Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • naniacostin

  • Mesaje scrise: 1,277
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2000 x20dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mar 2007

  • Mesaj Privat
dupa cum spune si titlul vreau sa scot panoul de sigurante de la un astra f.dar nu iese in nici un chip.am incercat in toate pozitile si metodele dar tot nu vrea sa iasa.mentionez ca nu vreau sa dau jos bordul,care dupa parerea mea e singura solutie.dar poate stiti voi mai bine cum se scoate.
Skip ads

  • nsoimaru

  • Mesaje scrise: 19
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 1994 C18NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Daca ai aflat cum te rog spune-mi si mie. Mai am de legat cateva fire de la mid la mufa de diagnoza asa ca sunt tare interesat.
  • naniacostin

  • Mesaje scrise: 1,277
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2000 x20dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mar 2007

  • Mesaj Privat
pai sincer singura solutie e demontatul bordului pe care am preferat sa nu o fac.imi trebuia scos panoul electric pt a putea pune releu de la dezaburire oglinzii,dar poate sa stea linistit si sub bord prins k.apropo cum e cu mid-ul astalaltul?cum iti functioneaza?l-ai mufat complet?
  • nsoimaru

  • Mesaje scrise: 19
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 1994 C18NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Mar 2008

  • Mesaj Privat
astazi poate termin
mai am firele de la diagnoza, in bord nu am pus firu` unde trebuie ca sa indice si consumul si mai trebuie sa cumpar un senzor de temperatura. Pentru firele de la radio, eu am acum un mp3 si trebuie sa studiez problema mai in amanunt ca parca nu as da banii pe o interfata.
Skip ads

  • naniacostin

  • Mesaje scrise: 1,277
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2000 x20dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mar 2007

  • Mesaj Privat
nu se merita ptr rds sa dai o gramada de banii.ce nu-ti arata?autonomia?consumul instant?sau consumul mediu?
  • nsoimaru

  • Mesaje scrise: 19
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 1994 C18NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Mar 2008

  • Mesaj Privat
niciuna din astea. Cred ca firul care merge la ceasurile din bord nu l-am legat unde trebuie. I-mi arata in schimb consumul instant in l/h. Asta cred ca inseamna ca firul din ecu l-am nimerit.
naniacostin a scris:nu se merita ptr rds sa dai o gramada de banii.ce nu-ti arata?autonomia?consumul instant?sau consumul mediu?

  • naniacostin

  • Mesaje scrise: 1,277
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2000 x20dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mar 2007

  • Mesaj Privat
iti arata numai l per h datorita faptului ca ecu nu primeste viteza de deplasare.el considera ca stai pe loc.cand vei trage si firul ce vine la ceasuri iti va arata si autonomia si consumul mediu si instantul la viteza respectiva.pana la 30km pe ora calculeaza in l pe ora dupa calculeaza la l per 100km.vezi ca e un tutorial aici super....si vei intelege unde sa tragii firele la bord.spre finalul topicului

https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=12160
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR