Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  • mariux

  • Mesaje scrise: 19
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Nov 2007

  • Mesaj Privat
salut.
am o vectra 2003 care insa nu imi arata consumul instant si alte functii ale calculatorului de bord.
nu ma intrebati daca a aratat vreodata pt ca e luata SH.
Intrebarea ar fi daca este posibil ca masina sa nu fie prevazuta cu asa ceva. Pe ea am si mufa de odb2 si de aceea imi este greu sa cred ca in 2003 se mai faceau fara consum afisat. Nu ma deranjeaza pt ca ii stiu consumul Laughing si nu e tocmai micutz Mr. Green
Skip ads

  • Tabac

  • Mesaje scrise: 355
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 2002 Z22SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2007

  • Mesaj Privat
salut mariux
si eu tot la SH am luat masina mea Vectra C din 2002 si nu imi arata consumul si celelalte functii...asa vin ele din fabrica fara astea activate(nu ma intreba de ce)
Eu am maneta din dreapta volanului cu 3 butoane si display pe 3 randuri TID si am mers la baietii de la reprezentanta din Brasov, str. Harmanului si in nici 10 min m-au rezolvat, nu cu multi bani 67 ron..scurt si la obiect.
Iti arata apoi mai multe chestii pe display: cat ai mers de la ultima resetare, cati km iti mai ajunge gazul, media de viteza, consum instantaneu, consum mediu...eu zic ca e un bun folositor.
Bineinteles ca in functie si de ce dotari ai pe masina, iti pot aparea mai multe chestii.
Iti sugerez sa faci un drum pe la o reprezentanta ca te rezolva si pe tine...bafta!
  • mariux

  • Mesaje scrise: 19
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Nov 2007

  • Mesaj Privat
multumesc frumos. am fost si eu odata la ei, din pacate m-au suparat ca mi-au incurcat programarea cu o saptamana.
am vb 5 minute cu cineva care era la receptie s-a uitat la masina fugitiv si mi-a zis ca asa o fii masina din fabrica. raspuns care pe mine nu m-a satisfacut pt ca mi se pare normal ca in 2002-an fabricatie, odata ce are computer sa si afiseze functiile.
l-am intrebat daca se poate reprograma si m-a luat cu faze de genu e foarte complicat si tre sa schimb calculatorul.
lucrand in calculatoare si cochetand un pik cu chip tunningul mi-am dat seama ca vroia doar bani. eu o sa mai incerc si la baietii mai tinerei din service de acolo.
mersi inca odata pentru certitudine. Wink
  • busuiociulian2005

  • Mesaje scrise: 28
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 z19dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jan 2008

  • Mesaj Privat
salut all.eu am o vectra c si am vrut sa-mi activez comp de bord si am fost la reprezentantele din buc,di-bas si radacini motors...stiti cat mi-au cerut? 250 RON!mi se pare enorm de mult ....
stie cineva unde as putea sa rezolv asta la un pret rezonabil?va multumesc
Skip ads

  • HaRRy_GTS

  • Mesaje scrise: 247
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2004 2.2 YDTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Nov 2007

  • Mesaj Privat
La Radacini pe Bd Timisoara ... costa 90 de lei si e gata in 5 minute ,mai nasol e cu programarea ......sau poti sa vi joia la polivalenta si ti-l actveaza maiandrei.
  • Dark

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2004 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Oct 2007

  • Mesaj Privat
salut si eu am o vectra C din 2004 , are display TID arata doar temperatura, ora si radio/cd .. se poate sa imi arate si consum instant .. mentionez ca nu am maneta aia din dreapta cu butoane cum e la masinile cu display mare .. e simpla
  • HaRRy_GTS

  • Mesaje scrise: 247
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2004 2.2 YDTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Daca nu o ai se poate pune una care are butoanele.......foloseste optiunea "cautare" si o sa gasesti cum se face.
  • busuiociulian2005

  • Mesaje scrise: 28
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 z19dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jan 2008

  • Mesaj Privat
la ce ora e intalnirea cu posesorii de opel?vreau sa vin ca eu locuiesc in berceni si ajung repede...multumesc
  • Kmc0smin

  • Mesaje scrise: 569
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Feb 2008

  • Mesaj Privat
intalnirile sunt la ora 18 la polivalenta in zilele de joi
  • vladutz_av

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2002 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mar 2008

  • Mesaj Privat
as vrea sa vin si eu la intalnire dar o sa ajung p la 19:30-20:00
mai sunteti acolo?Very Happy
  • vectra_turbata

  • Mesaje scrise: 0
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Jan 2008

  • Mesaj Privat
o problema asemanatoare am si eu, am ecranul mic (data, ora si radio) si nu am nici maneta cu butoane, intrebarea mea este daca se poate pune un computer de bord si cam cat ma costa (maneta si ecran)!
  • MStefan523

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2017

  • Mesaj Privat
Salut. Am vazut discutia despre TID si maneta cu trei butoane care acceseaza meniul cu setarea pentru data si ora, unitati de masura, etc. Problema sta in felul urmator: pot accesa meniu, pot selecta si modifica orice optiune inafara de data si ora. Cand incerc sa intru in sctiunea data si ora, TID-ul se blocheaza pentru un timp apoi se re-aprinde asta fara sa se opreasca si radioul. Stici cumva ce sa se intampla?
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR