Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel - Classics
  3. Opel Kadett
  • codru_popa

  • Mesaje scrise: 31
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Kadett 1985 13nb
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Feb 2008

  • Mesaj Privat
salut toti membri si modelarorii am un kadett motor 13NB carburatie pierburg de putin timp am observat ca pe teava de esapament in general cand este motorul rece arunca condens (ABUNDENT) Doresc sa stiu daca este normal acest fenomen sau ce se poate face sa dispara condensul?
PS folosesc numai benzina efix95
MULTUMESC
  • cutzitaru

  • Mesaje scrise: 176
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Kadett 1991 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Daca e condens schimba benzina! vezi daca miroase a benzina poare nu face arderea bine... Eu am un 12S si imi arunca vapori de benzina mai milt decat apa... am reglat amestecul aer-benzina, aveam si o bujie sparta si acum nu mai arunca nimic!

e foarte posibil sa fi bagat benzina cu o concentratie foarte mare de apa! am patit si eu asa... si nici nu mai tragea motorul...

Eu alimentez numai cu fare plumb 95 de la petrom dar nu recomand si la altii... la unele statii e foarte proasta!
  • Suller Istvan

  • Mesaje scrise: 434
  • Locatie: turda
  • Masina: Kadett 1986 1,3
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Verifica, ca nu cumva sa dispara apa si din circuitul de racire, pt ca atunci e posibil sa fie garnitura de chiuloasa, eu saptamana trecuta mi-am asamblat motorul, functiona mai mult ca si pompa de apa decat motor....., dar dintr-o investitie minima si un weekend de lucru se rezolva.
  • codru_popa

  • Mesaje scrise: 31
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Kadett 1985 13nb
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Feb 2008

  • Mesaj Privat
nu am probleme de nici un fel cu antigelul iar din cate stiu io la garnitura ori intra apa in baia de ulei ori ulei in vasul de expansiune dar nimic Sad
Skip ads

  1. Home
  2. Opel - Classics
  3. Opel Kadett

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR