catre OMV, care ni-l dau la "pretul mondial"....
pentru ca, vezi tu, trebuie sa fim aliniati...


Ultima modificare facuta de calfianu la Lun 07 Apr, 2008 5:37 pm
Skip ads

  • mihdoi

  • Mesaje scrise: 726
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Meriva 2006 Z16XEP 77kW
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mai 2006

  • Mesaj Privat
calfianu a scris:...pentru ca, vezi tu, trebuie sa fim aliniati...

Si o sa tot fim aliniati, pana cand o sa ne... alienam Sad
  • calfianu

  • Mesaje scrise: 525
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Mihdoi,
deja suntem, altfel nu am fi ajuns in situatia asta.
  • mihdoi

  • Mesaje scrise: 726
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Meriva 2006 Z16XEP 77kW
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mai 2006

  • Mesaj Privat
De ce nu ma lasi sa sper? Mr. Green
  • Y-GreK

  • Mesaje scrise: 1,280
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Tezaurul,nu cred ca mai exista demult,desi la unguri si polonezi l-au dat inapoi .A fost si vina noastra,pe de o parte ca l-am pierdut,dar nu merita discutat.Iti dau dreptate,cand e vorba de interesul lor,imediat ploua cu bani...
Skip ads

  • kT
  • **
  • 215 mesaje
  • din 21 Sep 2007
  • Astra 2001 Y17DT
  • Bucuresti
  • kT

  • Mesaje scrise: 215
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Sep 2007

  • Mesaj Privat
mihdoi a scris:De ce nu ma lasi sa sper? Mr. Green


Dupa principiul "Mai bine un sfarsit groaznic, decat groaza fara sfarsit" Laughing
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Chestionar

Este benefica pentru ROMANIA organizarea acetui summit?
DA 45%
NU 54%
66 voturi

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR